Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy szülő megveri a gyerekét?

Figyelt kérdés
2016. okt. 8. 11:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
Vannak olyan helyzetek, amikor teljesen jogos. Pl. szó nélkül este kimarad, lóg az iskolából, lop, úgy beszél az édesanyjával, mintha az kutya lenne. Ez nem bántalmazás a szülő részéről. A gyerek részéről viszont igen. Hiszen szégyenbe hozza szüleit vagy verbálisan bántalmazza. Egy gyereknek nemcsak jogai vannak. Nagyon el van szállva némelyik. Nem ártana 1-2 pofon.
2016. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

#7: Ahol a gyerek képes nekimenni a szülőjének, ott nem az ütések jelentik a legnagyobb bajt, szerintem.

Egy-egy atyai-anyai pofon(ka!) szerintem a kicsi gyerekeknél teljesen rendben van, mert egy kétévesnek hiába próbálod észérvekkel elgügyögni, hogy miért nem nyúlunk a konnektorba. Nagyobb korban meg a gyerektől függ, hogy észbekap, vagy kérlelhetetlen dacot vált ki belőle.

2016. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
28%
Börtönben a helye az ilyen beteg, gyerekverő szülőknek.
2016. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%

Csak azért hoztam egy extrém példát, hogy megmutassam, nem minden fekete vagy fehér. Abban a családban amúgy a többi testvér tök normális, egyedül az említett fiú lett ilyen debil, pedig sosem bántották a szülei.


De az, amikor egy felnőtt ember csak azért, mert egy degenerált állat, megüt egy védtelen gyereket, tulajdonképpen ok nélkül, na annak eltörném a kezét lábát.

2016. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
38%
Persze #4! Mert az olyan egyszeru. Engem mindket szulom vert ca. 16 even keresztul es mindig megfogadtam hogy ha meg 1x megut, megolom almaban, megfolytim, feljelentem, atmegyek a szomszedhoz, megmondom a suliban. Gondolati szinteg oke, egy bizonyos eletkor utan. Nekem ez kb. 12 eves korom volt. Megtenni nem tudtam sose.
2016. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
18%

ma 13:22-nek.

Miért bonyolult felhívni a rendőrséget ha a szülő ököllel veri a gyereket? Hiszen 12 éves gyerek non-stop a telefonján lóg és beszélgetnek a haverjaival a nagy semmiről. Akkor mi a nehéz ebben? Ököllel szarrá ver apád vagy anyád, persze van kiabálás, sírás, menekülés, majd amint lehetőség van, a gyerek a szinte már testéhez nőtt tele telefonján felhívja a rendőrséget, közli, hogy az apja vagy anyja épp az imént ököllel szétverte a fejét, és még mindig nincs vége. Segítség!!!

Csak, hogy tudd. Az én időmben még mobil sem volt, mégis amikor anyám részeg mámorában a sok-sok verések után egyszer úgy megvert, hogy a karomat is eltörte akkor elszaladtam az első telefonfülkéig, és kihívtam rá a rendőröket. 11 éves voltam akkor. A fülke mellett vártam a rendőröket. Mindent lehet csak merni kell..

2016. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%

A nevelői célzatú verést igenis támogatom, mert sok az olyan gyerek, akik a szóból nem értenek, és valahogy le kell nevelni őket arról a káros dologról, amit csinálnak.

Viszont a szükségtelen, értelmetlen, brutális, ököllel, lánccal, bottal való verést én is büntetném ám!!!!

2016. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
44%

Jó lenne tudni, hogy valóban hogyan is zajlott le az a gyerek-verés, lökdösődés, ütlegelés. És főleg, hogy mi váltotta ki, milyen előzetes vita-veszekedés nyomán alakultak így a dolgok.

És persze kíváncsi lennék a szülő által előadott verzióra is, mert esetleg könnyen kiderülhet, hogy a kamasz kérdező kihúzta a gyufát, és valóban megérdemelt egy nyaklevest.

De úgy ítélkezni, hogy a történetet csak onnét ismerjük, hogy: az a másik visszaütött... = a szülő csak arra reagált, amit a kamasz mondott, tett...

2016. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

Érdekelne a teljes történet, mert ez így nem jelent semmit.

- Ha szembe köpöm az anyámat és feleselek vele, ő lekever egy pofont, akkor ez is szülő veri a gyereket kategória.


- Ha én elkezdem ütni-verni az anyámat, és az apám csak úgy tud leállítani, hogy ő is ver engem, akkor is el lehet adni úgy, hogy a szülő veri a gyereket.


- Ha betartom a szabályokat és rendet tartok a szobámban, segítek a házi munkában, tisztaságot tartok, és jól tanulok, nem maradok ki úgy, hogy nem beszéltem meg a szüleimmel, nem lopok tőlük és mástól, tehát jó gyerek vagyok, és úgy vascsővel cafrangosra vernek, az ugyan az a kérdés szempontjából.


Jó lenne tudni a teljes történetet! Ami persze nincs itt.


- Aki CSAK és első sorban az erőszakot találja megoldásnak bármilyen problémára, az nem helyes.

- Akinek elfogy a türelme és sokmindent megpróbált és egyik sem volt hatásos és oda csap a gyereknek, az sem egészséges, de azt teljes mértékben megértem.

- Akinél a szigor testi fenyítéssel párosul és súlyos kihágás esetén a gyerek kap egy-egy pofont, afelett én szemet hunyok.


Szóval a véleményem az, hogy ágyúval nem lövök verébre. Először értelemmel és asszertivitással fogom kezelni a gyereket. Tárgyalóképesen beszélek a gyerekkel. Aztán manipulációval (mint a legtöbb szülő elsőre ezt teszi). Aztán jöhetnek az agresszív viselkedési stílusok és legvégén csak a testi fenyítés, ha már semmi más nem használ.


Ha az én gyerekem karjából tű állna ki, mert drogozik, nem tűrném, úgy, mint ahogy anyám tette a testvéreimmel, Én bezáratnám egyből egy rehabilitációs intézetbe. 1 évig onnan nekem ki ne jöjjön!

2016. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
23%
Az erőszak nem old meg semmit.
2016. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!