Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek után legyek hálás és...

Ezek után legyek hálás és egyebek mert felneveltek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy nem tervezett gyerek voltam, de későn derült ki, mindig azt mondta anyukám hogy de jó hogy lettem, így szeret, úgy szeret. Ahhoz képest mivel elálló füllel születtem (teljesen merőleges a fejemre!) amit nem csináltattak meg, amikor vertek az iskolában emiatt, nem akartam menni, de el is mondtam ezt, csak azt kaptam hogy nem kell színészkedni, mástól szakadt ki a ruhám, a nyakláncom... Ez fáj a legjobban!


Szemüveg kellett, egyet csináltattak 12éves koromba, 19éves koromig azt kellett hordanom, mert nem vittek el és engedték hogy csináltassak másikat, 3 diopriát romlott a szemem ezidő alatt, a szemész csak lesett, elég kínos volt.

Fogszabályzót ugyanezen elven nem kaptam, sőt 1x voltam kiskoromba fogorvosnál, persze amikor már mentem volna magam akkor csak fizetős pótlással lehetett volna megmenteni adott fogakat amire szintén nem adtak pénzt, így persze az állások közül se válogathattam olyan nagyon hisz a kinézet számít egy nőnél...


Apukám mindig felmondott minden munkahelyén mert pl nem fizettek minden nap vagy héten, hanem ugye havonta, valaki beszólt neki, sok feladatot bíztak rá, miközben elég nagy hitelük volt, házcserével kifizették, de mivel ezt folytatta így ismét hitel kellett, de ezt már nem tudták úgy kifizetni hogy maradjon, albi lett belőle, 2év alatt 4x költöztünk. Amikor mondtam hogy ez így nem jó, akkor azt kaptam hogy majd én is fel fogok mondani a munkahelyemen ilyesmi miatt! Semmi tartalékuk, se semmi, ha történik valami én és a tesóm vagyunk, a másik tesónk nem foglalkozik velük.


Nem felvételizhettem, mert sokallták a pénzt rá már az eljárásra is, nyelvvizsgát se tehettem így, az emelt érettségire a könyvet se vették meg, nem is sikerült úgy hogy a nyelvvizsgát megkapjam. Azt már nem említem, hogy nem táncolhattam a szalagavatómon, az osztálypénzt nem fizették stb.

Ha elmentem nyárimunkára akkor később kölcsönkérték a megtakarított pénzem, sose láttam viszont... Később felénk már csak szövetkezettel lehetett menni ahová még lehetett, oda nem adtak 3ezret hogy belépjek és mehessek. Persze én voltam a lusta.

Anyukám sokszor idézem: hát néha elfelejtettem neked kaját hagyni, hogy kéne, és?

Egyszer voltam életemben nyaralni velük 8évesen.


Az első szakmámat a párom fizette, ahogy a jogosítványomat is akkor ajándékba kaptam tőle, különben még mindig csak egy érettségim lenne... A tesóm ugyanígy volt, a párjához tudott költözni és ott kezdett új életet, magának fizette az egyetemet, mindent, most persze kölcsönkéregetnek tőle a szüleim és "ti mindig itt lesztek nekünk ha valami történne".


Ők csak azt hajtják hogy és mi van akkor ha így volt anno? ezzel mit csináljanak? Legyek hálás hogy felneveltek! Ilyen körülmények között?


2016. nov. 2. 16:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
24%
Te meg a tesód inkább koncentráljatok a jól fizető pasijaitokra... és vagy fizessétek vissza nekik amit rátok költöttek, vagy egyéb módon háláljátok meg...
2016. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 Andizsuzsi ***** válasza:
22%

"az állások közül se válogathattam olyan nagyon hisz a kinézet számít egy nőnél... "


Fogkeféd azért csak volt, nem?


"Nem felvételizhettem, mert sokallták a pénzt rá már az eljárásra is"

A felvételi eljárás díjtalan.


Tudod nem mondom, hogy könnyű gyerekkorod volt, de náladnál sokkal sz@rabb körülmények közül is boldogulnak emberek. Ha befejeznéd az önsajnálatot és tennél magadért, sokkal többre mennél.

