Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő eltilthatja bárkitől...

Egy szülő eltilthatja bárkitől is a lassan 18 éves gyerekét?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva leszek 18 éves.

Apámnak nem szimpatikus a barátom, persze ő nem is az a tipikus "szülők álma" de egyáltalán nem rossz ember. Párszor találkozott már vele apám, akkor minden jól ment de valahogy mégsem jött ki a dolog jól. Úgy gondolja a barátom rossz irányba fog engem vinni, és nem bízik bennem hogy nem hagynám magam befolyásolni. Nagyon szeretjük egymást így ez az egész tőle való eltiltás nagyon megvisel. Titokban találkozgatunk de nem szeretem már a nem-egyenes utat. Apám általában mindenben felettem állónak látja magát így ez sem kivétel, úgy gondolja ő ezt sokkal jobban látja. Etikus ennyi idősen ezt csinálni valakivel? Lehet még egyáltalán? Mit tehetnék még?


Sajnálom ha hosszú, de ez nagyon égető számomra.

Köszönöm


2016. aug. 14. 23:47
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
66%

#30, na jó, de a kérdés nem is az volt, hogy a Kérdező hazaviheti-e, hanem az, hogy az apja eltilthatja-e a párjától. Amire a válasz a NEM, a max annyi, hogy a saját lakásából nyilván kitilthatja.

(mellesleg nem értem, hogy egy szülőnek miért jó az, ha most még 2 hónapig szívózhat - utána meg esetleg a lánya rávágja az ajtót - teljes joggal.)

2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
60%
Jó szülő nem szól bele a lánya párkapcsolatába.
2016. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

kis plusz infó.

apám egy egy igazi "controlfreak". magyarul szólván mindene az irányítás így nem tudok rá én sem hatni kész tényekkel ami bizonyítaná az igazam. a találkozgatáshoz hozzáfűzve, teljesen mérlegeltem a dolgot és saját döntésből teszem ezt nem azért mert a barátom ezt mondja vagy erre visz akár.

illetve egy sajnálatos tragédia után a házat amiben élünk megörököltem a féltestvéremmel mivel nem a szüleim közös nevén volt, így tulajdonképpen ő él a mi házunkban.

2016. aug. 16. 02:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!