Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek nagy...

Szülők! Szerintetek nagy dolgot kérek? 17/F

Figyelt kérdés
Megkertem anyamat hogy hagy jarjak heti kétszer fallabdára (2000 ft/alkalom, kapunk felszerelest és mivel maganszemely ezért a palyaberles is benne van) ez havi 16e forint. De ő nem ad nekem ennyit. Most nyilvan mindenki azt hiheti hogy csak hisztizek mert nem kapok meg valamit, de nem... Mérlegeljétek, hogy semmit nem szoktam kérni soha. Havonta szoktam kapni 2000 ft zsebpenzt (ami szerintem elég nevetséges összeg (mivel nem allunk rosszul anyagilag)). Nem kérek penzt soha pizzazni, koncertekre, telefonra, szamitógépre, legmarkasabb ruhakra kb soha semmire ami meghaladott volna 15000et, SOHA! Mindenem amim van a zsebpenzembol (szulinapi,karacsonyi (10ezer),+ a havi 2ezer) vettem magamnak + dolgoztam is kicsit, soha nem kaptam csak ugy 15ezer feletti dolgot és nem is vártam el! Osszegezve: megkapom az alap szuksegleteket és egy kis zsebpenzt. Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont... én meg evekig gyujtottem ra a penzt. Most meg ennyit nem kerhetek tole... Én kérek túl sokat szeritetek is? Ti mennyit szántok a gyerekeitekre az alap dolgokon kívűl?

2016. okt. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
66%
7es, azért mert téged vadtartásban "nevelnek" a szüleid, attól még nem föltétlen az a normális.
2016. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
52%
Mi az, hogy "mennyi mindent kérhetnék". Mondom én, hogy pofátlan vagy. Örülj, hogy kapsz havi 2000 ft-ot. Valaki még zsebpénzt sem kap. Követelőzni tudsz csak vagy teszel is otthon valamit ? Mennyi házimunkát végzel és hányas tanuló vagy ?
2016. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
52%
"hogyha kiszámolnánk hogy mennyi mindent nem kérek" Ennek semmi jelentősége. Csináld azt amit mások: Menj diákmunkára. Mindjárt tizennyolc éves vagy, nehogy már ne tudd megszerezni azt a heti négyezer forintot anélkül hogy a szüleidet kellene pumpolni.
2016. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
38%

12-es, mi az hogy "örülj hogy..."

Rendben van, mindenki tegyen valamit azért, hogy legyen, de amíg suliba jársz, a fő feladatod, hogy tanulj. Nem színötösre, de ha van egy irányvonalad, érdeklődésed, akkor azon a vonalon legyenek jó jegyeid, a többiből meg nebukj meg. Nekem ezt jelenti a jól tanulás.

Az, hogy valaki zsebpénzt se kap, abszolút nem ide vág. Nem szabad, hogy érdekelje mások anyagi helyzete. Az se, ha valaki nem kap semmit, de az se ha valakit úsztatnak a jóságban, és 17 évesen új BMW-vel jár suliba. De ha úgy állok anyagilag, hogy vagy elmegyek nyaralni, vagy fizetem egész évben a gyerekemnek a különórát ami érdekli, akkor egyértelmű, hogy az utóbbit választom, a nyaralást meg hagyom a pic$áb@. A sok zsebpénznek nem biztos, hogy van értelme, de ha szeretne egy új telefont, és a szülő megteheti, akkor vegye meg (persze nem havonta, hanem 2-3 évente). Szüleim például megadták amit csak lehetett, ha különórára akartam járni, bármire, szó nélkül. Ha 2-3 évente új teló kellett, akkor megvolt. Amikor autót szerettem volna, akkor megmondtam, hogy megyek dolgozni nyáron, meg suli mellett, hogy meg tudjam fenni, fenn tudjam tartani, mert a "mi szintünkön" nem alap, hogy legyen autója a gyereknek otthon (nekem az lesz, szóval ha a lányom majd szeretne autót ha jogsit szerez, akkor kap egyet, amit megengedhetünk magunknak). Összejött a pénz, faterék becsülték, és felajánlották, hogy megpótolják egy kicsit, hogy jobb, fiatalabb autót vegyek, de mondtam, hogy nem kell, mert amit kinéztem (öreg vas volt akkor is, de a mai napig megvan -több mint 10 éve-, és foggal körömmel ragaszkodom hozzá) arra elég a pénzem.

A gyerek dolga a suli, a szülőnek meg az, hogy támogassa maximálisan. Ezt nem kell ragozni.

2016. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
17%

A havi 16ezer Ft azért egy személy egész havi kajaköltsége!


AZ nem annyira aprópénz, hogy csak úgy elköltse az ember fölöslegesen.


A gyerek ha sportolni akar, akkor futhat is, az nem kerül ennyibe, az kizárt, hogy csak akkor tud mozogni, ha ilyen sok pénzt elkölt.


Mellesleg a havi 2000 Ft zsebpénz sem kevés, föleg úgy, hogy ebböl semmit nem KELL vennie.

2016. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
83%

Hogy nagy dolog-e ennyit kérni, az döntően attól függ, mennyire van rá pénz otthon.

Te ezt írod: "nem allunk rosszul anyagilag".

Egy másik helyen meg ezt: "Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag ..."


