Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim eddig is igénytelenek voltak, de most már tarthatatlan a helyzet?

Figyelt kérdés

Nagyon későn születtünk a tesómmal, így ők most elég idősek, ráadásul falun nőttek fel. A házunkra legalább 30 éve nem költöttünk semmit, minden lerogy, tönkrement, kivülről is lepotyog a festés. Az udvarunk valami borzalmas, egy széknyi hely sincs az ajtóig, mert telerakták gépekkel, edényekkel, használt vassal, fával. Belül is nincs, ami tönkre nem ment volna. Anya ráadásul nem takarít semmit, én próbálok minél többet megcsinálni, de például a mosogatóban sem folyik el a víz, így nagyon nehéz. A szobájukban áll a mocsok, legalább 10 éve nem volt porszívózva. Értem én, hogy nekem lehetne, de oda nem mehetek be takarítani, illetve nem vagyok vízvezetékszerelő és a használt vasat se vihetem kézben eladni. Magukra sem adnak semmit, apa nagyon büdös szokott lenni.

Nem vicc ez, nem tudok csinálni semmit. Amióta az eszemet tudom mégcsak egy barátnőmet se hívhattam el, mert olyan a helyzet és egyedül nem megy.


2016. szept. 17. 08:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
tudsz tenni erte. hatarozottan fel kell lepned. en is ugyanigy vagyok. egy nagy szarkupac volt a haz ket honapja. ide koltoztem a parommal h vigyazzunk apamra es nolam hisztizik mindenert de ami kacat kidobni ami meg hasznalhato eltakaritani elrakni. nem kell az engedelyuk tudasd veluk h ez mar a te idod. te dontesz. felfogjak csak wlfogadni nem biztos h elfogjak. tudasd veluk h kepes vagy gondoskodni akar magadrol akar mindenkirol. csak ne szoljanak bele. irj privibe ha meg valami van.
2016. szept. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból mondom, hogy a szüleid szokásait nem tudod megváltoztatni, úgy kell őket elfogadni, amilyenek. Ha nem tetszik, akkor törekedj arra, hogy te ne ilyen legyél.


Én két alkalommal akartam anyámat leszoktatni a dohányzásról. Egyszer olyan 10-12 éves korom körül, amikor megegyeztünk, hogy én leszokok a körömrágásról, ő meg a dohanyzásról. Én betartottam, ő nem, de később sajnos én is visszaszoktam a körömragásra. Aztán 16 éves koromban azt az ajanlatot tette, hogy ha újrakezdem az akkor 1 éve abbahagyott, általam utált kosárlabdát, akkor ő meg leszokik a cigiről. Már 2 hónapja jártam edzésre, mikor észrevettem, hogy suttyomban rágyújt. Aztán később, mikor egyetemista voltam, egyik napról a másikra saját elhatározásból leszokott, és immár egy évtizede nem dohányzik. (Én meg olyan sportot űzök, amit szeretek csinalni, a körömrágás miatt pedig nincs semmiféle szégyenérzetem.)


De ma erőszakoskodhatnék vele, hogy fogyjon le, mert egészségtelen, de nem teszem, mert felnőtt ember, saját maga dönt. Ahogy egy ideig ő szólogatott be, hogy nálunk rendetlenség van, ma meg elfogadja, hogy igénytelenebbek vagyunk nála a feleségemmel, nem lehet mindenki egyforma (annyira nem vagyunk azok, mint a szüleid).

2016. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt mondom, nem fognak változni, hiába beszélnél velük.

Ha esetleg van rokonod, akihez oda tudnál költözni, ezt javaslom, ha nincs, akkor minél nagyobb rendet, tisztaságot tartani magad,magatok körül, addig amig el nem tudsz költözni.

2016. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
hat en ezt nem hagynam annyiba h nem tudod oket megvaltoztatni... csapni kell az asztalra legyel hatarozott mert lehet mit tenni. barataid ha vannak tenyleg akiknek meg merned mutatni akkor a szuleidnek nagy osztonzes lenne ha utana kitalalnad nekik h a sulibol ki akarnak jonni mert ez es ez ezt elmondta. annyi minden all elotted csak kicsit neha sunyinak kell lenned. igen annak. nem a legjobb dolog de neha ezt kell csinalni. utana ahogy mukodik a dolog akkor elmondhatod nekik h nagyon sajnalod de ezt kellett mondanod. hidd el tenyleg nem a kisujjambol huzom ki a dolgokat. nem mondom h mindenkinel mukodik de ha igy megy tovabb a gyerekkorodnak a naggya arra megy el h csinalod a hazat. szoval szerintem fogadd meg a tanacsom.
2016. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyszer véletlenül erre járt a barátnőm pár éve és bejött megnézni. Akkor is katasztrófa volt minden és beszélte is a suliban, egy hétig rajtam röhögtek, pedig egy alsós gyerek nem tehet róla. Anyáékat nem hatotta meg, csak utána tényleg nem hívtam senkit, nem mintha eljött volna valaki is ezek után.
2016. szept. 24. 17:53
 16/19 anonim ***** válasza:
53%

15:

És mennyire barátnőd az, aki röhögve pletykál rólad?

2016. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
A helyzet azóta is változatlan, egyre igénytelenebbek.
2018. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ja, azóta még jobban eldurvult a helyzet...


Apám nekiállt verni is... Meg ilyenekkel fenyeget, hogy megöl, drogos vagyok, agyonver, gogy a mentő visz el és hasonló szépségek. Majdnem meghaltam, mert nem engedett orvoshoz, mert tudja, hogy csak lógni akarok...


Messziről bűzlik, a taknyát a kádba fújja, beleeszik a moslékba stb. finomságok...


Elmebeteg pazichopata.

2018. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 nagyepf_MacGyver válasza:
Azt fel kell jelenteni.Nem kell hogy megüssön,a megfélemlítés,családon belüli terror,diktatúra is büntetendő.Én megesküdtem hogy mikor elköltözök azelőtt egy nappal videóra veszem apámat részegen és bosszúból felteszem az internetre.
2019. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!