Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan teszik ezt velem a...

Jogosan teszik ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés
Konkrétan nincs zsebpénzem, mert a szüleim nem adnak, pedig szoktam házimunkát csinálni. A ballagási pénzem nagy részét elveszik, ha kérek belőle egy keveset akkor elkussoltatnak, pedig már három éve gyűjtök egy új számítógépre, a karácsonyra és születésnapra rokonoktól kapott pénzt elveszik azzal az indokkal hogy "nincs pénzük", (tudni illik apám szeret vagánykodni, én nem kaphatom meg a 60k-s gagyi gépem, de ő három millióért vesz magának egy BMW-t parasztvakításra, aztán még a számlákat se tudjuk kifizetni. Minek három kocsi egy öt fős családra?) Eddig sose kértem tőlül semmi eget verő dolgot, de nem kapok tőlük semmit se karácsonyra, se születésnapra, csak egy tizest amit másnap "kölcsön" kérnek. Több mint 200.000 forintom van náluk. Valahogy nem lehetne velük ezt megbeszélni? Veletek is ezt csinálják? Mellesleg apám egy agresszív barom, kiskoromban sokszor megvert, (legelsőnek fél évesen) ézért is hallok egy kicsit gyengébben a jobbik fülemre. Szerintem nem szereti a családját, mi egyfahta + bevétel vagyunk neki.

2016. aug. 31. 11:30
1 2
 11/17 anonim válasza:
legalább jól megy a bmw?
2016. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Tőlem is elveszik minden pénzem,ösztöndíjam is.Nekem meg nem vesznek semmit (most pl sulira sem) mert nincs pénz.
2016. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem kéne odaadni nekik a pénzt.
2016. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Koltozzel nagyszulokhoz, rokonokhoz, vagy jelentsd oket [link]
2016. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Zsebpénzt nem kötelesek adni, ajándékba sem kell pénzt adniuk, az életvitelükbe Te sajnos nem szólhatsz bele, na de az, hogy a 14 éves gyerektől elveszik a másoktól kapott kis pénzét, az ritka tetű húzás. Én a helyedben beégetném őket az összes rokon előtt. Amikor pénzt kapnál, közöld a rokonnal, hogy ne adjon, vagy legyen kedves tartsa magánál, majd elkéred, ha el tudod költeni,esetleg ezt, meg ezt szeretnél, menjetek , vegyétek meg együtt/vegye meg neked, mert anyádék úgyis elveszik, így soha nem vehet belőle semmit. Hadd hulljon a "falusi parasztnak BMW-re telik" vakolat, ha közben a gyerek ajándékpénzét nyúlja le!
2016. szept. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Remélem te is így bánsz majd velük ha öregek lesznek. Vedd el a nyugdíjukat majd te eldöntöd milyen kaját kapnak és azonkívül kuss.
2016. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 TomzonMester válasza:

Nos nem tudom fenáll e még a probléma , de egy megoldást javaslok (ezt javasoltam egy másik kozelibb ismerősöömnek is, megoldotta a problémáit)

Nem érdekela lepontozás, se a negativ kritika, ugyis mindenki azt mond amit akar ebben a világban szoval:

kezdj el eddzeni ( rendesen ha nyilávn eddzotermre nem tudsz pénzt szerezni mert hát a szuleid nem adnak) akkor akár otthon is és egyél minél többet ( testalaktoddol fugg mondjuk, de azért irom igy elvégre nem tudom h pl kajábol mit hogyan kaptok egy nap így jobb mindent megenni amit csak tudsz )

És ha elérsz egy adott fizukumot amit reálisan megnézve egyértelmuen kijelented h jobb mint édesapádé. (ez lehet h egy év ketto is lesz)

utánna ha olyat tenne , hogy elakarja venni a pénzed, beszol bántani akar. szimplán határozott mozdulattal B*szd nekia falnak a foldnek az ágynak tanulja meg h nem igy mennek a dolgok és nem o a falu bikája.

Most jöhetnek az emberek az olyan szovegekkel hogy tisztelet a szuloknek ok nevelnek fel stb. De az én szemembe megszunik a szuloi státusz onnantol kezdve hogy valaki így bánik a gyerekével. és pont.

mellékesen megjegyezném, hogy anno olyan 13-14 éves koromig édesapám engem is vert néha, nem olyan durván de volt h nyoma maradt illetve alkoholista is. Én szintugy elhatároztam magam elértem egy jobb fizikumot mint az övé és egyik alkalommal a foldre kuldtem. azota meg se probált még csak agreszivan beszélni se velem. Inkább bemegy a szobájába ha konfliktus helyzet alakulna ki és én is ott vagyok.

"Ha káosz van, ne az áldozata légy. Hanem légy az aki irányítja a káoszt."


Nem kérek a kommentemre egyébb reflekciokat. köszönöm

2017. jún. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!