Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben elköltözzek...

Ebben az esetben elköltözzek a páromhoz?

Figyelt kérdés

hosszú lesz elnézését...

Hárman lakunk albérletben anyámmal, meg a 20 éves öcsémmel. Én 23 éves nő vagyok. Van párom majdnem 1 éve,akivel komolyan gondoljuk, beadtunk egy lakásigényt, csak arra még ki tudja, mennyit kell várni. Szóval az a helyzet,hogy megbolondulok otthon. Anyám nehéz természet, idegileg nulla, öcsém szintén. Nem lehet velük együtt élni. Én élem az életem, van egy jól fizető munkahelyem 80 km-re, tehát ingázok. Sokat találkozunk a párommal, mert útba esik a munkahely felé és nekik szép házuk van, nem egy dög meleg albérlet, tehát sokkal kényelmesebb ott lenni. Ha otthon vagyunk meg csak anya savanyú fejét kell bámulni, mert ugye ki tudja megint mi baja... Párom szüleivel, tesóival, barátaival, szóval mindenkivel kijövök. Párom már párszor felajánlotta,hogy ideiglenesen költözzek oda, amíg meg nem kapjuk a lakást. Mindenki bele egyezett, sőt,mindig mondogatták ezt a páromnak, hogy lakjunk ott. Csak ezt summázni kéne anyámnak. Legutóbb azért volt megsértőve, mert elmentem dolgozni pénteken, szombat reggel munkából a páromhoz mentem,mert programunk volt szombat vasárnapra. Hétfőn onnan mentem munkába, és hétfőn este 9re értem haza. Köszöntem, rám sem nézett, hozzám sem szólt,mert hogy merészeltem őt nem felhívni 2 napig,hogy él e még... Szóval szerintem körvonalaztam a jellemét. Hozzáteszem, öcsém persze a szent,meg most főleg,mert egyetemre készül, de igaz 4 hónapja otthon ült ,nem dolgozott még diákmelót sem. Én meg persze adok haza... de már belegondoltam,minek,mert otthon sem vagyok, az étel sem esik jól ilyen körülmények között. Elegem van a csesztetésből,a sok igazságtalan helyzetből,amit most nem írok le,mert nem ez a kérdés. Szóval attól félek,sőt biztos,hogy ha bejelentem,hogy elköltözök,hozzám sem fog szólni és nekem kell mindig hívni,hogy miújság,mert különben egy telefont nem ereszt meg.. és nem is tette soha.


2016. aug. 16. 13:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
62%
A kiutalt lakás sincs ingyen...
2016. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan már mennyi rosszindulatú, besavanyodott és frusztrált ember van itt! Az eszem megáll. Valaki kiír egy kérdést, mert mondjuk segítséget várna, egyből megy a kiosztás és az okoskodás.


Kérdező, szerintem nyugodtan költözz a párodhoz.

2016. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ez vasutas cégen belüli lakáskiutalás. Ezt dolgozknak utalják ki,akik pl óránél többet utazik naponta a munkahelyére és én is így vagyok. Más pályázó nincs a lakásra, ezt megérdeklődtem és akik eddig kérték, megkapták.
2016. aug. 16. 20:20
 24/28 A kérdező kommentje:
3 óránál többet. *
2016. aug. 16. 20:21
 25/28 anonim ***** válasza:
23%

aranyásót a szép kis házba...

mégis mért gondolod hogy anyósék ingyen fognak tartani

2016. aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
43%
Nem ertem en sem ezt a sok negativ hozzaszolast.Kerdezo is alberletben el a lehuzo anyjaval (mar elnezest,de tortenetbol ez jott le) es a semmirekello occsevel.Akik nem,h segitenek egymast,ink csak egy embertol varnak mindent.Miert lenne jobb,ha ott elne.Ez az eletbe nem viszi soha elorebb,csak elnenek egyik naprol a masikra es kerdezo is felaldozna sajat jovojet,mikor neki us joga van ahhoz,hogy eljen,parja legyen,hazasodjon, csaladot alapitson stb. Teny,hogy nincs konnyu helyzetben,de valahol el kell kezdeni. En elfogadnam es ha meg sem lenne meg a vart lakas es netan a csaladdal se alakulnanak jol a viszonyok akk megbeszelnem parommal,h koltozzunk albibe vagy egy szobat vegyunk ki. Igaz ugy is masokkal kell elni,de ott leg a masik lakos is ugyanugy berli a szobat es nem o parancsolgat.Mi is voltunk alberletben egyutt is es meg mielott megismerkedtunk kulon kulon is masokkal.En csaladomra sem szamithattam sot ink lehuztak mindig.Mig otthon eltem elvettek a penzem,mindenbe beleszoltak nem lehetett sajat eletem,az idegeim kivoltak miattuk.Elmentem,szerencset probaljak es persze tenni is kell erte. Ahogy irta a kerdezo van munkaja,jovedelme eddig is megelt. Edesanyjanak is dolgozni kell vmit es occsenek is diakmelo amig van ideje ra ,persze hem suli rovasara azert.Nem tudom edesapaval mi a helyzet,miert alakult igy,hogy az anya egyedul van es persze miota.Viszont gondolkozhatna o is parkeresesen,meg idosebben is van ra eselye,hogy talaljon vkit magamelle .
2016. aug. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem meg simán albérletben kellett volna kezdenetek, nem nagyon értek az ilyen lakásigénylésekhez, de elképzelhetőnek tartom, hogy a szociális körülményeitek nem adottak ahhoz, hogy megkapjátok.

Amúgy meg 23 éves vagy, ha eddig anyád így viselkedett veled, valószínűleg nem fog megváltozni.

Én mégis azt javaslom, hogy albiba menjetek, mert oké, hogy várnak szeretettel, de hallottam már jó pár ilyen sztorit, hogy egy idő után kifordultak magukból az anyósék.

2016. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27%

mindketten dolgoztok. miért nem költöztök össze? ketten? egy albérletben?

te úgyis adsz otthon le pénzt és feleslegesnek tartod. akkor nem egyszerűbb lenne azt albérletre költeni? ahol tényleg csak ketten vagytok.

mert hidd el nekem, nem egy leányálom a pasid családjával lakni. lehet most aranyosak, de ki tudja milyenek lesznek együttélés során.

és nem mondható egyáltalán felnőttes lépésnek sem,hogy a pasid gyerekszobájába költözöl.

sokkal célszerűbb tényleg ketten összeköltözni.

ha közös lakást akarotok igényelni,akkor amúgy is okos lépés lenne előtte megpróbálni,hogy milyen együtt élni?

kevesebb mint egy éve vagytok együtt és még nem is éltetek együtt. én így amúgy sem mennék bele lakásigénylésbe.

éljtek együtt pár hónapot albiban és majd kiderül,hogy milyen. sokan mennek ilyenkor szét sajnos. rengeteg probléma lehet, ami még nem derült ki az ilyen 1 napot itt alszok, 1 napot otthon járogatás során.

házimunka,pénz beosztása stb. napi rutin stb

2016. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!