Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy jobb belátásra térjenek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és szeretnék elköltözni otthonról jövőre, de nem rég a szüleim bejelentették, hogy ők nem fognak tudni nekem lakást venni, mert nincs rá pénzük. Ezt teljesen megérteném, hogyha nem szórnák a pénzt mindenfelé. Állandóan étteremben esznek, legjobb telefont megveszik és megyünk nyaralni rengeteget de Kinába, Balira meg ilyen helyekre. És én egyszer megpróbáltam már elmondani nekik, hogy jobb lenne, hogy ha az utazások helyett inkább félretennének pénzt, de erre szimplán azt válaszolták, hogy ha nem akarok menni ne menjek velük (bár újonnan már tényleg elhondolkozok azon, hogy inkább elkérem tőlük az én részemet az utazasbol és félreteszem...csak ezen iszonyatodan besértődnének). Egyszerűen nem tudom mit csináljak velük

2016. szept. 25. 17:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
90%
Túlmisztifikálják ezt az orvosit. Persze kell tanulni, sokat kell tanulni, de van idő magánéletre, szórakozásra, és nekem nagyon segített egy-egy vizsga előtt mikor egy felsőbb éves elmagyarázta, sokszor jobban megértettem, ezért nekem a koli aranyat ért, ráadásul a közös tanulások összekovácsoltak. DE ugye nem ezt kérdezted.
2016. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
73%

" semmi tartalékuk nem lesz és majd mennek a kérdezőhöz segítségért."


Először is, ezt honnan veszed, hogy nem lesz semmi pénzük?

Másodszor, a gyereket taníttatták, egyetemre járatták, támogatják huszonakárhány éves koráig. Miről is beszélsz?

Úgy beszélsz itt, mintha 18 éves korában kidobnák és sanyarú gyermekkora lett volna.

2016. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező!!

Szerintem teljesen igazad van. Te gondolkodsz úgy mint egy felnőtt ember, ők meg úgy mint a gyerekek!!

A felelős szülő a gyermeke jövőjét fontosabbnak tartja, minthogy évi három nyaralásra, meg állandó étteremben evésre költené el a pénzt. Nem azt mondom, hogy a munkával megkeresett pénzükből ne szórakozzanak meg utazzanak. Gyerekesen gondolkodnak, mert olyanok, mint egy gyerek, aki nem tanulta meg beosztani a pénzt és amit kap egy összegben azonnal el is költi valami értelmetlen dologra. Az én lányom végig diákmunkázott az egyetem alatt. Nem volt más kikötésünk, csak az, hogy a saját szükségleteit fedezze. Ruházkodás, néha kaja, hajfesték, kozmetikumok. Amit keresett mindig mindet elverte ilyenekre. De jó lecke volt ez neki, mert most mióta férjhez ment és lakás részleteket törlesztenek, milyen jól jönne ha rendelkezne egy nagyobb összeggel, amit félre tett!!!

2016. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
19%
Na, látom jól le lettem pontozva, mert nem értek egyet a túlköltekező életvitellel!! Mondom, nem a szórakozás és utazások ellen vagyok, hanem a túlköltekezés ellen.
2016. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
de honnan veszed, hogy mennyiből mennyit költekeznek? lehet töredékét szórják el a pénzüknek... vagy van vmi belső infód?
2016. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosit végeztem, végig kollégiumban laktam, ahol remek volt a társaság és a hangulat, és dolgoztam, ráadásul szakmán belül, részmunkaidőben, elsősorban hétvégén. Simán belefért mellette a bulizás, színház, egyebek is, igaz, nem az anyag beseggelésétől voltam világéletemben kitűnő. Minden emeleten volt tanulószoba, ahol mi magunk tartattuk be a csendrendeletet, kijártam a Széchenyi könyvtárba is tanulni, mert imádtam ott a feelinget.:-)

Az orvosit finanszírozni épp elég anyagi megterhelés a szülőknek, bármilyen jól állnak anyagilag, nem jár mellé egy saját lakás. Nefrológus akkor leszel, ha 1) felvesznek az egyetemre (kitűnő bizonyítvány még nem jelent automatikus felvételt is), 2) el is végzed (sok kitűnő kislányka elvérzett már az orvosin), 3) sikeresen le is szakvizsgázol, úgy 11-12 év múlva, optimális esetben. A szüleid fizetésének beosztása nem rád tartozik, amíg kapsz ételt, ruhát, fizetik a továbbtanulásodat és van fedél a fejed fölött. Maximum megkérheted őket, hogy nyissanak és fizessenek a nevedre lakáskasszát pl., abból meglesz az önrészed, mire végzel a rezidentúrával, fel tudsz venni hozzá hitelt, és olyan lakást veszel, amilyet akarsz. ki tudja, itthon akarsz-e dolgozni, melyik városban kapsz állást, teljesen fölösleges az egyetemi városban venni, amikor még az sem biztos, hogy elvégzed az egyetemet.

2016. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ilyen sok pénzük van, akkor nyilván vállalkozók,"


Nemcsak vállalkozóként lehet annyi jövedelmed, hogy évente többször nyaralni menj.:-) Amúgy meg ki tudja, hogyan szervezik a nyaralásokat, Kínába, Balira, Japánba, Egyesült Államokba, Thaiföldre, Afrikába is el lehet jutni nagyjából fele áron, mint az utazási irodákkal, ha időben és ügyesen szervezik maguknak.

2016. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kollégiumban jobb lakni, mint albérletben, én is elvégeztem így az egyetemet. Mellette dolgoztam, a saját kiadásaimra megkerestem a pénzt. Amikor már dolgoztam - és igen, albérletben laktam, és összejött egy jelentősebb összeg, a szüleim kipótolták (több, mint a felét adták), hogy tudjak lakást venni.


Szóval ha rajtad is majd látszik az igyekezet, és nem csak pénzcsapnak nézed őket, akkor biztosra veszem, hogy segíteni fognak. Az utazásokat ne irigyeld, majd rájössz, hogy az élmények gyűjtése sok mindennél fontosabb.

2016. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
18%

35: Pont ez a kérdés maga, amit a Kérdező feltett.

A szülei állítják, hogy nincs pénzük még egy lakásra, de van évi több milliójuk luxus dolgokra.


Egyébként szerintem nincsenek képben, mennyi egy lakás, amivel megelégednél. szerintem nézz ki egyet konkrétan, és mondd, hogy azt szeretnéd megkapni.

20-33 nm-es földszinti vagy udvari lakás az egyetemek közelében (én is itt lakom, minden irányban 200 méteren belül a SOTE egyik épülete van) alkuval 10 millió körül van. 12 millióért pedig már 2 szobás, 50 nm-es erkélyes, lakótelepi lakást lehet kapni szintén itt, a körúttól nem messze.

Ahogy leírod, annyit kb. 2-3 év alatt költenek el utazásra és éttermekre.

2016. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
91%

A barátnőm is orvosis, mellette félállásban ápolóként dolgozik váltott műszakban egy kórházban, és alkalmi munkákat is elvállal (pl. forgatásokon statiszta). Mellette van ideje bulizni, edzeni, és magánélete is van. Jaa és mellette jól kell tanulnia, nem veszíthet félévet, mert így is az utolsó 2 féléve nem lesz államilag támogatott (van már 1 diplomája) és épp elég lesz annak a tandíját kifizetni...

Az más dolog, hogy akinek ilyen utazásokra van pénze, annak biztos nem esik nehezére egy garzont vagy egy másfél szobás lakást megvenni.

2016. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!