Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit akarnak ezzel elérni a...

Mit akarnak ezzel elérni a szüleim? Mert ez csak megjobban éket ver közénk. (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középsulit ami egy óra busz+1 kilometer setara van onnan ahol lakom....en szerettem volna kolis lenni mert a negyed 6os keles nagyon nem fekszik nekem...de nem engedtek....mondom jo oke akkor kiprobalom....meg is lehetne oldani csakhat beirattak menzara....igy 3 korul jutok ki a sulibol (mindennap 7 orank van) es a busz 3 ora 6kor megy az egy kilometerre levo buszmegtol a kovetkezo busz meg fel otkor es hat mivel tanulni is kene meg ilyenek ezert az mar keson van....most ha mindennap lefutom azt az egy kilometert kozvetlen ebed utan az szerintem annyira nem lesz jo raadasul oldaltaskam van fullra pakolva konyvekkel amit nem egyszerű futas kozbe vinni...akármivel érvelek csak azt mondjak hogy nemkell futni meg jol kell beosztani az idot....dehat nemtudom mashogy beosztani ...az eszervek nem segitenek....en azon gondolkodtam hogy nem eszek de kaptunk valami kajakártyát es amugy sem szeretnem hogy a szuleim feleslegesen szorjak ki a.penzt....a kollegiumon legalabb fel evig veszekedtunk de nem engedtek pedig tenyleg minden problema megoldodott volna ezek kozul....mi a jó istent tudok most csinalni? (Bocsanat az ekezetekert) 15/l

2016. szept. 2. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
Az én fiam most másodikos középiskolában. Szinte minden nap 3-ig van a tanítás, ahogy majd az egész iskolának. Erre ott nyilván gondoltak. Egyrészt nem lenne praktikus, ha többszáz ember egyszerre akarna farkaséhesen kajálni, így az ilyen tanítási renddel bíró iskolákban (pláne, ahol kollégium is van, mint a fiaméknál is és a Te iskoládban) kalkuláltak avval, hogy tartsanak hosszabb szüneteket ebédidő tájékán. Nem gondolom, hogy nálatok csak tanítás után lehet enni. Biztosan belefér valamelyik szünetbe is és igen, akkor is sorba kell állni, de középiskolások ezrei oldják meg az étkezést/hazautazást az "áthidalhatatlan" problémák ellenére, biztosan Neked is sikerülni fog. A lényeg itt szerintem is abban bújik meg, hogy nagyon kollégiumba akartál menni, szüleid viszont ezt (nyilván volt rá okuk) nem támogatták és most mindent felhoznál ellenérvként, hátha sikerül kiharcolnod mégis. A középiskolák fel vannak készülve az ilyen helyzetekre, de esetleg áruld el, Te konkrétan melyikbe jársz, ahol erre pont nem gondoltak, kíváncsi volnék.
2016. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
9. vagyok, utolsó, én pécsi vagyok, és nálunk anno (egy éve érettségiztem) a legtöbb középiskolánál nem volt ilyen lehetőség, pedig pl. a mi iskolánkban is 800-900 diák volt.
2016. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%
Elhiszem neked, bár továbbra sem tudom elképzelni, hogy miként managelik, bár ha eltérő időkben végeznek a diákok, akkor oké. Én tapasztalatot írtam, sosem láttam még olyan középiskolát, ahol erre nem volt lehetőség, rém ostoba dolog. Jómagam már vagy 20 éve érettségiztem (költözés miatt vagy 3 suliba jártam), a rokonságban és az ismeretségi körben anno és azóta sem hallottam olyanról hogy valahol nem adnak a diákoknak erre sanszot, de mondom, simán elhiszem, amilyen állapotok vannak. Ezért voltam kiváncs arra, hova is jár a kérdező, mert minddattól függetlenül, hogy ekkora probléma neki ez az étkezés dolog, változatlanul úgy gondolom, a tiltott kollégium miatt van az, hogy sehogy se jó. Le lehet mondani az ebédet is, csomagol, aztán eszik otthon. Ha megmondja a szüleinek, hogy nincs ideje úgy enni, hogy a buszt is elérje, nem hiszem hogy erőltetik majd, hiszen ki akarja kidobálni a pénzét az ablakon. Abból, ahogyan reagáltak a szülők, értem ez alatt megkérték arra, hogy ossza be az idejét jobban, arra következtetek, hogy tisztában vannak Ők vele, hogy mennyi idő jut a dolgokra és nem lehetetlent várnak el, pont azért nem engednek a kettőhúszból, mert tudják, hogy műbalhé, ami a kollégium kiharcolására irányul. Neten elérhető minden, biztosan utánanéztek maguk is, mikor, miképp jön-megy, illetve hogyan tud étkezni a gyerek. Nem feltételezem, hogy hasraütéssel, merő rosszindulatból dönöttek így, szándékosan kitolva a saját gyerekükkel, bár tény, hogy rengeteg az inkompetens szülő.
2016. szept. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne magadból indulj ki.

Négy középiskolába jártam - kettő "normális" költözés miatt, és két OKJ képzés -, ebből egyik sem nyitotta ki az étkezőt az átlag utolsó órák előtt.

Az egyetlen nagyszünetek 15 percesek voltak. Megnézem, úgy hogy menedzseled le, hogy a gyerekek kiérjenek az étkezőbe, mind megkapják az ebédet, megegyék, és visszaérjenek a tantermekhez?!

Jó, hogy te jó szülő vagy, de nem mindenki az. Az én anyámat sem érdekelte, hogy oldom meg, hogy hazakerüljek, csak meg volt szabva a határidő, hogy mikorra legyek az ajtóban. Mert a szülők egyébként is pontosan tudják, mennyi ideig áll sorban a csemete, és mennyi idő alatt eszi meg az ebédet, mert ugye meg is kell enni?

A 3 órás végzés nekem teljesen korrektnek tűnik. Itt a szülők a hülyék.

Mondjuk én eleve nem költözöm olyan helyre, ahonnan aztán a gyerekeknek szívás iskolába járniuk, ha nem kocsival akarom hurcolni őket.

2016. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

A kérdező problémája megoldható, ha 7 órája van, akkor is végez fél 3-kor, elviszi a kaját vagy lemondják a menzát, és otthon eszik. Fölösleges ehhez a koli.

"Mondjuk én eleve nem költözöm olyan helyre, ahonnan aztán a gyerekeknek szívás iskolába járniuk, ha nem kocsival akarom hurcolni őket."

Én meg nem kötném a 40-50 évre szóló házvásárlásomat ahhoz, hogy majd a gyereknek (mindössze) 4 évig esetleg 10-15 percnél többet kell utazni az iskolába.

2016. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Igen, a gyerektéma az érem egyik oldala.

A másik, hogy 40-50 év alatt magamat sem akarom szivatni, ha nem megy a kocsi, vagy ha beteg vagyok, és másfél órára van a legközelebbi kórház :)

De persze kinek mi.

2016. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Gondolom azért akarsz kollégiumba menni mert bajod van a szüleiddel, de elárulom hogy a kollégiumban dolgozó megkeseredett öreglányok sokkal rosszabbak.
2016. szept. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
#16, így igaz, kinek mi. Nekem pl. fontos, hogy ne egy betondzsungel közepén éljek, füstben és zajban, elég volt az egyetemi éveim alatt. Tőlünk is elérhetők a színházak, galériák, Opera, Zeneakadémia, éttermek, és persze, ha szükséges, kórház is, csak kicsit hosszabb idő alatt, a lakókörnyezetem viszont összehasonlíthatatlanul nyugodtabb és igényesebb.:-)
2016. szept. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!