Nos, GYK-s tapasztalatom szerint a legtöbb fiatalnak fogalma sincs a szülei anyagi helyzetéről, más szülőkéről meg nem is lehet.

Azt tudja, hogy a szülei (ketten együtt) havonta többszázezret keresnek, ami számára rengetegnek tűnik.

Pedig mondjuk 300e Ft összbevételből nevelni akár csak egyetlen gyereket, fenntartani a napi életet, autót, évente egyszer egy hétre olcsó helyre nyaralni menni, nem is olyan egyszerű. És akkor még feltételeztük, hogy pl. nincs lakáshitelük, vagy olyan betegségük, amire sokat kell költeni (pl. speciális diéta).

Az meg pláne nevetséges, hogy mások anyagi helyzetéről nyilatkozol. Még ha tudod, hol dolgoznak a szülei, az sem mérvadó.

Meg egyébként is, ezerféle dologra lehet költeni. Pl. egy felnőtt embernek lehet, hogy a fogai rendbe tételére félmilliót kell ráköltenie. Ami egy darabig halogatható kiadás, de a végtelenségig nem. Másnak jobb a csontrendszere, nem romlanak annyira a fogai és ennyiből vesz egy nem rozsdás autót, amit a gyereke haverja is lát, és azt hiszi, gazdagok.


Szerintem korrekt anyukád hozzáállása, hogy ad bele pénzt, de ha tényleg fontos neked, akkor te is erőltesd meg magad a hobbid kedvéért. Szóval lehet, hogy nemcsak anyagi, de pedagógiai okokból sem akarja a teljes összeget kifizetni.

2016. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
76%

Ez a család anyagi helyzetétől függ.

Ha valóban "fillérb@$zózni" kell hó végén, mert nem állnak jól, akkor jogos, de mint írta a kérdező, jómódú családban él. Akkor meg nem a gyerek igényein kell spórolni, és nyilván kajára se csak havi 16 ezret költenek.

Mind annak a kérdése, hogy összességében hol vannak a "társadalmi ranglétrán"

De ha nagy magánházban élnek, és anyuci apuci 1-2 éves Audikat hajt, akkor undorító dolog a gyerek igényeivel fillérb@$zózni.

2016. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
75%

Még valami.

5. hsz-odat újraolvastam:

"Simán lenne rá pénz, csak sajnálja rá.. azt mondta ő 10ezret ad de azzal semmire nem megyek mivel 2en jarunk ..."


Ebből számomra az látszik, hogyha anyukád nem a teljes összeget teszi bele, benned föl sem merül, hogy SAJÁT erőfeszítéseddel pótold ki, hogy a SAJÁT célodat elérd.

Másrészt: az, hogy 10e Ft-tal "semmire nem mész" eleve furcsán hangzik. Pl. mi van, ha ritkábban jártok, úgy, hogy havi 10e Ft elég legyen rá? Akkor is foglalkozhatnál a hobbiddal, csak nem annyit, mint amennyit tervezted.


Tudod, mire mondhatnád, hogy semmire nem mész vele? Ha anyukád vállon veregetne, hogy: "Egy fillért sem adok bele, de erkölcsileg támogatom." :DDDD


Szóval, én is hajlok arra, hogy tényleg elég pofátlan vagy.

2016. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt a 16os válasz teljesen jól leírt mindent, másrészt erre reagálnék:

"Mas aki semmivel nem all jobban anyagilag meg csak ugy kap egy laptopot karacsonyra... vagy egy uj telefont."


Innen látszik, hogy se a pénz értékéről, se a saját anyagi helyzetetekről nincs fogalmad. Mi, ha vennénk laptopot a gyereknek, akkor hitelből vennénk, lehetőleg kedvező kamatozásúra, ezeknek a törlesztője alig pár ezer, a 16ezernek a közelébe sincs. Telefont ugyanígy, bár nemrég a lányom 3ezerért kapott egyet, mert kifogtunk egy tök jó akciót és az előfizetésünkre megadták, pedig sokkal nagyobb az értéke.


Semmi tapasztalatod sincs és tényleg követelőző vagy. Ha jól számolom, akkor havi hatezret kell még megkeresned és még ez sem megy. Barátnőm fiai kutyasétáltatásból szerezték a plusz pénzt, pedig ők még 14 évekek sem voltak, de mégis vállalták, hogy reggel hatkor már mentek a kutyáért, ha kellett. Valamit valamiért.

2016. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
57%
Szülő vagyok. És pofátlanságnak tartom a kérésed. Az, hogy nem kértél semmire soha pénzt nem azt jelenti gondolom, hogy az utcán koldulva ettél és a vöröskereszt adott neked ingyen használt ruhát, hanem szüleid előteremtik neked, hogy legyen fedél a fejed felett, normális (nem kell, hogy márkás legyen, miért kéne?) ruhában járj, legyen mit enned és még mindezek mellett havonta adnak 2.000 Ft zsebpénzt is. (Elárulom én a lányomnak 3.000-et adok, és nyáron meg az őszi szünetben megy a férjemmel dolgozni, ott tud többet keresni). Valóban fogalmad sem lehet, hogy a szüleid, vagy akár más szülei hogy élnek meg. Még két év menj dolgozni és akkor olyan hobbit választasz, amit akarsz, ha tudod finanszírozni.
2016. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!