Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
49%

Kár a gyakorin erröl véleményt kérni. Aki nem kapott soha a szuleitöl az azt fogja neked irni , h te se várj semmit ,,ö se kapott es az igy helyes . mas se kapjon.

Az anyagi kerdesek érzékenyen erintik ezt a kategóriát.

2016. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
62%
Nem azzal van a baj, hogy kér. Azzal ahogy kér és szülei legyenek hálásak, amiért "csak" havi 16 ezret kér. Elég szomorú, hogy sok ide író ezt nem bírja felfogni.
2016. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
65%

Es amúgy miert ne buszkelkedhetne azzal hogy nem követelözö? Es hol irja h a gyerek semmit nem kérhet ? Öruljön h meg van türve ...

Neked ez a te felfogasod , az a te gyereked problemaja , de nem kell többször leird .

2016. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
13%

én nem vagyok szülő. de gyerekkoromban szüleimnek nem volt könnyű az anyagi helyzetük. én sosem kaptam gyerekkoromban zsebpénzt, nem is buliztam, se nem koncerteztem (önszántamból, nem is vártam el hogy dotáljanak pénzzel). elkaptam az uzsonna pénzt, megelégedtem napi 35-50 dinárral, amit ha megszorzol 3-al, megkapod hogy mennyi ft. mikor befejeztem a középiskolát, elkezdtem dolgozni, sokat be segítettem nekik nagyon szivesen, az öcsémnek adtam havi zsebpénzt, ami 2000 dinár volt, az kb 6000 ft-ba jön ki. a munkámból ruházkodtam is, sőt még egy laptopot is vettem magamnak, mivel vannak céljaim, és tudom hogy a laptop is kelleni fog a megvalósításhoz. annyi, hogy jártam zene iskolába gyerek koromban, de ők támogattak... én nagyon örülök annak, amit kaptam tőlük, mert ha nem is tudtak elhalmozni annyi cuccal, akkor is sok szeretetett kaptam tőlük, és ez nekem mindennél többet jelent, mindig támogattak!


16e nem kevés pénz... én tudok olyat, aki nem fordít pénzt sportolásra, mégis sportol! gondolj arra, hogy mennyi gyerek van a világon, aki még annyit sem tud megkapni, mint te!

20/L

2016. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
46%
Én szülőként ezt sokallom, pedig mi se állunk rosszul anyagilag. Nem tudtok heti egyszer menni?
2016. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
22%
Az a szülő pedig no komment, amelyik azt írta, hogy pár kedvenc tantárgyából legyen jó a gyerek, a többiből elég a kettes. Ez csak szerinte jó tanulás. Ez szánalmas, tipikus európai munkamorál. Írta, hogy a gyerek munkája a tanulás. Elég rosszul végzi a munkáját, ha így tanul. Házimunka pedig kell. Egyrészt a családnak egy közösségnek kellene lenni, ahol összetartanak és mindenkinek feladata van. A szülő nem a gyerek csicskája, pénzes zsákja. Másrészt meg lehet nézni mennyi életképtelen felnőtt van, aki egy csekket nem tud befizetni, szendvicset nem tud csinálni. Vajon miért .
2016. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:
Emberek! Lehet hogy rosszul fogalamztam.. Itt nem a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy anya akar nekem venni olyan dolgokat, amire én mondom neki hogy ne költse a pénzt (pl. elemhetnék fagyizni, moziba, vegyek bérletet buszra holott szeretek sétálni vagy vegyem nyugodtan bizonyos dolgokból a drágábbat, de én visszautasítom!!! És arra mondtam hogy ezeknek az ára sokkal több mint ennek az edzésnek... De természetesen sok ember ahelyett hogy gondolkodna rögtön elkezd károgni... hogy követelőzök... Mi a követelőzés abban hogy sok kis dolog helyett amit ő ajánl fel egy nagyobbat kérek, aminek az ára ráadásul kevesebb egy hónapra... Egyébként meg arra értettem, hogy más meg kap egy laptopot, hogy én eljártam diákmunkára meg gyűjtöttem a pénzt és innen szerezrem meg minden komolyabb értéktárgyamat, míg másnak az ölébe hullott. Én egy percig se mondtam hogy ez a normális...
2016. okt. 15. 13:59
 28/56 anonim ***** válasza:
85%
Én sem vagyok szülő de...táncolok ami szintén költséges, pl 1 ruha 17000 (2 ruhánk van), havi tagdíj 8000,versenyekre tagsági díj 5000,mondjuk ez 2 szövetségre szól. 3éve kezdtem 2 hónap után az anyagiak miatt azt mondta anyukám hogy ő ezt nem fogja fizetni, végül mindig kiharcoltam valamivel, ezeket kaptam karácsonyra, szülinapra stb... Ma már zsinórban egymás után nyerek/nyerünk versenyeket a csapatommal is, kaptam 2 szólót is amivel az egyikkel mentem Európa Bajnokságra és megnyertem. Hívnak fellépni, tv-kbe táncolni, koncertekre. Hidd el ennél nagyobb boldogság nincs, amikor csak azt csinálnod amit szeretsz. Nem bulizni kérsz pénzt, hanem sportolni. Csak csináld jól. Én szurkolok Neked:D
2016. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezö , itt olyanok irnak föképp , azok reagalnak az ilyen kerdesekre akiket ez a tema érzékenyen érint kulönbözö okokból , föképp mert szinte semmit nem kaptak ....

Es duhiti h mas kaphatna, kérhetne , merr ök ezt elinteztek magukban h nem jart nekik csak kaja.

Ez van

2016. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
15%

Ennyi idősen rég diák munkáztam amit megkerestem pénzt azbból azt vettem amit akartam..

Amúgy meg neked aztán mi közöd van ahhoz,hogy más mit kap karácsonyra vagy mit nem?

Honnan veszed hogy egy összegbe ki tidja fizetni más a laptopot stb..van ám 0%-os hitel is szinte mindenhol,

2016. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!