Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magára lehet hagyni egy 6.5...

Magára lehet hagyni egy 6.5 és egy 5 éves gyereket. Nyáron 3 hét hétköznapjain 1 órára?

Figyelt kérdés
Nyári szünetről lenne szó. Nincs kire bízni őket mind a ketten dolgozunk.Fél kettőtől fél háromig lennének egyedül 3 hétig. A feleségem azt mondja nem vagyok normális,hogy így akarom megoldani. Szerintem egy órára nem gáz. De mit tanácsoltok ti. Szerintetek is gáz.Ha sokan azt mondjátok akkor veszek fel addig egy segítőt aki vigyáz a srácokra. Köszi a válaszokat mindegy mit mondtok menni fog a zöld kéz.

2016. jún. 1. 18:41
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
17%

Soha nem verte még le semmi? Mert ha zárlatos lesz valamelyik elektromos kütyüd, akkor azt veri le. És míg vissza nem kapcsolod, addig nem lesz áram a lakásban.

Hihetetlen, hogy a mai embernek minden sz*hoz használati utasítást gyártanak, de a lakás használati utasításáról megfeledkeznek...

2016. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
0%

35-ös vagyok.


Engem sem érdekelt különösebben, hol van a villanyóra, de a 3. szomszédban lakó néni mesélte, elkezdett füstölni nála valami a villanyóra szerényben, és hirtelen csak az jutott eszébe, hogy lenyomja az automatát és hívja a faluban lakó villanyszerelőt. Kb. ennyin múlt, hogy nem égett le a házuk. Azóta én is tudom, melyik fázison mi van a házunkban.

De egy gyerek ezzel mit tudna kezdeni? Most hat éves a nagyfiam. Már tréningelem, hogy ha belobban a gáztűzhelyen a olaj, arra nem szabad vizet önteni. Nézünk trombi és a tűzmanót, tanítom telefonálni, és szeretném, ha idővel fejből tudná a fontos telefonszámokat (apa, anya, mama, papa, rendőr, mentő, tűzoltó...stb.)

Már gyakorolja, hogy kell bezárni az ajtót, melyik kulcs mit nyit, mit kell csinálni, ha talál egy darázsfészket... stb. De akkor is még csak 6 éves, ha vészhelyzet van, és pánikba esik, nem biztos, hogy bármi eszébe jutna.

2016. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
44%

Az kimaradt, hogy a szomszéd néninél ezer éves kábelek és biztosítékok vannak, nálunk meg minden új. De ettől függetlenül féltem a gyerekemet.

Tavaly voltunk tűzoltó nyílt napon, és ott mesélték a tűzoltók, hogy a tűz keletkezésétől számítva csak pár perc kell ahhoz, hogy lángoljon egy ház, és egyébként is füstmérgezésbe halnak bele legtöbben, nem az égésbe.

2016. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
60%

31. és 37 vagyok.

Szerintem is fontos (én írtam) a biztosíték/áramellátás ismerete. Felnőttként alapvető, nagyobb gyereknél is megtanítható.

Nálam a 6 éves nem tudja (nem is értené), de később akkor is meg fogom rá tanítani- pedig új építésű ingatlanban lakunk, életvédelmi relé van beépítve (zárlatos eszköz nem tud rázni stb.), tehát mondjuk halált/kábeltüzet egy műszaki hibás berendezés nálunk kisebb eséllyel okozna, de akkor is.

Elég bosszantó (vagy pici gyereknél meg egyenesen ijesztő!) ha valami nagy csattanás van és sötét (akár mosdóban van pl- nem mindenhol van minden helyiségen ablak!)- akkor egy nagyobb, pl. tini gyerektől elvárható, hogy odasétál a biztosítéktáblához (ahogy én nőként is), megnézi, melyik biztosíték ment le, abból kitalálja, hogy a lakás/ház melyik részében volt olyan eszköz/esemény, ami levágta és pl. ha a régi típusú, relé néküli rendszerrel kiderül, hogy konyha, akkor lekapcsolódott biztosítéknál nyugodtan, balesetveszély nélkül ki tudja húzni a hibás vízforralót vagy le tudja kapcsolni a kidurrant villanykörtés lámpát vagy tudja áramtalanítani az elromlott klímát/tévét és máris megoldódott a gond.


