Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
56%

Halljátok van ösztöndij , meg szénbánya es amúgy is.

Aki nem akar adni a gyerekének az nem fog , es van ra ezer magyarazat .

Aki spórolni akar , ne vállaljon gyereket , hogy majd neveli mint a disznót moslékból.

A legtuttibb spórolni havonta es nem vallalni semmit .

Étel es tetö a fej felett nem eleg , es a pislogás a pókhálóra , mert kell egy életminöseg , felzárkózás, résztvétel programokban, lehetöseg kipróbálni kül aktivitásokat , sportokat , hogy találja meg a saját érdeklödési körét , önmagát a fiatal .

Ezek a mai követelmények .

2016. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
11%

"Középiskolában tudtommal nincs ösztöndíj. Nekem legalábbis sose volt, meg öcsémnek sincs most, pedig nagyon jó tanuló."

Több rokonom is kap ösztöndíjat. Én is. Igaz, nekünk 4,8 legrosszabb bizonyítvány eddig.

2016. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
35%

"Nem allunk rosszul anyagilag"

Ez, ez a kedvencem itt gyk-n. 16 evesen meg en is azt hittem, hogy okes az anyagi helyzetunk, csak arrol soha nem szolt a fama hogy apukam mennyit tulorazott azert, hogy nekem megvegyen egy laptopot, pl. Persze akkor nagyon soknak tunt pl apukam 200 ezres fizetese, viszont miota en is dolgozom es kb. ennyit kapok, es albit, rezsit, kajat es nehanapjan szorakozast kell belole finanszirozni, na hat ugy mar annyira nem is sok... Sok gyereknek nincs - ertheto okokbol - realis ralatasa a penzugyekre.

2016. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
84%

"Több rokonom is kap ösztöndíjat. Én is. Igaz, nekünk 4,8 legrosszabb bizonyítvány eddig."


Jó, akkor innentől tuti, hogy hazudsz. Húgom 2 éve végzett középiskolában, többször volt kitűnő és nem kapott. Öcsém még mindig jár, nem kapott. Én 5 éve jártam, én is jó tanuló voltam és még csak ismerni sem ismertem olyat, aki kapott.

Szakmunkás iskolákban szokott lenni bizonyos szakmák esetében ösztöndíj, de az is elég magas átlaghoz van kötve (az ottani átlaghoz képest) és nem is nagy összeg.


Egyetemeken van szociális és tanulmányi ösztöndíj, nem átlagos középiskolákban.

2016. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
9%
Nem hazudok. Valahol van ösztöndíj. Pl. Szent László, Kossuth Lajos. Nem én tehetek róla, ha nem olyan iskolába jártál. Egyébként egyik sem szakmunkás.
2016. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
91%

"Sok gyereknek nincs - ertheto okokbol - realis ralatasa a penzugyekre."

Ez egy nagyon fontos mondat! Ebbe nem gondol bele senki! Elvárják a szülők, hogy a gyerek érje be a zsíros kenyérrel, meg a használt, turis cucokkal, de nem mondják el, hogy miért. Közben meg azt látja, hogy a másik gyerek megkap mindent. Ha nem beszélnek a gyerekkel pénzügyekről, akkor mégis honnan a pitsából kéne tudnia, hogy mi merre hány méter? A gyerek nem hülye, csak gyerek. Ha szépen leülnek vele, megmutatják, hogy anyu és apu ennyit meg ennyit keres, ennyi a havi kiadás meg ennyi marad minden másra, akkor ha csak nem debil vagy szellemi fogykos, akkor meg fogja érteni.

2016. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
63%
A kérdező is odasétálhatna anyukájához, megkérdezhetné hogy gondot okoz-e az a havi plusz tizenhatezer forintos kiadás. Mondjuk. Annyira már nem gyerek hogy ne tehesse meg.
2016. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%

" Nem hazudok. Valahol van ösztöndíj. Pl. Szent László, Kossuth Lajos. Nem én tehetek róla, ha nem olyan iskolába jártál. Egyébként egyik sem szakmunkás."


De te nagyon egyszerű, ezeket alapítványok fizetik. Nagyon fantasztikus, hogy nálatok van ilyen, de az iskolák 99%-ában nincs.


"A gimnázium volt diákjainak, az "öregdiákoknak" nagyon aktív szervezete segíti a mai iskola működését, a hagyományok ápolását. Az 1939-ben érettségizett VIII.b osztály tagjai által életre hívott alapítvány, az "Összefogás a Szent László Gimnáziumért" alapítvány sokat tesz az oktatás feltételeinek javításáért. Az alapítvány évente tanulmányi ösztöndíjban részesíti a kitűnő és jeles tanulókat."

2016. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
0%
Szakmunkásba is van ösztöndíj amúgy
2016. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
33%

Mi pl. házasságkötésünk óta írjuk a havi kiadásokat.

Ha a gyerekünk nagyobb lesz, és fölmerül, hogy miért nem telik valamire, szívesen megmutatom neki, hogy látod: erre megy el apukád, anyukád fizetése. És beszélgethetünk arról, szerinte miből lehetne lefaragni.

És persze, hogy mindig kell tartalék betegség, autójavítás, váratlan háztartási gép csere esetére.

Az biztos, hogy ez felelősebb gondolkodást eredményezne.


De én önmagában pedagógiailag sem tartom rossznak, hogy a szülő azt mondja: bő felét (szűk kétharmadát) állom a hobbidnak. Ha tényleg fontos neked, akkor te is tedd mellé a magad munkáját!

Meg azt se értem, miért volna gond, ha heti egyszer (néha kétszer) járna fallabdázni. Amennyi kifutja az anyai támogatásból.

Lehet, hogy ha egy év múlva is lelkesen csinálja a fiatal, akkor anyukája is szívesebben áldoz rá. Most pl. arra is gondolhat, hogy ez talán csak egy múló hóbort, karácsonyra tán nem is lesz hozzá kedve.

2016. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!