Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
82%
Hol élnek itt a válaszolók? Mert itt mindenki diákmunkázott már az oviban is, meg még adott is le belőle. És nem értem. Mert én azért az ország egyik legputribb helyéről származom, de nem volt olyan osztálytársam a gimiben aki dolgozott volna.
2016. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
14%
Egy éven belül felnőtt, nagykorú leszel. Elmehetsz majd dolgozni (mondjuk, most is már), és finanszírozhatod a hobbijaidat (is). Ennyi.
2016. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
2%
31-es: éppen ezért. A "legputribb helyeken" éppenhogy nem szokás, és nincs lehetőség a diákmunkára.
2016. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
38%

30-as:

Sőt, az is lehet, hogy használtan vették a laptopot.

Műszaki cikkek használtan meghökkentően olcsók tudnak lenni.

Jómagam a nyáron 40e Ft-ért vettem egy használt (de nem leharcolt) laptopot szoftverekkel.

Két és fél hónap fallabdázás ára. Négyhavi anyai fallabda-támogatás ára.

2016. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
84%

Jaj szokásos gyakorikérdések. Ha egy gyerek itt fagyira kér 150 forintot, már akkor is jönnek azok, akik már 6 évesen a szénbányában dolgoztak ovi után, meg ők fizették a ruhájukat, kajájukat és minden költségüket 8 évesen, 10 évesen már a rezsibe is beszálltak és 12 évesen költöztek el otthonról. Természetesen én is ilyen gyerek voltam. Na de akkor szálljunk ki a gyakoris fostengerből és nézzük a realitásokat.


- Sportolni kéred a pénzt. A sport egészséges, a gyerekem egészsége pedig nekem fontos lenne. (Aki a futást írta, hogy inkább csináld azt, azzal is közölném, hogy egy olyan futócipő, ami nem vágja szét a gyereked ízületeit pár hónap alatt, olyan 20 ezer forint körül kezdődik és időnként cserélni is kell.)

- Akár mennyire is megy a vinnyogás, két átlagosan kereső szülőnek 16 ezer forint nem olyan kiadás, amit lehetetlen lenne előteremteni. Egy dohányos családban egy hét alatt több megy el cigarettára, mint amennyit a kérdező egy havi sportra kérne.


Mindazonáltal nem tudjuk, hogy a te szüleid hogy keresnek és milyen kiadásaik vannak, szóval nem fogjuk neked megmondani a tutit, hogy szemétség-e ha nem adnak. Rengeteg olyan család van, ahol tényleg nem telne erre, meg rengeteg olyan is, ahol kisujjból ki lehetne rázni ennek a többszörösét is, viszont szerintem legtöbb az olyan családból van, ahol a rossz gazdálkodás és a káros, felesleges hobbik miatt nem engedhetnének meg maguknak ilyet.

2016. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
12%

32-es és 33-as vagyok.

Látom, lepontoztak a kiskamaszok :)


Semmi baj, gyerekek, ettől még ez így van: ha kell valami, dolgozz meg érte. A szülődnek nem kötelessége mindent finanszírozgatni, hanem megteheti, ha akarja.


Ha valami kell, 17 évesen, akkor dolgozz meg érte. Munka. Fárasztó. Ez van.


Mondom ezt olyan szülőként, aki mindent megad a gyerekének. A gyereknek, amelyik heti 20 órát önkéntesmunkázik. Egy tohonya hisztigép semmit nem kapna. Amiatt szégyellném magam helyette is.

2016. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
16%

30-as vagyok


Teljesen egyet értek 34#-es válaszolóval,tökk jó h a kérdező elvan foglalva h ki mit kap karácsonyra...vajon a dolgok mögé lát akkor?!

Másik milyen érdekes h mennyien le kettünk pontozva akik nem értenek egyet a kérdezővel

2016. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
7%
Nemcsak diákmunkázással lehet pénzt keresni. Ha rendesen tanulna, nem úgy, hogy pl. irodalomból jó a kettes, mert informatikus akarok lenni, akkor kapna ösztöndíjat. Nálunk sincs zsebpénz. Ünnepi pénz van, illetve ösztöndíj. A tanulás a gyerek munkája. Sz@r munkáért nem jár semmi.
2016. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
90%

"Ha rendesen tanulna, nem úgy, hogy pl. irodalomból jó a kettes, mert informatikus akarok lenni, akkor kapna ösztöndíjat. "


Középiskolában tudtommal nincs ösztöndíj. Nekem legalábbis sose volt, meg öcsémnek sincs most, pedig nagyon jó tanuló.

2016. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
23%

nem lehet, hogy az a "nem állunk rosszul anyagilag" csak a látszat? én szüleim sem álltak rosszul anyagilag, látszatra, de a házfelújítás bizony sok pénzt elvitt és össze kellett húzniuk a nadrágszíjat, hogy meglegyen a kaja, rezsi, törlesztés, némi spórolás, autóba benzin, ha menni kell (többnyire buszoztunk). első blikkre átlag polgároknak tűntünk, de sajnos nálunk se tellett ilyen fuxos telefon/laptop stb-re. szüleim évek kemény spórolása árán tudtak feljönni arra a szintre, ahol most vannak. most vannak azon a szinten, hogy telik rá, 50 év elmúltával.

valószínű, hogy ki vannak centizve a tieid is, és az a 16e ft pont kell a rezsire, hogy fenn tudják tartani a jelenlegi életszínvonalatokat (kényelem, net, meleg, ruha, suli, stb).

ha nagyon szeretnéd azt az edzést, melózz. jobbat nem tehetsz. vagy lemondasz a vágyaidról és elmész vm olcsóbb sportra.

28/N

2016. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!