Az egy dolog, hogy valaki saját ingatlanban vagy béreltben lakik (nem is értem, hogy függ ez azzal össze, hogy saját életem, anyagi javaim biztonsága érdekében elemi tudás ez még esetleg egy munkahelyen/irodában is, főleg, ha egyedül dolgozik valaki!)- érdemes ezt nagyobb gyerekként, nőként is megtanulni, nem atomfizika :)

2016. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
30%
1 órára semikép sem ,soha .tul kicsik.
2016. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
56%

"Soha nem verte még le semmi? Mert ha zárlatos lesz valamelyik elektromos kütyüd, akkor azt veri le. És míg vissza nem kapcsolod, addig nem lesz áram a lakásban.

Hihetetlen, hogy a mai embernek minden sz*hoz használati utasítást gyártanak, de a lakás használati utasításáról megfeledkeznek..."


Nem, soha nem verte le semmi. Illetve igen, egyetlen egy alkalomra emlékszem gyerekkoromban, de akkor sem az egész házban ment el ugye.


De most ide a rozsdás bökőt a nyakamhoz, hogy a felnőtt nők 80%-ának tippje se lenne hogyan kell biztosítékot cserélni, de ezt folytathatjuk úgy is, hogy a 20 alatti fiúk-lányok 95%-a se.

2016. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
42%

Ez bizony igen szomorú adat lenne, ha így lenne. Különben nem kell cserélni a biztosítékot, hanem VISSZAKAPCSOLNI.

Talán ideje lenne utánanézni, nem nagy dolog.


És megdöbbent, hogy még mindig győzködni próbálsz, hogy egy ilyen alap dolgot NEM KELL tudni. Hidd el, csak a hasznodra válik, ha tudod.


Sok esetben a villanyóra mellett van a kismegszakító biztosíték, amin akár több kapcsoló is lehet, de felrakhatják máshová is, de olyat is láttam, hogy helyiségenként külön van. És én csak egy egyszerű nő vagyok, lehet, hogy nem jól használtam a szakszavakat, de ha villámcsapás, vagy zárlat miatt leverné, tudnám mit kell csinálni.


Így néz ki:

[link]

2016. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
68%

Vigyázni kell ezekkel a gyerekekkel, mert még a végén önállóak lesznek és kikerülnek a védőburokból. ;)

Egyéb esetben agyonrázza őket az áram, megsütik magukat, rájuk robban a ház, hisztériás rohamot kapnak, inzulinsokkos asztmától fulladnak meg és a zsákos ember is eljön értük. Ezt így sorban (szülő szívéhez kap, erre nem is gondolt, budira is elkíséri mostantól, beleeshet!). Gyakorlatilag megtanítják rettegni a gyereket a világtól. Aki viszont megmutatja a gyereknek mi hogy működik és miért van, mit nem teszünk és mit igen, az normális gyereket nevel, nem szorongót. Először 10 perc a közeli vegyesboltba, 20 perc elintézni a kisbevásárlást, 40 a nagyot. Idővel az 1-2 óra nem lesz gond, tudja mit kell tennie és mi a helyzet. A burokban lévők pedig 10 évesen is rettegnek majd elmenni a szoknya mellől. Hallják anyjuk intését: vigyázz, ne menj messzire mert baj lesz! A rettegő gyerek receptje.

2016. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
45%

"Ez bizony igen szomorú adat lenne, ha így lenne. Különben nem kell cserélni a biztosítékot, hanem VISSZAKAPCSOLNI.

Talán ideje lenne utánanézni, nem nagy dolog."


Ha kiég a biztosíték, akkor cserélni kell tudod. Nem patkolni mint a hülyegyerek, mert onnantól értelmét veszti. A visszakapcsolás is más. Most tényleg én magyarázzam neked, amikor te vagy a szakértő? :D


Csak a biztosíték miatt nevetséges, hogy nem mered otthon hagyni az iskolás korú, amúgy is napközben valószínűleg többször egyedül maradó gyereket, ráadásul FÉNYES NAPPAL.

2016. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!