Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
29%
Én nem szülő vagyok, hanem gyerek. Elég pofátlan, követelőzőnek tűnsz nekem. Nem alap a laptop, márkás ruha, koncert, de még a zsebpénz sem. Havi 15 ezer pedig nem kevés.
2016. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Miért követelőznék??? Épp ezaz hogy soha nem kérek tőle semmit, érted? Kapok kaját ruhát és ennyit... És havi 2000et... Nem szoktam semmit se kérni...
2016. okt. 15. 12:26
 3/56 anonim ***** válasza:
79%
A "nem állunk rosszul anyagilag" elég relatív. Ha több zsebpénzt se tudnak adni, miből gondolod, hogy ki tudják csengetni azt a havi 16 ezret?
2016. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egyáltalán nem, de majd itt úgyis megkapod, hogy takarodj el dolgozni hálátlan fattya.
2016. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Simán lenne rá pénz, csak sajnálja rá.. azt mondta ő 10ezret ad de azzal semmire nem megyek mivel 2en jarunk osztalytarsammal és ugy van ha egyedul megy valamelyikunk akkor 4000 ha ketten akkor 2000 fejenkent és igy vele is kiszúrnék...
2016. okt. 15. 12:33
 6/56 anonim ***** válasza:
73%
Én örülnék neki, ha a 17 éves fiam sportolni akarna. 4lányunk van, ugyan jóval kisebbek, mint te, de szívesen fizetjük a lovaglóóráikat (annyi fejenként, mint nálad a fallabda), az úszásoktatást, meg most még kézilabdázni is menne a nagyobbik. Szerintem, ha tényleg jól álltok anyagilag, nem kérsz nagy dolgot, sőt. Talán az anyagi részét beszéld meg anyukáddal, lehet mégse olyan jó, ahogyan te gondolod, vagy vállalj több házimunkát cserébe. Ha mégsem az anyagiak...hát, az én szüleim sem fizettek soha egy vasat sem a sportolásomra, hobbimra - tanulj belőle, és legyél majd másmilyen szülő.
2016. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
35%

Na akkor nezzuk csak.

Egesz nyaron dolgoztam,illetve ev kozben is gyujtok penzt(csak felig vagyok magyar szarmazasu,a masik anyanyelvembol szoktam nyelvorakat adni egy keves penzert). Emellett szulinapra,nevnapra,karacsonyra mindig penzt kerek. Ebbol tartom el a macskamat,megyek szorakozni,illetve altalaban ruhakat is ebbol vasarolok(a szuleimtol ritkan kapok,vagy ha tonkremegy valami). Sportolast megoldom ugy,hogy itthon tornazok es minden masodik nap megyek futni.

Szoval,nekem is eleg meredeknek tunik havi 16 ezret kerni csak a hobbidra.... Attol meg,hogy soha semmit nem kertel,ami 15 ezernel tobbe kerult,es nem a legmarkasabb ruhakban jarsz,tuti,hogy forditanak rad penzt a szuleid. Ezt az osszeget megnovelni 16 ezerrel azert nem kis keres.

2016. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
Ebben az egészben az a lényeg hogyha kiszámolnánk hogy mennyi mindent nem kérek amit kérhetnék akkor az sokkal tobb lenne mint ez a havi 16ezer... Többszöröse...
2016. okt. 15. 12:36
 9/56 anonim ***** válasza:
57%
Sportra és tanulásra nem sajnálnám a pénzt. 2 ezer belefér.
2016. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az a véleményem, ha megtehetik szüleid, megengedhetik maguknak, akkor támogatniuk kellene (tehát ha nem a kajától veszik el azt a pénzt) Én pl így leszek vele, ha a kislányom felnő. Most is mindent megkap, ha kell a saját igényeim rovására, mert szerintem ez így helyes.

Ismerek olyat, aki bár tehetné, nem támogatja ugyanígy mindenben a gyereket, mert ő szegényen nőtt fel, csak felnőtt korára ütött be a jóság (nem önerőből, jól nősült, és bár az asszony révén van a jóság, mégis ő otthon a "megmondó ember", undorító). De szerencsére a gyereke nem elveszett, és bár jó a viszonyuk, megvan benne kicsit a "bekaphatod fater, csakazért is megcsinálom" hozzáállás.

Mint írtam, én ezt nem tudom megérteni. Amit csak lehet megadok a lányomnak, és soha nem fogok érte viszonzást várni. Sokan ezzel nem értenek egyet, de én úgy vagyok vele, hogy én akartam gyereket, nem ő akart lenni, így nekem már csak ezért is kötelességem a lehetőségeimhez mérten maximálisan támogatni, ameddig csak élek (és úgy élni, hogy akkor se legyen lenullázva, ha én megpusztulok). Ha már én összegüriztem egy hátteret, akkor neki ne kelljen végigszenvednie ugyanazt, legyen neki egyszerűbb, csak tanulja meg, hogy ezt a hátteret később nem szabad felélni. Ez meg megint csak ésszerű nevelés kérdése.

2016. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!