Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim azt...

Mit tegyek ha a szüleim azt akarják, hogy hagyjam ott az iskolát és dolgozzak, hogy fizessem a hitelüket?

Figyelt kérdés
diákmelóból nem nagyon tudok beszállni és azt akarják, hogy főállásba menjek
2016. jún. 19. 22:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként a föld alá süllyednék ha a fiamat arra kényszeríteném, hogy az adósságomat fizesse ő is.

Azért mert a szüleid elcseszték a pénzt, és hitelt hitelre vettek fel, az nem a te problémád. Meg lesz neked is a magad gondja, ne vedd a válladra a szüleid terhét is.

2016. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 acelsziv ***** válasza:
96%

Már nem azért, de a hiteleiket ők vették fel. Rendezni is az ő dolguk és nem a tiéd. Neked most meg kell alapozni a saját életedet és nem az ő elcseszett döntéseik következményét kell helyretenned.

De mi a fenére vettek fel ennyi hitelt?

Miért nem nézetik meg pénzügyi tanácsadóval? Lehet, hogy ha összerendeznék az egészet egy nagy csomagba akkor még a törlesztő is csökkenne.

2016. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
köszönöm, már a sírás kerülget, hogy felvettek, tetszik, első év sikeresen teljesítve és ott kell hagynom...
2016. jún. 19. 22:40
 14/41 A kérdező kommentje:

igen most ezt tanácsoltam nekik, adósságrendező...


151 ezer helyett csak 67 lenne a havi...

2016. jún. 19. 22:43
 15/41 anonim ***** válasza:
95%

Ne hagyd ott semmiképp!!!

20 éves vagy, nem kötelezhetnek semmire.Járd ki az iskolát, ha meg elküldenek akkor próbálj kollégiumba menni, de semmiképp ne teljesítsd az ő kérésüket!

Rámehet az egész életed, az egészséged.

2016. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
95%

Semmiképp ne menj bele!


Ha már mindenképp dolgozol a suli mellett, akkor költözz külön tőlük, annak is több értelme van, mint az ő végeláthatatlan adósságukba ölni a pénzt...


Nyáron dolgozz, ha tudsz, ősztől kollégium, ha van rá lehetőség, és akkor nem tudnak semmivel zsarolni.


Ha annyira szükségük van a pénzre, vállaljanak ők másodállást, hétvégi munkát, ne a te életedet tegyék tönkre!

2016. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
94%

semmiképpen ne kezdd el fizetni a hitelüket, ők csinálták maguknak a bajt


inkább tanulj

2016. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
kolesz kilőve, mert közel van az egyetem...vagy lehet így is oda mennni fizetősre?
2016. jún. 19. 22:54
 19/41 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy köteles a szüleid hitelét fizetni, tanuljanak belőle, ha már felvették és nem tudják fizetni vállaljanak több munkát, ne a saját gyerekükre hárítsák rá az ő hülyeségüket. Oké hogy szeretnél nekik segíteni ez már a te egyéni döntésed, de az is hogy befejezed-e a sulit vagy sem. Ha a szüleid még egy picit kibírnak hogy elvégezd és jobb állást találj magadnak akkor jobban betudsz szállni segíteni. Én apám is hülye volt és vett fel hitelt mert egy új autó volt az álma. Az ő fizetésnek 60-80% a a hitelre ment el, anyám tartotta fenn a családot csak azét bírta ilyen jól mert műszakvezető volt egy gyárba és azt elég jól megfizették. Amikor anyám rákos lett és megműtötték az üzemorvos ne engedte dolgozni és a házi orvos is javasolta a leszázalékolást, ha mást nem legalább átmenetileg. Akkor elég rosszul ment nekünk idehaza, én OKJ-ra jártam és mellette mindennap dolgoztam, 60-70 ezret megkerestem de szabadidőm semmi nem volt max 1 fél vasárnapom amit ébren tudtam tölteni, de sokszor semmihez nem volt kedvem. Akkor én ott akartam hagyni a sulit mert ahova jártam diákmunka alapon oda kaptam lehetőséget hogy felvesznek főállásba akkor csak 2 hetente kell bejárnom szombaton plusz munkára 2 műszakba alkalmaznak és 85-90 ezrem havonta meglesz kezdésnek. De akkor anyámék mondták még apám is hogy valahogy megodják járjam végig a sulit addig meg próbáljam húzni a melóhelyemen hátha utána felvesznek ameddig nem helyezkedem el végzettségemnek megfelelően. Persze be is fejeztem a sulit, amint megszűnt a tanulói jogom azzal együtt az állásom is a diákmunkán. Akkor nem vettek fel főállásba így 1 hónapig nagyon szűkösen éltünk ameddig nem találtam állást. De amikor felvettek végzettségemmel 2 hónapig csak 75-80 ezret vittem haza ami teljes egészében elment talán 5 ezer forintom ha maradt, de utána már kezdtem utolérni magam, és kaptam fizetés emelést is, meg jobb munkakörbe kerültem plusz határozatlan időre újították meg a szerződésem. Akkor már tudtam is félre tenni, meg apám hitele már kezdett a vége felé járni és idén márciusba fizettük be az utolsó törlesztést. Onnantól kezdve apámnak is egyből sokkal több pénze lett, de nem kezdtünk el gazdagok módjára élni mert oké hogy anyám csökkentett munkaképességű helyen keresett pár pluszt úgy hogy heti 2-3 alkalommal járt be 4 órákat dolgozni az idő alatt, de akkor anyámnak mondtam hogy ne menjen, pihenjen, oké jól volt, és mai napig jól van, de szerencsére az eredményei jók, és ha leketyeg az átmeneti leszázalékolt idő és a bizottság is úgydönt visszaveszik a régi helyére a régi pozíciójába és akkor nekem is kevesebbet kell haza adnom és jobban tudok spórolni. A jogsit is le akarom tenni, meg autót is akarok venni persze, mert anélkül nem fogok tudni meglenni.
2016. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
9%
Nézd, neked nem kötelező besegíteni a hitelekbe, nekik pedig nem kötelező eltartani téged 20 évesen. Lehet választani...
2016. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!