Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek így a...

Szülők! Ti elengednétek így a gyereketeket?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, szeptemberben megyek 9.-be. Imádok táncolni, egy fantasztikus egyesületbe járok.

Nemrég derült ki, hogy a tánctábor (amit szeptember óta várok) pont egybeesik a családi nyaralásunkkal...

A szüleim tudják hogy lesz tábor, de még nem mertem nekik elmondani, hogy én oda mennék szívesebben a nyaralás helyett...

A tábor 5 napos, teljes ellátással, Balatonon lesz, két felnőtt fog ránk felügyelni.

Ilyen esetben elengednétek a 14 éves lányotokat a táborba nyaralás helyett?

(Zárójelben megjegyzem, a nyár elején voltam egy sulis táborban, az is 5 napos volt, az ország másik felében, arra nyugodt szívvel elengedtek...)

Kérem hogy a bunkó hozzászólásokat mellőzzék/mellőzzétek! Köszönöm!



2016. júl. 8. 12:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én elengednélek, bár nem vagyok még szülő.

Előbb-utóbb így is-úgy is ki fogsz hagyni családi nyaralásokat.

Nálunk én voltam a legkisebb, és én láttam, hogy először az egyik bátyám hagyta ki a családi programot, majd 1-2 évre rá a másik bátyám. Nálunk tolerálták a szülők. Nálunk fenn állt először a "tanulnom kell, ezért nem megyek" ok, majd a szimpla "nem akarok menni" is elég volt.

Majd persze ráunt anyum is, és azóta mondhatni csak apámmal járjuk a természetet.

Ha tudják, hogy tényleg táncolni fogsz, és nem csak lődörögni, menőzni és italozni, akkor elengednek végül.

2016. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

43F vagyok (és családapa).


Természetesen elengednélek. :-)


Mondjuk kérdés, hogy van-e testvéred, aki szintén menne a családi nyaralásra. Ha igen, akkor annyit kérnék, hogy vele beszéld meg, mert hátha neki nagyon hiányoznál. Feltételezem, nem pont most terveztek menni egy különleges utazásra, amire évek óta spórolnak a szüleid. Mert ha nem, akkor képtelen vagyok megérteni azokat, akik azért nem engednének el, mert már ki van fizetve a te részed is. Mi értelme annak, hogy a gyerekem keserű szájízzel eljöjjön velünk nyaralni, mi meg elmondhassuk, hogy nem veszett kárba a pénz?

Esetleg rokongyereknek felajánlanám, hogy van egy üres helyünk, ha van kedve, jöjjön velünk (is) nyaralni. Persze csak akkor, ha tudjuk, hogy jó természetű a gyerek, nem valami elkényeztetett hisztigép.

2016. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Szíesen, ha neked ez fontos. Nyaralni mehetünk bármikor. Felügyelettel tánctábor, nyugodtan. Remélem elengednek, de beszélj velük minél hamarabb.
2016. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy lehet annyival elintézni, hogy akkor megyünk nyaralni?? Nekem az úszáshoz ragaszkodnak a gyerekeim, és eleve úgy tettük a nyaralást, hogy mehessenek. Tudtuk, hogy lesz tábor, azért egy hónapos intervallumot tudtak előre mondani, amikor a nyaralást szerveztük. Így nyaralás is megvan, tábor is.


Saját magamból kiindulva meg 14 évesen már nem is mentünk direktbe szülőkkel, hogy ők vittek, hanem ilyet közösen beszéltünk meg, hova mikor. Szóval eleve nem volt kötelező program a nyaralás.

2016. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Minden évben ugyanoda megyünk nyaralni, tehát nem egyszeri alkalmat hagynék ki, ha most nem mennék el :D

Két testvérem van, de én amúgy is egyedül szoktam lenni, mivel ők fiúk, jobban megtalálják egymással a közös hangot. Anyagi szempontból: a nyaralás apartmanban lenne, szóval nem hiszem hogy ez okozná a legfőbb problémát.

Sajnos a nyaralást már nem lehet eltolbi, mivel ez az egy időpont maradt (kicsit később foglaltuk le a szállást, már nem volt választási lehetőség... akkor még nem tudtuk hogy mikor lesz a tábor).

Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálok veszélni velük!:)

2016. júl. 8. 14:56
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem engednek el...:(
2016. júl. 8. 21:32
 17/27 anonim ***** válasza:
kérdező sajnálom :(
2016. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én is őszintén sajnálom. :-(


Ezt csak úgy egyszerűen, egy mondattal elintézték?

Még mindig képtelen vagyok megérteni, miért jó egy szülőnek az, ha a gyereke egész nyaralás alatt rosszkedvű lesz, mert máshol szeretett volna lenni. Számomra a nyaralás célja pont az, hogy mindannyian jól érezzük magunkat.

2016. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Idézem, „mit képzelsz magadról? Nem te fogod eldönteni hogy hol leszel!”....

Én se értem:((

2016. júl. 9. 13:52
 20/27 anonim ***** válasza:
Egy szülő hogy lehet ilyen hülye? Ki fogja eldönteni ha nem te?
2016. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!