Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy jobb belátásra térjenek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és szeretnék elköltözni otthonról jövőre, de nem rég a szüleim bejelentették, hogy ők nem fognak tudni nekem lakást venni, mert nincs rá pénzük. Ezt teljesen megérteném, hogyha nem szórnák a pénzt mindenfelé. Állandóan étteremben esznek, legjobb telefont megveszik és megyünk nyaralni rengeteget de Kinába, Balira meg ilyen helyekre. És én egyszer megpróbáltam már elmondani nekik, hogy jobb lenne, hogy ha az utazások helyett inkább félretennének pénzt, de erre szimplán azt válaszolták, hogy ha nem akarok menni ne menjek velük (bár újonnan már tényleg elhondolkozok azon, hogy inkább elkérem tőlük az én részemet az utazasbol és félreteszem...csak ezen iszonyatodan besértődnének). Egyszerűen nem tudom mit csináljak velük

2016. szept. 25. 17:27
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
14%
Nézd, ha ilyen életet élnek, akkor esetleg meg lehetne mondani nekik, hogy amit erre költenek, azt költsék egy lakáshitel törlesztőre, legalább addig, amíg te tanulsz, és nem találsz olyan munkát, amiből magad is tudod törleszteni a lakást.
2016. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
80%
anyádék pénze, azt csinálnak vele amit akarnak.. ha a gyerekem házat követelne rajtam, megfognám a pici kezét és bekísérném a munkaügyibe, hogy hajrá, keress munkát és majd veszel magadnak egy szépet.
2016. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%
Most élnek, miért ne élvezhetnék azt a pénzt amit megkerestek? Majd ha te is dolgozol, a sajátodat úgy kuporgatod, ahogy csak szeretnéd, de ebbe szerintem nincs beleszólásod
2016. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%
Ja meg szerintem nem úgy gondolták, hogy ha nem mész akkor azt odaadják neked... nem mész akkor nem mész. Nincs se pénz se nyaralás.
2016. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
74%
Hát vagy menj koliba, és addig tudsz gyűjteni lakásra. Azért nem kis összeg lakást venni. Hasonló helyzetben vagyok, jövőre akarunk lakást venni barátommal, hitelre persze, de mi ketten vagyunk. Talán az lenne a legegyszerűbb, hogy ha leülnétek megbeszélni ezt az egészet, hogy mindenkinek jó legyen.
2016. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
89%

" már elmondani nekik, hogy jobb lenne, hogy ha az utazások helyett inkább félretennének pénzt"


Már ne haragudj, de te ne a szüleid pénzét oszd be. Éppen eleget dolgozhatnak azért, hogy évente elmehessenek egyszer egy jobb helyre nyaralni.

Mégis mit kéne velük csinálnod? Semmit. Illetve megköszönni, hogy ennyi helyre eljuthattál.

2016. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
89%

Te keresed meg azt a pénzt amivel nyaralni jártok? Nem. A szüleid dolgoznak, és jól akarnak élni. Miért ne utazgassanak a nagy világban, miért ne vegyék meg a legújabb telefont vagy iphone-t ha az kell nekik?

18 éves vagy. Felneveltek, iskoláztatnak. Ha tovább tanulsz akkor is fognak támogatni, de ne várd már el, hogy ők csak robotoljanak, mert neked ház kell. Tessék magad megkeresni rá a pénzt. Nem te leszel az első vagy utolsó aki nem kap lakást a feneke alá.

2016. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
88%
Miért a szüleidet akarod jobb belátásra bírni? Dolgozz meg a lakásodért! Legyen egy jó szakmád, jó állásod, jó fizetésed, jó férjed, és vegyél magadnak lakást!
2016. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
74%
"inkább elkérem tőlük az én részemet az utazasbol és félreteszem" Ne haragudj, de milyen részedet? Az a szüleid pénze. Még jó hogy úgy költik el ahogy nekik tetszik. Meddig kuporgassák? Míg olyan idősek lesznek hogy nem élvezhetik ki? Amúgy miért is kellene lakást venniük neked? Megtehetik ha akarják, de nem kötelességük.
2016. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Az értelmes hozzászolasokat köszönöm, a bunkókat pedig figyelmen kívül hagyom, és egyébként orvosira megyek, azon belül is nefrológus szeretnék lenni. Mindig is kitünő tanuló voltam...

Kétlem, hogy az orvosi egyetem mellett lesz időm dolgozni, szóval röpke hat évig valószínűleg a szüleim pénzén kell, hogy éljek.

Nem tudom, hogy akik írták azok fiatalok vagy már családos emberek, de ha nekem egyszer gyerekem lesz, nekem fontosabb lenne, hogy tudjon saját életet kezdeni, és tudjam biztosítani a tanulását, minthogy barna legyen a hasam januárban is...(évi 3-4 nyaralásról van szó egyébként nem egyről, egy gyors fejben számolást ha elvégeztek nem olyan sok nyaralásról kellett volna lemondani egy lakásért...)

2016. szept. 25. 17:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!