Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy jobb belátásra térjenek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és szeretnék elköltözni otthonról jövőre, de nem rég a szüleim bejelentették, hogy ők nem fognak tudni nekem lakást venni, mert nincs rá pénzük. Ezt teljesen megérteném, hogyha nem szórnák a pénzt mindenfelé. Állandóan étteremben esznek, legjobb telefont megveszik és megyünk nyaralni rengeteget de Kinába, Balira meg ilyen helyekre. És én egyszer megpróbáltam már elmondani nekik, hogy jobb lenne, hogy ha az utazások helyett inkább félretennének pénzt, de erre szimplán azt válaszolták, hogy ha nem akarok menni ne menjek velük (bár újonnan már tényleg elhondolkozok azon, hogy inkább elkérem tőlük az én részemet az utazasbol és félreteszem...csak ezen iszonyatodan besértődnének). Egyszerűen nem tudom mit csináljak velük

2016. szept. 25. 17:27
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%
és minek kell neked ehhez egy saját ingatlan? kollégium.. albérlet..
2016. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Albérletet fenntartani hat évig drágábbra jön ki, vagy ha nem is drágábbra de nem sokkal olcsóbbra mint egy lakás. Szerintem okosabb döntés ha valaki megtehetné lakást venni. Kollégiumban orvosis lenni ismerősöktől hallva nem a legjobb választás.
2016. szept. 25. 18:02
 13/49 anonim ***** válasza:
10%

Ez tökjó ötlet, hogy kérd el a részedet!:)

Egyébként szűken laktok? Mert ha nem, akkor indokolatlanul nagy lesz a lakás miután elköltözöl onnan, tehát eladni a mostanit és abból kettőt venni is lehet.

Mi így csináltuk, pedig éppenhogy csak van pénzünk rezsire és ennivalóra, mégis tudtunk lakást venni.;)

2016. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom kitől hallottad ez hogy nem jó orvosisként kolisnak lenni. Az orvosisok a többi orvosissal vannak egy koliban, és a legjobb hogy felsőbb évesekhez bármikor lehet menni segítségért. Nekem volt lakásom, de mégis kolis voltam, ki nem hagytam volna. Azt meg nem várhatod el hogy lakást vegyenek neked.
2016. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válszod, ez nagyon jó ötlet, csak anyukámék nem szeretnek költözni, meg kétlem, hogy eladnák a mostani lakásunkat mert nagyon szeretik
2016. szept. 25. 18:08
 16/49 anonim ***** válasza:
56%
12: És a szüleid fizetnék az albérletet az iskolát és a teljes megélhetésedet? Vedd el tőlük a teljes lakásbérlés árát és rezsijét, közben pedig bérelj csak szobát és a különbözetet gyűjtsd!
2016. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg semmi jogod sincs beosztani a szuleid penzet.
2016. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
0%

És nincsen bárki, aki félretesz és szivesen adna neked, keresztszülők, nagyszülők?

És akitől örökölni fogtok mostanában ingatlant vagy bármit?

2016. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Több ismerősöm is ment orvosira, és aki kolis volt mind azt mondta, hogy őket zavarja a koncentrálásban a zaj, meg a többi ember. De lehet, hogy ők pont nehezen tudnak csak koncentrálni
2016. szept. 25. 18:10
 20/49 anonim ***** válasza:
59%
Hat azert erdekelne a szamitasod, mennyibe kerul egy nyaralas illetve egy lakas szerinted? Illetve nem szep dolog mas penzet kolteni. Persze beszelhetsz a szuleiddel a lakas dologrol de remelem erzed h az o penzuket ugy koltik ahogy szeretnek.
2016. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!