Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy jelentsük be, hogy...

Hogy jelentsük be, hogy babánk lesz és eljövök az egyetemről?

Figyelt kérdés

Légyszi a kérdésre próbáljatok válaszolni és ne meggyőzni, hogy ne hagyjam ott, baba mellett is lehet tanulni, stb. Igazából valószínűleg akkor sem folytatnám ezt a szakot, ha nem jött volna a pici, mert nem igazán érdekel és elég kemény, szóval nem olyan, hogy csak vizsgaidőszakban kell odatennem magam, amúgy meg azt csinálok, amit akarok a szorgalmi időszakban.


Most 8 hetes terhes vagyok, eddig csak a barátom és a legjobb barátnőim tudják.

Valami aranyos dolog kellene, nem annyi, hogy "Sziasztok, terhes vagyok.".


A másik dolog, hogy ugye otthagyom az egyetemet, ahová előttem a nagyszüleim is jártak, meg apa is és ezért eléggé kényes téma ez nálunk... Ráadásul apával nem olyan közvetlen a kapcsolatunk, szóval leginkább akkor beszélünk, ha kell valami, vagy ilyesmi.



2016. okt. 9. 19:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező hiába mondod, hogy ebbe ne menjünk bele, ez akkor is fontos téma.

A szüleid sem azért fognak problémázni, mert konkrétan otthagyod az egyetemet, mert ha nehéz, meg nem tetszik, akkor még azt mondanám, hogy oké. Na de konkrétan egy baba miatt, az elég felelőtlenség. Egy gyerekkel és egy szimpla érettségivel egyáltalán nem leszel kelendő a munkaerőpiacon, arról nem is beszélve, hogy érettségivel kb minimálbérnél többre neigen számíts. A párodnak is igen megterhelő lesz téged is meg egy gyereket is eltartani. Mi lesz, ha szétmentek?


Hogy hogyan jelentsd be, azt nem tudom. Szerintem a legjobb megoldás az őszinte és egyenes beszéd. Nem kell a körítés vagy a szépítés. Egyszerűen le kell ülni, és őszintén megbeszélni a dolgot. Viszont gyerek mellett 1-2 év után simán tudnál valami szakmát csinálni, vagy valami mást egyetemen de levelezőn. Ha jót akarsz magadnak és a gyerekednek, akkor ne érd be egy szimpla érettségivel. Gondolom te sem szeretnél minimálbérért 4 műszakban melózni valami gyár legmélyén.

2016. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%

nyilván te/ti is tudjátok,hogy nem éppen a legjobb dolog volt így teherbe esned és megtartani a gyereket.

nem véletlenül vagy a 8. hétben és még kb senkinek nem mondtátok el.. szerintem ti is tudjátok,hogy nem fognak neki örülni.

ha nem szereted a szakodat, akkor miért jársz oda? beszéltél már erről a családdal,hogy szeretnéd ott hagyni?

mik a terveid utána? tudsz róla,hogy vissza kell fizetned az eddig elhasznált féléveid tandíját, mivel ott hagyod? nem tudom hova jársz és hanyadik féléved van, de ez kb milliós összeg lehet..

és van valami terved a jövőre? gondolom otthon leszel 3 évet a gyerekkel. és utána?

ha megtartod a gyereket, akkor a saját érdekedben kezdj el gyorsan kitanulni valamit. és fejleszd magad abban a 3 évben.

amúgy mi van,ha a kapcsolatnak vége lesz? akkor mit kezdesz magaddal?

én átgondolnám a helyedben az abortuszt.

le lehet pontozni, de szerintem normális rendezett körülmények közé kéne szülni. dolgozó szülők legyenek, lehetőleg stabil kapcsolatban, de inkább házasságban..

kamaszként lebabázni az aktuális baráttal nem a legjobb ötlet.

2016. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
33%
azt irja van lakasa, meg a fickónak is. Apucinak is azért kell elmondani, nehogy elapadjon a bank :) amugy viccen kívül mondd meg neki egyenesen,ne cukin, úgy lehet kevésbé akad ki
2020. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Előző, szerintem már megtudta mindenki, nézd meg a kérdés dátumát, ez kétezer-tizenhatos. :):) Egyébként szerintem is rendben van csak így egyszerűen közölni; nem kell hozzá semmi kreatív trükközést kitalálni, hanem megfelel csak lényegretörően is. :):)
2020. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!