Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan teszik ezt velem a...

Jogosan teszik ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés
Konkrétan nincs zsebpénzem, mert a szüleim nem adnak, pedig szoktam házimunkát csinálni. A ballagási pénzem nagy részét elveszik, ha kérek belőle egy keveset akkor elkussoltatnak, pedig már három éve gyűjtök egy új számítógépre, a karácsonyra és születésnapra rokonoktól kapott pénzt elveszik azzal az indokkal hogy "nincs pénzük", (tudni illik apám szeret vagánykodni, én nem kaphatom meg a 60k-s gagyi gépem, de ő három millióért vesz magának egy BMW-t parasztvakításra, aztán még a számlákat se tudjuk kifizetni. Minek három kocsi egy öt fős családra?) Eddig sose kértem tőlül semmi eget verő dolgot, de nem kapok tőlük semmit se karácsonyra, se születésnapra, csak egy tizest amit másnap "kölcsön" kérnek. Több mint 200.000 forintom van náluk. Valahogy nem lehetne velük ezt megbeszélni? Veletek is ezt csinálják? Mellesleg apám egy agresszív barom, kiskoromban sokszor megvert, (legelsőnek fél évesen) ézért is hallok egy kicsit gyengébben a jobbik fülemre. Szerintem nem szereti a családját, mi egyfahta + bevétel vagyunk neki.

2016. aug. 31. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Hány éves vagy? Ha megteheted költözz el minél hamarább.
2016. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát szomorú :(

Nekünk nagyon nem volt pénzünk, de ha kaptam valakitől valami alkalomra, azt mindig gyűjtögethettem és sose vették el tőlem. Pedig tényleg nagyon rosszul álltunk. Anyukám egyedül nevelt minket. De ő örült, ha van egy kis saját pénzünk, amivel magunk gazdálkodhatunk.

Nagyon gáz, hogy szórják a pénzt autókra, aztán meg tőled kérnek kölcsön a számlákra. Nem hiszem, hogy meg tudod változtatni a gondolkodásukat.

2016. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
14/F
2016. aug. 31. 11:36
 4/17 anonim válasza:
83%

Mar ne is haragudj de eleg gaz szuleid vannak!!!

Velem nem csinaljak ezt es soha nem is csinaltak de hala istennek talan nem is volt anyana soha ra szorulva a penzemre! Pedig egyedul nevel! A penzem az o szamlajan van! Viszont ha kapok penzt azt irja egy kis fuzetkebe! Ha kerek belole ad! Ha neki kell belole szol felirja elveszi es vissza teszi! Persze en ezt nem kerem! O nevelt fel rengeteg penzebe voltam, es nem sajnalom tole! Ha kell neki en orulnek ha vissza sem tenne de azt mondja o nem tudna el venni a penzem! Szerintem undorito a szuleidtol az hogy meg csak nem is kernek hanem elveszik!!!! Ha szegenyesek vagytok akkor meg ertenem hogy szukseg van arra a kis keveske penzre is ha kapsz es muszaly segitened nekik de iigy, hogy apad a szegenyseg mellett kocsit vesz, hat en biztos meg mondanam hogy ha kocsikra van penzuk akkor a te penzedbol nem latnak!!! Teljesen mas lenne a helyzet akkor ha tenyleg nagy szukseguk lenne ra es gondolom magadtol is adnal valamennyit h segits nekik! De igy hogy szorjak a penzt, akkor ne rajtad probaljak behozni es el venni a kis penzed....

2016. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Sajnállak, hogy ilyen családban kell élned. Zsebpénzt én sem kaptam, de inenn-onnan rokonoktól jött pénz, nem vették el a szüleim. Meg ha volt valamire szükségem, azt megvették a szülők. Sajnos míg a szüleid nevelnek, addig nem sok minden tudsz tenni.
2016. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem tisztesseges, de jogosnak sajnos jogos. A szulo nem koteles zsebpenzt adni a gyerekenek, amig van fedel a fejed folott, nem ehezel es nem elsz terrorban, addig a hivatalos torvenyi kotelessegeiket teljesitik.


Probalj mielobb menekulni onnan

2016. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem se vagyunk qnbyira szegények whogyan azt apám beállítja, csakhát a színvonalat azt fenn kell tartani... De majd elvisz egyszer tőle valamit a NAV, mert ezekkel a "nézzétek falusi parasztok, milyen kocsira van pénzem" herce hurcáival csinált magának egy szép 20 milliós tartozást. Ez már kb. a 10. kocsink, egyet se tudott megtartabi, ezt se togja.
2016. aug. 31. 11:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám hogy nem élünk tertorban. Perszenem olyan súlyos mint egyes gyerekeké, de ezek a napi szintű sértegetések rám és a testvéreimre, ha nem tetszik neki valami akkor már egyből üvölt.
2016. aug. 31. 11:48
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

ha kapsz pénzt rokonoktól,akkor ne add oda a szüleidnek. miért adnád? azt a pénzt neked szánták a rokonok, nem a szüleidnek.

akár be is égetheted őket egy családi eseményen,hogy ne adjanak neked pénzt, adják egyből a szüleidnek ha akarnak adni,mert úgyis mindig náluk köt ki a pénzed,nem tarthatod meg. ez nem normális amúgy.

mi is van,hogy adunk rokon gyereknek.azt neki szánjuk, nem a szüleinek.. biztos elbeszélgetnék a szülővel,hogyha elvenné a gyerektől,amit neki szántam.

ha kölcsön kérik a pénzed,akkor mondd meg,hogy már nincs meg, elköltötted.

és dugd el valahova,amíg nincs saját számlád.

gondolom van olyan hely a szobádban,ahova nem nyúlnak a szülők. oda dugd a pénzed. akár több helyre is,hogy ne találják meg. csak ne felejtsd el hol van.:)

akár régi társasjátékok dobozába is teheted.vagy régi könyvbe,füzetbe. gyűjtögesd és ha kell valami vedd meg. ne számolj be a pénzedről a szülőknek, ha ilyenek

2016. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mint a dakotáknál. Nincs pénz a számlákra, de drága kocsit kell venni, hogy mások is lássák, milyen jól élnek.
2016. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!