Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az, amit egy...

Szerintetek mi az, amit egy szülőnek "kötelező" kifizetni a gyerekének és hány éves korig?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 14:01
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
84%

15:24


Pont ugyanezt gondolom én is. Hacsak nem valami nagyon kapós szakmát tanult, akkor 18 évesen utcára csapni, hát... Inkább gumit kellett volna húzni, amikor lehetett.

2016. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
96%

Természetesen egy jó szülő-gyerek kapcsolat esetén, ahol megtehetik, hogy segítsék egymást adott esetben oda-vissza, nem kérdés, hogy segítik egymást, amíg erre lehetőség van. Ugyanakkor jogilag mégiscsak van egy határ, a jog pedig nem érzelmi alapú. Például nekem a vasútnál dolgozott az apám, mikor gyerek voltam, akkoriban a hozzátartozóknak is járt szabadjegy, viszont korlátozottan. Például nekem, addig járt, amíg a főiskolán hallgatói jogviszonyom volt, ezt pedig mindig igazolni kellett, minden tanév elején kellett kérni az iskolából egy igazolást. A hallgatói jogviszonyom megszűnésével az utazási kedvezményem is megszűnt.

Ha mondjuk egy pár válik, és van közös gyerek, és egyik szülőt tartásdíj fizetésére kötelezik, ott is van egy határ, hogy ezt neki meddig kell fizetni, illetve milyen esetben kérhet méltányosságot, módosítást, vagy tagadhatja meg... stb.

Igen, a gyerek egész életedre szól, de bizonyos finanszírozásokat mégis korhatárhoz (is) kötnek.

2016. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim válasza:
97%

Ku..va jo kapcsolat lehet a tiétek.ha ilyet kérdezel.

Ha vállaltam a gyereket nem 18 évig szól.Igenis támogatni kell pénztől függ persze.

Én örültem mikor közölte a gyerek hogy fősuliba menne.még van két év addig gyűjtögetek neki.

Lakás már van neki.nehéz volt de megvan .jogsi is lessz.

Ha külön családja lessz akkor is támogatni fogom Mert szeretem a Gyerekem.

Mondjuk azt nem tudom elképzelni hogy nem érdemli meg egy 19/20 vagy több éves hogy ne legyen aki támogassa.

Szégyelje magát az ilyen szülő.

2016. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem úgymond kötelező:lakhely biztosítása,étel,tanítattás,normális ruhák,itt nem arra gondolok hogy x márkás,csak nem szakadt stb
2016. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
96%

Nem kötelező, de az a normális, ha felneveli. Nem a gyerekének fizeti, hanem az egész családnak kell hol élni, kell enni, ruházkodni, stb.

A többi attól függ, hogy hogyan állnak anyagilag. Hiába követel a gyerek drága ruhákat, játékokat, műszaki cikkeket, ha nincs rá pénz. Így a kötelező, nem jó megfogalmazás. És nyilván, ha betölti a 18-at, egy normális szülő nem rakja ki azonnal a gyerekét :) Főleg, ha még tanul.

2016. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 piroska és a farkas ***** válasza:
21%
Az alapvető feltételeket a szülőnek biztosítania kell. Lakhatás, élelem, tanulmányok, és mindez persze egészséges szinten. Amit NEM KELL biztosìtania SEMMILYEN életkorban : a gyermek által meghatározott márkájú telefon és egyéb kütyük, a gyermek által meghatározott márkàjú ruhaneműk, valamint a gyermek bárminemű szórakozásainak fedezése. Ezalatt pl a heti egy vagy többszöri iddogálós szüleimpénzétköltős bulikra gondolok, ezt majd szépen finanszírozza a diàkmunkából. Szép, ha vki a diplomaszerzésig támogatja a gyermekét, egyetértek azzal, h ezesetben azért a diplomáért kötelessége mindent megtenni a gyereknek, vmint az egyéni szükségletei miatt suli mellett vmilyen munkát vállalni. Ha vki 19 évesen érettségizik, kapjon szállàst,.ételt, szükséges ruhát, és pont. Telefonszàmláját, mittudomén kozmetikusát, ilyenolyan akármijét oldja meg. Itt a nyár, dolgozzon.
2016. júl. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk ugyanez. A nővérem hamarosan betölti a 18-at. Anya úgy van vele, hogy amint betölti a 18-at, megy el itthonról. Ilyenkor elgondolkozok, hogy sok szülő miért nem támogatja a gyerekét? Minimum annyival, hogy keresnek munkát, albérletet vagy bármi
2016. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy jó családban nincs olyan hogy mi kötelező és mi nem. Nállunk ez soha fel sem merült hogy most már 18 vagy keresd meg magadnak az árát meg ilyenek.
2016. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem akarnak engem támogatni? :D Azt se árultam el hány éves vagyok :D
2016. júl. 21. 16:32
 30/43 anonim ***** válasza:
38%

Jó nektek, ha csupa normális gyereket ismertek...

Kolléganőm lánya 16 évesen megbolondult. Neki aztán ne mondja meg a muterja, mit csináljon, faternak is kuss, jön haza mikor kedve van. Abszolút ok nélkül, semmi törés nem volt, se új barátok, se drog, se pasi. Egyszerűen túl jó dolga volt, sose ütötték, mindent megkapott. Levonta a következtetést, hogy ha a nappali közepére xarik, akkor se kap ki. A kiabálás meg nem fáj.

Elkezdett pasizni, inni, drogozni, több abortusza volt, és össze is szedett már némi betegséget. Otthonról lop, fojtogatja az öccsét. A szomszéd 14 éves lányát rá akarta beszélni aktfotókra. A szüleinek nekimegy, késsel fenyegetőzött. A rendőrségen is azt tanácsolták már nekik, hogy most semmit nem tehetnek. Ha felpofozzák, ők húzzák a rövidebbet. Várják meg, amíg 18 lesz, és cseréljenek zárat.

Borzalom, amit a szülei ellen elkövet. És a legdurvább hogy semmi oka nincs, és semmit se tudnak a szakemberek se tenni.

Gondolom neki is jár minden földi jó, és micsoda szülők akiknek útban van.


(A legszomorúbb hogy mai napig tesznek neki félre fősulira, hátha észhez tér.)

2016. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!