Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
67%
Ha legközelebb venni akar valamit anyád, mond meg neki hogy adja oda a pénzt, te meg megveszed ha szükséged van rá. Ha meg nem akkor mész abból a pénzből fallabdázni
2016. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
75%

Annyira nem hülye a "gyerek" aki már 17 éves. Ha azt látja hogy az anyja minden hónapban vesz magának ruhát-cipőt, körmöshöz jár, szoliba, fodrászhoz akkor felmerül benne hogy lenne pénz számára is. De neki nem adnak. Ha minden hónapban centizve van meg a kaja is akkor nagyon hülyének kell lenni ahhoz hogy a 16 ezres fallabda gondolata felmerüljön.

Én kifizetném a gyerekemnek, de nem minden szülő egyforma. Ismerek olyat aki nagyon jól keres és mégis a gyereket a legrosszabb ruhákba járatja. Olyan lányt is akinek az anyja ápolónő volt egy budapesti kórházban, egyedül nevelte a lányát de minden hónapban 20-30.000 adott neki ruhára (2006-2007 körül).

2016. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:
Emberek! Kezdünk kicsit eltérni a témától nem gondoljátok? :D Egyébként köszönöm azoknak akik értelmes választ adtak a kérdésemre! Innentől zárnám a kérdést, aki veszekedni szeretne kérem privátba intézze!
2016. okt. 16. 00:33
 54/56 anonim ***** válasza:
55%

Huh latom sok valasz erkezett. Na szerintem nem kersz sokat. Ugy tunik egyeduli gyerek vagy. Na most ha tenyleg jol alltok ez ugye igy most nem derult ki csak mondta akkor a 2000 nem sok. Olyan ok. En pl kozepsuli alatt kb 16 ees koromtol 5000 kaptam havonta. Elotte ezret. Ezen kivul en 8ees koromtol 17-ig jartam lovagolni. Es nem mindog voltunk ilyen jo anyagi helyzetben. De valahogy megeltunk ugy is kenyelmesen h heti 2x -3x kifizettek nekem a 2-3000 ft os lovaglast. Es azert tudom h nem alltunk olyan jol mert csak kempingezni jartunk regen mindig mert olcso volt. Be volt osztva h melyik nap a sporolos nap, es sokszor egy nyamvadt fagyit nem kaphattam azokon a napokon h a keretben maradjunk. ( ezt csak a savazok miatt irtam le akik majd elkenyeztetetnek titulalnak, bar mondhatok barmit nekik) szoval. Aztan pl en sok nyelvorara jartam mar kozepsuli vegen meg matek korrepre azokat is kifizettek mert szukseges. Bulizni pialni mozizni en sem kaptam penzt, de szerintem egy normalis atlagos anyagi helyzettel rendelkezo csaladban( ahol nem kell donteni h babkonzervet vagy uj agybemut kapjon e a csalad) ott szerintem igenis normalis h az ilyen dolgokat a szulo megprobalja megadni a gyerekenek. Es ha nem akkor az nem azert van mert leszarja, hanem mert nem teheti meg. Mert az lenne a notmalis h a realis es esszeru kereseket megkapom a szuleimtol en is megadom majd a gyerekemnek. De az nem azt jelenti h evente uj telefont kap vagy minden honapban kap csak azert 10 ezret h nesze menj partyzni.... -.-' es gratulalok valoszinuleg a kerdezo nem a mozgasigenyet akarja levezetni (csak) a fallabdàval, mert azt le lehet futassal is vagy ugrokotelezessel. Valoszinuleg szorakozni is akar kozben vagy megtanulni egy uj sportot. (Mellesleg kerdezi ha budapesti vagy a bme sportkozpontot ajanlom squashra nezd meg amit adnak) na nagyon sokat irhatnek meg. Melletted allok normalis vagy.


21/l

2016. okt. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
51%
nem azt mondom el kell kényeztetni a gyereket, de ahogy itt egyesek reagálnak nekem durva. miért kellene a gyereknek mar 15 évesen diákmunkázni? szerintem lesz elég ideje halálra dolgoznia magát. okes hogy legyen gyerek mindenképp, de olyanok mire vállalnak gyereket akik az alap dolgokat nemtudják vagy nemakarják bebiztosítani? mert ha ok nemkapták meg mikor fiatalok voltak akkor a saját gyerekuktol is irigylik? szerintem a sport egy alap dolog, és még ha a gyerek magától akarja csinálni az meg igazán egy pozitív dolog
2016. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
78%

55-ös:

igen, sajnos nagyon sok szülő így van vele, hogy neki nem lehetett meg, vagy keményen megszenvedett a dolgokért, akkor a gyereke is szenvedjen meg mindenért, holott már olyan helyzetben van a szülő, hogy tudná támogatni a gyereket. Ez a felfogás számomra érthetetlen, mint azt már korábban is írtam. Nyilván hülyeségekben nem kell feltétlenül pénzelni a gyereket, vagy támogatni a "gizdázást" (pl.: kijött az új ájfos, és presztizsből az kell a gyereknek), de ha spolrtolni akar, önszántából, és az költségekkel jár, akkor be kell nyelni, ha van rá keret. Ha nincs, mert pl a gyerek is látja, hogy hó végén alig van kaja, meg lejjebb kell tekerni a fűtést, stb, akkor nyilván fel sem merül benne, hogy pénzt kérjen. De ha látja, hogy mindig van otthon kaja, rendszeresen van pénz pl nyaralni, vagy fiatal autókkal járnak a szülők, akkor nyugodtan kérheti, hogy támogassák a sportolásban. Mert amiket említettem, abból egy kamasz is le tudja szűrni, hogy hogy áll a család anyagilag (ha kp-ra, ha részletre van a nagy ház meg a pár éves autó, mert ha kp, azt le kellett tenni, ha meg részlet, azt ki kell csengetni havonta). Én, ha lenne ilyen keresetem, amiből ilyesmit finanszírozok, akkor alap, hogy előbb a gyerekem igényei (ésszerűek, pl az itt említett sport), majd utána megnézem, hogy ezeket kigazdálkodva milyen autóm lehet, el tudunk-e menni nyaralni, marad-e a saját hobbimra, stb.

2016. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!