Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő eltilthatja bárkitől...

Egy szülő eltilthatja bárkitől is a lassan 18 éves gyerekét?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva leszek 18 éves.

Apámnak nem szimpatikus a barátom, persze ő nem is az a tipikus "szülők álma" de egyáltalán nem rossz ember. Párszor találkozott már vele apám, akkor minden jól ment de valahogy mégsem jött ki a dolog jól. Úgy gondolja a barátom rossz irányba fog engem vinni, és nem bízik bennem hogy nem hagynám magam befolyásolni. Nagyon szeretjük egymást így ez az egész tőle való eltiltás nagyon megvisel. Titokban találkozgatunk de nem szeretem már a nem-egyenes utat. Apám általában mindenben felettem állónak látja magát így ez sem kivétel, úgy gondolja ő ezt sokkal jobban látja. Etikus ennyi idősen ezt csinálni valakivel? Lehet még egyáltalán? Mit tehetnék még?


Sajnálom ha hosszú, de ez nagyon égető számomra.

Köszönöm


2016. aug. 14. 23:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
48%
#20, pontosan így van.
2016. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%
Így viszont nyugodtan talákozhat vele.
2016. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%
#12 "Törvényekkel kár vagdalózni." - valóban, a törvényekkel nem "vagdalózni" kell, hanem használni a jog nyújtotta lehetőségeket. Nem tudom, miért képzeli azt néhány beteg elméjű szülő, hogy korlátlan hatalommal bír a gyereke felett... na az ilyenek megfegyelmezésére valók a törvények...
2016. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
19%
Valóban nem rendelkezhet senki korlátlanul a gyereke felett. De a gyerekeknek is fel kellne fogni hogy a szülőknek nem csak kötelezettségei van feléjük, de jogai is.
2016. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen jogai is vannak csak nem a saját gondolkodása és értékrendje gyerekére erőszakolása, és nem a (14+) gyereke párkapcsolati-szexuális életébe való belevauzásra.
2016. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
58%

Ez utóbbival nem egészen értek egyet. Vannak helyzetek mikor bele kell szólni ebbe a részbe is. Olyan mértékű tudatlanságot tapasztalok a fiatalok részéről ami már ijesztő, pedig - elvileg felvilágosítják őket az iskolában.


Soknak fogalma sincs arról hogyan vigyázzon magára, és a koruk miatt könnyen befolyásolhatóak, nagyon rossz irányba mehetnek el. egy szélsőséges példának magam is tanúja voltam a környezetemben: A tizenhat éves nagylány egy drogos sráccal állt össze. Eltiltották tőle, de titokban összejártak. Ahhoz hogy ne bukjanak le, elég volt két barátnő akik fedezték a találkákat. A szüleinek az tűnt fel hogy valamiért nagyon gyorsan fogy a fizetés: A lány lopkodta a pasijának a pénzt. Remélem az ehhez hasonlóak ritka esetek, de sajnálatos módon az bizonyítja: A szerelmes kamaszok ítélőképessége nem feltétlenül a legjobb. Szóval nem árt ha a szülő igenis résen van.


Itt az oldalon is volt olyan kérdés, amelyből az derült ki hogy a fiatal lány jó embernek tartotta a pasiját, pedig tudta hogy bűnöző. De mivel adott pénzt a koldusoknak - a lopott pénzből- a kérdező szerint jó ember volt.


Nem azt mondom hogy helyes ha a szülő totálisan uralni akarja a gyerekét , mert nem az. De nem biztos hogy ő látja rosszul a dolgokat.

2016. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%
Sok szülő úgy okoskodik bele a gyereke életébe hogy nem is tud semmit. Erre nagyon jó példa amikor azért akarnak tiltani egy lányt a pasijától mert roma.
2016. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
58%
#26, OK, a maffiózókat, gengsztereket, erőszakos bűnözőket kezeljük külön, de az ugye inkább ritka kivétel, mint általános dolog a "csak jót akaró" szülők által elmarni szándékozott partnerek nagyon kis hányada a bérgyilkos, postarabló, stb. És hát ja, a szülő néha jobban látja a dolgokat - a saját nézőpontjából... csak hát a gyerekének esetleg más az értékrendje, más a nézőpontja, ugye... és nem a szülei nézőpontja alapján akarja élni a saját életét...
2016. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
68%
Az itteni válaszolók szerint a fiataloknak nem lehet saját értékrendje.
2016. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
74%

Kevés az infó.

Amúgy 30 évesen is megtilthatja, hogy hazavidd...mivel az ő lakása.


Aki meg a punk gyereket írta a húgával: gratulálok, azèrt lett cssak eltiltva a lány, mert a fiú punk volt?

Ilyen szemellenzős szülőkhöz haza se vittem volna...

(Ahogy tényleg nem nagyon vittem haza a barátaimat- èrtek itt haverokat.

2016. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!