Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az, amit egy...

Szerintetek mi az, amit egy szülőnek "kötelező" kifizetni a gyerekének és hány éves korig?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 14:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Minden szülő másképp gondolja. Nekem pofám szakadna le, ha 18 és koráig nem én fizetném a gyereknek a következőket, ha diákmunkázik, ha nem:

- rá eső rezsi

- napi 3-5xi minőségi étkezés (nem a nasi, de reggeli-ebéd-vacsora, tízóraira egy szendvics vagy vegyen a büfében egy pékstütit, uzsonnára meg gyümölcs, mondjuk)

- gyógyszer

- bérlet, utazási hozzájárulás

- alap ruházkodás (télikabát, csizma, iskolai alkalmi ruha, ha egy-egy alapdarab tönkremegy, annak a pótlása - bizonyos árkategóriáig... ha neki több kell, más, azt kérje ünnepre vagy fizesse magának)

- alap tanszerek (füzet, toll, tankönyv) stb.

- osztálypénz, egyéb sulis hozzájárulások (szalagavató stb.)

- iskolai szakkör

- osztálykirándulás, osztálymozi stb.

- zsebpénz, ami elég ahhoz, hogy tudjon belőle költeni, de pont elég "kevés", hogy megtanulja a beosztását


Én efölött még könyvet, színházat fizetnék neki, mert az fontos, hogy kulturálódjon, persze bizonyos szintig. De havi 1 könyv, 1 színházazás beleférne.

2016. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
41. vagyok: ez alatt nem azt értem, hogy 18 év után nem fizetnék semmit... de ott azért már lenne dolog, amit elvárnék tőle, hogy ő fizessen, ha már dolgozik... nem feltétlen a rezsi, de egy telefonszámla, egy bérlet. Hogy lássa, milyen magáról gondoskodni kicsiben.
2016. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Nem várják tőlem hogy bármit fizessek amíg tanulok.
2016. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!