Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben elköltözzek...

Ebben az esetben elköltözzek a páromhoz?

Figyelt kérdés

hosszú lesz elnézését...

Hárman lakunk albérletben anyámmal, meg a 20 éves öcsémmel. Én 23 éves nő vagyok. Van párom majdnem 1 éve,akivel komolyan gondoljuk, beadtunk egy lakásigényt, csak arra még ki tudja, mennyit kell várni. Szóval az a helyzet,hogy megbolondulok otthon. Anyám nehéz természet, idegileg nulla, öcsém szintén. Nem lehet velük együtt élni. Én élem az életem, van egy jól fizető munkahelyem 80 km-re, tehát ingázok. Sokat találkozunk a párommal, mert útba esik a munkahely felé és nekik szép házuk van, nem egy dög meleg albérlet, tehát sokkal kényelmesebb ott lenni. Ha otthon vagyunk meg csak anya savanyú fejét kell bámulni, mert ugye ki tudja megint mi baja... Párom szüleivel, tesóival, barátaival, szóval mindenkivel kijövök. Párom már párszor felajánlotta,hogy ideiglenesen költözzek oda, amíg meg nem kapjuk a lakást. Mindenki bele egyezett, sőt,mindig mondogatták ezt a páromnak, hogy lakjunk ott. Csak ezt summázni kéne anyámnak. Legutóbb azért volt megsértőve, mert elmentem dolgozni pénteken, szombat reggel munkából a páromhoz mentem,mert programunk volt szombat vasárnapra. Hétfőn onnan mentem munkába, és hétfőn este 9re értem haza. Köszöntem, rám sem nézett, hozzám sem szólt,mert hogy merészeltem őt nem felhívni 2 napig,hogy él e még... Szóval szerintem körvonalaztam a jellemét. Hozzáteszem, öcsém persze a szent,meg most főleg,mert egyetemre készül, de igaz 4 hónapja otthon ült ,nem dolgozott még diákmelót sem. Én meg persze adok haza... de már belegondoltam,minek,mert otthon sem vagyok, az étel sem esik jól ilyen körülmények között. Elegem van a csesztetésből,a sok igazságtalan helyzetből,amit most nem írok le,mert nem ez a kérdés. Szóval attól félek,sőt biztos,hogy ha bejelentem,hogy elköltözök,hozzám sem fog szólni és nekem kell mindig hívni,hogy miújság,mert különben egy telefont nem ereszt meg.. és nem is tette soha.


2016. aug. 16. 13:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%
Ja, igen, ha sokat vagy ott, akkor most is a nyakukon vagy.
2016. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki kérdést,mert normális válaszokat vártam,de úgy látszik az itteni fotel prolik csak azt a választ tudják, hogy ingyenélők vagytok, vagy költözzetek el. De ezt minden kérdésnél megfigyeltem. Gondolom, nektek tökéletes életetek van. :) Azt is látom, a kérdésből leszűrtétek, hogy próbálunk önállósodni, úton van a lakás. De azt is sejtem,hogy nektek otthon minden szép és jó, sosem volt gondotok, vagy seggetek alá toltak egy lakást. Köszönöm annak a kb 1 embernek,aki értelmesen válaszolt.
2016. aug. 16. 15:04
 13/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem nagyon értem a sértődöttségedet, de mindegy. Különben az, hogy beadtatok egy lakásigénylést nem olyan nagyon nagy dolog. Nem egy hű, de nagyon önállósodó lépés. Tulajdonképpen az államtól várjátok, hogy a seggetek alá tegyen egy lakást. Ennyi. Nem értem erre miért vagy olyan nagyra.
2016. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem jó a "menekülést" összekötni a szerelemmel. Nem feltétlen sülhet el jól.

Az, hogy beadtátok a lakásra az igénylést, semmit nem jelent, mi konkrétan 2 gyerek mellett kaptunk anno elutasítűst.. Bár, ez nem szentírás, hogy a ti esetetekben is így volna, de szerintem csak erre apellálni... hm..

Abóól a körülményből amit leírtál, biztosan sokat kéne ott segítened. (2 férfi és egy nagymama). Tehát.. gondold meg jól, ez ne kavarjon közétek...

2016. aug. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%
A veszekedes soha nem egy emberen mulik. Ha nem latod a sajat felelossgedet is a dologban (kizarolag anyadet), akkor te ugyan olyan nehez termeszet vagy mint anyad. Ahogy o sem latja ezt magan, ugy te sem latod. Ez pedig barkivel vagy ki fog jonni.
2016. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
51%
Benne van a szövegben, hogy a kérdező párjának az apja, nagymamája ajánlotta fel, hogy ideiglenesen költözzön oda a kérdező. Mivel kedvelik őt. Ezek után nemtudom milyen élősködésről beszél a proli 71%-os nőszemély. Gondolom őt nem látják szívesen és magából indul ki. Nem mindenkit zavar ám a gyereke családja. Pl. minket is szívesen lát mindegyik nagyszülő. Szerintem költözz oda kérdező, hiszen ők is ezt javasolták.
2016. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
58%

Sehol nem írtam, hogy élősködő lenne, de mindegy.

Azért vagyok proli, mert azt gondolom, hogy nem ideális megoldás egy idegen házba beköltözni?

2016. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%
Jó nem te írtad az élősködést valóban, de hasonló szavakat igen. Pl. nyakukra menni. Nem idegenek. Ismerik és kedvelik egymást. Különben nem ajánlották volna ők fel. Nem mindenkinek teher a rokonság, fia vagy lánya családja.
2016. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
54%
Oké, nem teher. De egész más néha-néha ott lenni, egy hétvégét ott tölteni, mint ott lakni! És az hogy felajánlották, hogy ideiglenesen költözzön, hát nem biztos hogy belátható időn belül el fog tudni menni. Mennyire biztos a lakáskiutalás? Kb. semennyire.
2016. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
76%

Kérdező nem akarok kötekedni de miből gondolod hogy 1-2hónap alatt ki fognak nektek utalni egy lakást?

Pláne hogy még gyereketek sincsen?

Szerintem évekig semmi semmit történni,mivel szociálisan nem vagytok rászorultak!

Rengetegen élnek albérletben amúgy,Ők miért nem kapnak lakást?Ez nem így működik!

Költözz a párodékhoz és majd meglátod rendben lesz e ez a megoldás!

2016. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!