Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az, amit egy...

Szerintetek mi az, amit egy szülőnek "kötelező" kifizetni a gyerekének és hány éves korig?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 14:01
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
47%

Úgy kell és akkor kell gyereket vállalni ha valaki tisztában van vele, hogy egy életre válalja. Nálunk normális, hogy akármikor számíthatunk egymásra (23 vagyok, már dolgozom, eltartom magam). De ha aról lenne szó, akkor ha felhívnám apukámat akkor utalna bármikor.


18 éves korig a minumumot kötelező (étel, ruha, szállás, taníttatás). Én utána is akármikor segítenék nagyon szívesen bármiben akár 40 éves korában is. Nem arról beszélek, hogy nálam lakik és eltartom, hanem pl. befektetési ötlete van vagy akármi.

2016. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
89%
18 éves kora után nem köteles támogatni, de aki szülőnek való az támogatja amíg szüksége van rá.
2016. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon utálom ezeket a "18 éves koráig jár, utána csak akkor, ha tesz is érte valamit". Ha kiskorú, ha felnőtt, akkor is a gyereke marad! Nem holmi beosztottról van szó, hanem a saját véréről!

Természetesen semmit nem kötelező kifizetni, de egy igazi szülő ott segít a gyerekének ahol és amiben csak tud. Persze a lehetőségeihez mérten.

2016. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
98%

Regen rossz ha egy szulo csak azert tamogat mert kotelezo, es felesleges ezt eletkorhoz kotni.

18 evesen elvegeztem a sulit szakacs lett belolem, a vizsgat koveto masodik honapban mar Londonba eltem a baratommal aljamunkat vegezve az elren megis megeltem/megeltunk a sajat labunkon, DE a szuleim folyamatosan kerdeztek hogy miben tudnak segiteni, ha kertem volna penzt kuldtek volna pedig nem elnek tul rozsasan...a parom szulei viszont nem segitettek volna soha!

24 eves vagyok ugy dontottem aprilisban hazajovok egy kis idore egyutt lakom a szuleimmel segitek amiben tudunk ( foleg a konyha kasszaba szallok be), a szamlakba ha felajanlottam se vettek el penzt, a parom augusztus elsejen jon haza 3 hetre es o is itt lessz nalunk.

En nagyon szerencsesnek erzem magam a szuleim a legjobb emberek a vilagon!


A lenyeg az lett volna hogy vannak olyan csaladok akik 18 evig tamogatnak ( a parom 14 eves kora ota dolgozik, az iskolaban sem szorult tamogatasta, osztondijjak es alkalmi munkakbol magaz tartotta), en itt vagyok 24 evesen es szamithatok a szuleimre es nem azert mert kotelezo! mert nem lenne az hanem azert mert szeretnek es Halat adok az Istennek hogy ilyen kozegbe nevelkedhettem fel.

2016. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
13-as: Akkor mondjuk kaját se kötelező fizetni egy kisgyereknek?
2016. júl. 21. 15:00
 16/43 anonim ***** válasza:
90%
aki szt 18 éves korig kell a gyereket eltartani, az ne vállaljon gyereket Elsüllyednék, ha azt mondanám a 19 éves egyetemistának, hogy nesze, menj és boldogulj.
2016. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
98%

Ez család függő. Én a mai napig abszolút támogatva vagyok, 23 éves vagyok, főiskolán tanulok, nem kell fizetnem lakbért, rezsit, vagy bármi mást. Termeszetesen dolgozom, a kocsimat én fizetem, bevasarolok is, és ha kell kisegítem a szüleimet.

Én ugyan ezt tenném a gyerekemmel is.

2016. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
41%
18 éves kor után a szülő nem köteles támogatni a gyerekét, de megteheti, csak onnantól már jogilag erre nem kötelezik. Ez alól kivételt képez, ha például a gyereknek mondjuk olyan súlyos fogyatékossága, betegsége van, vagy olyan sérülést szerez, ami miatt felnőttként is gyámság alá kell helyezni, elsődleges gyám pedig a szülő (de tudtommal ez lehet más is).
2016. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
86%
Mi ez a 18 éves kor itt mindenütt? Meg hogy kötelező? Fel kéne végre fogni, hogy 18 évesen végzettség nélkül a gyerek nem fog tudni boldogulni, vagy esetleg nyomoroghat egy albérletben három másik sorstársa mellett összekuporgatva a napi betevőt a minimálbérből, de ha erre kényszeríteném a gyerekemet, csak mert már elmúlt 18, és húúú akkor már felnőtt, akkor asszem nem tudnék többet a tükörbe nézni. Úgy gondolom, hogy amíg valaki nem szerez végzettséget, mindenképpen támogatni fogom, ha majd lesz gyerekem. Illetve bármikor kihúznám a szarból, akárhány éves is lenne, de ezt bármelyik családtagommal megtenném természetesen, ha lenne rá módom. Még kuyták esetében is elítélendő, hogy csak addig kell, addig tartjuk, amíg kicsi és aranyos, de aztán mikor felnő, akkor kidobjuk az utcára. Sokan csinálják ezt, nekem még kutyát sem lenne szívem csak úgy kidobni az utcára, és gondolom, többeket felháborít még ez a viselkedés... akkor miért kéne a gyereket 18 éves korában kidobni, mint egy kivert kutyát?!
2016. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
24%

Kíváncsi lennék, hogy mi vezetett odáig, hogy a kérdezőt nem akarják támogatni.

Lehet, hogy utána sokan mást válaszolnának...

Itt sokan el se tudják képzelni, hogy ne támogassák. Ebből nem gondoljátok, hogy valami durva előzménye van annak, ha alig várják, hogy 18 legyen és levehessék róla a kezük?

Gondolom a kérdező szülei se úgy vállaltak gyereket, hogy majd 18 év múlva jól kitolhatnak vele.

2016. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!