Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem igazságtalan, hogy a...

Nem igazságtalan, hogy a szüleim pénzelik a bátyámat az egyetemen, nekem pedig azt mondják, hogy nemtudnak támogatni, és vegezzek el egyelőre inkább egy kurzust?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, bátyám pedig az ELTÉ-n végzős. Két éve azt tervezem, hogy suli után az orvosira megyek. Csak sajnos a szüleim nemtudnak támogatni benne anyagilag. Mindez nem is esne rosszul, ha nem tudnám hogy a bátyámnak fizetik a tanulmányait és az albérletét, plusz 2éve még a jogsiját is kifizették. Nem dicsekvésképpen, de én mindig is jobb tanuló voltam mint a testvérem, most mégis inkább őt támogatják. Nekem azt mondták, hogy sajnos én nem férek bele a keretbe, és inkább csináljak egy ápolónői kurzust, és dolgozzak az egészségügyben amig meg nem keresem a tanulásra valót.

2016. aug. 4. 16:31
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
18%

#10-es te értetted félre hiszen oda van írva hogy a tanulmányait is így akkor az overe is értette.

Meg ha az államira is megy oda is kell fizetni egy összeget de nem annyit mit a fizetoson. Na meg egy orvosi egyemet meg az összes tanulmány több mint 4 év is.

Biztos h a szüleidnek is rossz ez az egész de neked is meg kell ertened hogy nem lehet mit tenni.

De ha még mindig az orvosi pályán szeretnél lenni akkor menj el elsőnek mentosnek. Onnan már könnyebb orvosi egyetemre menni es addigra már lehet h a szüleid is tudni fognak segíteni meg még a bátyád is lehet

2016. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
11: nem kell fizetni semmit, ha államis vagy nem tudom honnan szedted. orvosi meg 6 év amúgy.
2016. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
2%

#12-es onnan hogy a legjobb barátom államis orvosi egyetemre ment es így is kellett fizetni 200 ezret az eszközökre meg a koliba is.

Ne csak azt nézd hogy allamis ;)

2016. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Az én orvosira járó ismerőseimnek érdekes módon nem kellett semmit fizetniük.
2016. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Tényleg nem teljesen ingyen van, de én félévenként 60ezerből kihoztam mindent, nem kell mindenből újat venni.
2016. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
(Gondolok itt a könyvekre és az egyebekre.)
2016. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%
Pontozzatok le nyugodtan. De ezek sz@r szülők. Húzz onnan amint tudsz!!
2016. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

Akik olyanokat írták, hogy ez vanm nyelje le a kérdező, merthát ő "csak" másodszülött, azok gondolkoznak is?!


MIÉRT vállal két - elvileg felnőtt - ember úgy több gyereket, hogy a többediknek már nem tud biztosítani ilyesmit?! Akkor meg kell állni egynél, mert piszok sz.métség az x.-kel szemben, hogy "a bátyádat mindenben támogattuk, de te menj okj-re, mert anno elfelejtettük bekalkulálni, hogy mennyibe is kerül a gyerek".


Én valahol itt lépnék, elmennék melózni és végezném el önerőből is akár a sulit, de aztán ne járjanak hozzám, mikor pénzbeli segítség kéne.


Egyébként, nekem ezért nem lett diplomám. Utolsó évben áttettek fizetősre, és nem tudtam annyit keresni, hogy azt is kifizethessem.

A drága jó apám meg kb. szrt rá (pedig ő gyakran egy heti munkájával félmillát is megkeres), bezzeg a mostohaanyámnak minden bromságot megvett, amit kibüfögött a száján.

Most persze én vagyok az idióta, aki egy sulit is képtelen volt befejezni, az nem számít, hogy felőle a híd alá is mehettem volna.

2016. aug. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

ez tényleg igazságtalanság. nálunk a szüleim mindig igyekeztek,hogy ugyanannyit kapjunk a tesómmal. nyilván nem volt kicentizve,de hogyha mondjuk ő mehetett egyetemre és nem kellett mellette dolgoznia,akkor velem is így jártak el. nem lett volna fair,hogyha nem.

kérdező, ha már érettségiztél,akkor tudod,hogy hány pontod van. felvettek volna az orvosira? ha igen,akkor jövőre add be a jelentkezésed.addig meg dolgozz,gyűjtögess. egy év alatt simán összeszedsz egy milliót, még minimálbérrel is. azt meg feléled majd az orvosin,hogyha felvesznek. az első felében, első 2-3 évben nagyon nehéz dolgozni orvosi mellett,ezt nem ajánlom. de a vége felé már könnyebb, tudsz találni szakmába illő munkát,vagy akár korrepetálást vállalni. ha okos vagy és képes lennél elvégezni egy orvosit,akkor ne nővérnek menj.. ezzel nem lebecsülni akarom őket,de szerintem mindenki tudja,hogy orvosként sokkal jobb életed lesz, mint nővérként.. a nővérek helyzete különösen siralmas. rengeteg munka, nevetséges fizetés. és végig benned lesz,hogy akár orvosnak is mehettél volna.

a szüleid meg nyaljanak sót. ne foglalkozz velük, nem érdemlik meg. próbáld egyedül megoldani

2016. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

De, az.

NE menj el ápolónőnek, ha tényleg orvos akarsz lenni és felvennének az orvosira is!

Én ezt tenném:

- felvételizék az orvosira

- mennék koliba, felvennék diákhitelt, a szülőktől meg egy szelet száraz kenyeret sem kérnék soha többé

(Amúgy idén felvételiztél az orvosira? Vagy a szüleid hozzáállása miatt meg sem próbáltad? Esetleg idén nem vettek fel?)

2016. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!