Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magára lehet hagyni egy 6.5...

Magára lehet hagyni egy 6.5 és egy 5 éves gyereket. Nyáron 3 hét hétköznapjain 1 órára?

Figyelt kérdés
Nyári szünetről lenne szó. Nincs kire bízni őket mind a ketten dolgozunk.Fél kettőtől fél háromig lennének egyedül 3 hétig. A feleségem azt mondja nem vagyok normális,hogy így akarom megoldani. Szerintem egy órára nem gáz. De mit tanácsoltok ti. Szerintetek is gáz.Ha sokan azt mondjátok akkor veszek fel addig egy segítőt aki vigyáz a srácokra. Köszi a válaszokat mindegy mit mondtok menni fog a zöld kéz.

2016. jún. 1. 18:41
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet őket magukra hagyni. Mellesleg ha történik valami, akkor mehetsz is a börtönbe, persze nem ez az elsődleges szempont, de nem véletlenül büntetik az ilyesmit. Két ekkora korú gyerek pedig egymást rántja bele a hülyeségbe.
2016. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
95%
Ez a jó megoldás kérdező, a gyerekek biztonsága az első, Ti meg nem fogtjátok halálra aggódni magatokat abban a 3 hétben, pláne a feleséged, aki szerintem, ha ezt megléptétek volna, konkrétan agyvérzés-közeli állapotban lenne mindvégig, bár sanszosabb, hogy bele sem megy :D Gondolom a műszaváltás az oka a csúszásnak, egyikőtök indul, a másik meg még nem ér haza. Bölcs döntés volt részedről. No igen, ott van az, hogy bezzeg a mi időnkben, no de hát más világ volt, nincs értelme sem már összehasonlítani. Az emberek figyeltek egymásra és a környezetükre, nagyanyám anno puszta szívességből vigyázott a szomszéd kisfiúkra suli után évekig, míg a szüleik hazaértek a gyárból, még etette is őket. No ma ilyen már nincs.
2016. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim válasza:
43%

Wow,engem 6 éves koromtól mindennap pár órára otthon hagytak.Fél kettő körül otthon voltam suli után és csak 6-ra jöttek.Még telefon sem volt.Nem volt probléma,elvoltam,mikrót használhattam,máshoz nem érhettem.

Nem értem miért problémáznak ennyire mások :(

2016. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
65%
Jó, hogy megkértél egy hölgyet, plusz pont, hogy rokon és ismerik is :) szerintem is túl kicsik, és ha pl mindkettő fiú, az még ront is a helyzeten... Bár ez csak a személyes véleményem volt. Még fiatalok, az egy óra pedig nagyon sok idő!
2016. jún. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat így jobb lesz nekünk is nekik is.
2016. jún. 1. 19:31
 26/49 anonim ***** válasza:
36%

Egy 6,5 éves gyerek már általános iskolában elsős lehet, nehogy már ne lehessen magára hagyni egy órára. Mármint ez gyerek függő, de szerintem egy közepesen értelmes 6,5 éves gyereket bőven egyedül lehet hagyni. Hát mi ennyi idősen egyedül mentünk haza az iskolából, aztán ha nem volt senki otthon, akkor bementünk a saját kulcsunkkal, aztán nem robbantottuk fel magunkat és ez nem 100 évvel ezelőtt volt, mert csak 23 éves vagyok.


De ha szerinted van a feleséged szerint nem megoldható, meg már amúgy is intéztél valakit, akkor mindegy.

2016. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
61%
Gyerekfüggő. Engem simán egyedül lehetett hagyni, nyugis gyerek voltam, de például húgomat már nem, mert dűtött-borított mindent ami a keze alá került. De azért én is inkább a nem felé hajlok, pláne, hogy rendszeres lesz a dolog.
2016. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
33%
Mindegy, hogy mennyire tartod megbízhatónak a gyerekedet, nem tudhatod, hogy stresszhelyzetben hogyan reagál, mit tesz.
2016. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
48%

A 6 eves, sot mar az 5 is elegge ertelmes hogy megjegyezzen par dolgot, koztuk hogy mit szabad es mit nem, minek mi lehet a kovetkezmenye, es hogy 1 orara lefoglalja magat. CSUPAN NEVELES KERDESE! de a legtobb szulo mindent rahagy, szegenynek nehogy seruljon a kis lelki vilaga, meg biztos pszihopata lesz ha raszol hogy pakoljon el maga utan...

Sokaknak ez ujdonsag lesz, de a szulo nem disznek van hanem hogy NEVELJE azt a gyereket. Egy gyereknek mar meg lehet tanitani hogy a gaz, viz, villany, gyufa, stb nem jatek, csak le kellene ulni es beszelni vele. Es ezek utan nem lesznek a hirekbe gyujtogatos meg ablakbol kiesos gyerekek.

Es a cseresznye a tortan: engem 2 evesen hagytak egyedul tobb orara, sot 15 evesen aludtam az erdoben a 8 eves ocsemmel, tobbszor is, nem lett semmi bajunk, mert meg lettunk tanitva hogy mit szabad, hogyan kell tuzet rakni anelkul hogy felgyujtsuk a fel erdot es a szuleim biztak abban hogy nem a falnak beszeltek. es lass csodat, a mai napig ep es egeszsegesek vagyunk.

2016. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
64%
Én a lányomat először 5,5 éves korában hagytam egyedül. Tél volt, el kellett futnom a boltba, mire felöltöztünk volna, overal, csizma stb. addigra otthon is voltam. Szóltam neki, hogy mi a helyzet, és hogy addig csak nézze a tv-t ne csináljon semmit. 15 perc volt, mértem és nagyon igyekeztem. Azóta növeltük az időt. és már volt, hogy másfél órát otthon volt, mert én dolgoztam, ő bárányhimlősen otthon volt az apjával, de apjának el kellett menni átvenni az új autónkat, ami elhúzódott. Akkor már elmúlt hét éves és első osztályos volt. Telefon ott volt, és az apja is én is többször felhívtuk, de ő is hívott minket. Most nyáron 8 éves múlt februárban és lehet lesz olyan, kipróbáljuk, hogy apja elmegy 1 órakor dolgozni, én pedig 4-ig dolgozom, és negyed óra alatt otthon vagyok. Tudja, ha gond van, akkor hívhat, vagy átmehet bármelyik szomszédhoz. Szeret otthon lenni, eddig soha nem volt gond. Szerintem is gyerek függő, hogy kit mikor lehet. De ha a párod szerint még nem lehet, akkor kell valaki, aki vigyáz rájuk.
2016. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!