2016. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
88%
A felvételi eljárás 9000 ft. Tájékozódj.
2016. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%
A másik: Soha nem volt még ennyi gyermeknevelésre alkalmatlan szülő, mint amennyi most van. Teljesen érthető, ha a fiatalok ki vannak bukva.
2016. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Volt fogkefém, de nem ér sokat ha a fogkövet sose szedethettem le és pl én kifejezetten hajlamos vagyok rá most is, fél évente minimum kell mennem még jó technika mellett is amit az orvos tanított. Egyiküknek sincs már foga nagyon nagyon rég kb 30éves koruk óta, ez volt a példa. Ráadásul csálék is voltak, mert ugye fogszabályozót nem kaphattam és mellé szemüveg plusz az elálló fül, gondolhatod hogy kapkodtak utánam pl kóstoltató melóra...


Természetes hogy a párunknak amint lehetett visszaadtuk, megháláltuk.


A felvételi ingyenes, 9000ft volt plusz lett volna még valami és utána se ingyenes az élet még ha fel is vettek volna (meglett volna a pontom). Tesóm csak elkezdte, két hónap után közölték hogy ők ezt nem tudják fizetni, ott kellett hagynia.

Rengeteg ilyen előfizetés és stb-ből van tartozásuk, azért nincs semmi a nevükön. Sokszor akartak a mi nevünkre hitelt stb.

2016. nov. 2. 16:44
 6/61 A kérdező kommentje:
Nem ingyenes*
2016. nov. 2. 16:45
 7/61 anonim ***** válasza:
97%

Nemcsak a fogkrém számít ám. Nekem is 19 évesen most lesz fogpótlásom, mert olyan fajta a fogam, és két tömést nem bírt ki. Pedig nagyon sokat törődtem vele mindig, spórolt pénzem elekromos fogkefét vettem, vitamint szedtem minden, sose maradt ki fogmosás. Anyának is 30 évesen már teljesen mű fogai voltak. Ahogy hiába ápolod, attól még sárga marad és kusza, mert olyan alapból. Vettem fehérítős fogkrémet, szájvizet, ezek semmit nem használnak. Egyébként gyerekként kellett kihúzni fogamat amiatt, mert anya nem engedett el betömetni, mert azt hitte, hogy a 6-os tejfog és kiesik. Nálunk sz volt, hogy magam sehova se mehettem kicsiként.

Sajnos a gyerek nagyon ki van szolgáltatva a szüleinek, főleg még tanul. Utána meg egy fillér nélkül lépjen ki az életbe.

A másik tesótok teszi nagyon jól!!

Amúgy engem se vittek soha szemészhez, pedig genetikai rendellenesség miatt nem látok az egyikkel!. Mindig azzal röhögtek, hogy vak vagyok és én tehetek róla.

2016. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 Andizsuzsi ***** válasza:
30%

Kérdező!

Már nem kell érte fizetni. Pontszámod megvan, jelentkezel, elvégzed, akár levelezőn. Tegyél már magadért, ne a múltbéli sebeidet nyalogasd. A szüleid olyanok, amilyenek, azon nem változtathatsz. A saját életedben igen.

2016. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Nekem 15körül kiderült egy endokrin betegségem, anyukám sajnálta a 3ezer ft-ot a vérvételre, hogy adhassanak rá gyógyszert.

Most felnőtt koromba kellett rendbe hozatnom amennyire tudtam, de így is max 50% esélyem van hogy lehet gyerekem, erre ő annyit mondott hogy a gyerek csak viszi a pénzt, minek akarunk? Csak a gond van vele. Ezek szerint mi is csak nyűg voltunk neki és éreztük is..

2016. nov. 2. 16:55
 10/61 anonim válasza:
99%

Ne legyél hálás. Legminimálisabb kapcsolatot kell tartani!!! Hasonló helyzetben volt az én párom is. 17 évesen a volt általános iskolájába kellett járnia takarítani az anyjával. A pénzét persze elvették.

Aztán jöttem én az életébe és kiszakítottam abból a közegből. Kedves anyós meg jött kuncsorogni, hogy a hitelükhöz mi legyünk a kezesek. Párom meg sírt a lelki zsarolások miatt. Hát én külön egyedül elmentem hozzájuk és elküldtem őket a jó pi...ba. Közöltem velük ezért amiért így viselkedtek 3 évig nem jöhetnek hozzánk és engem ne is hívjanak. 3 év után mind ha mi sem történt volna minden ok. Egy alkalmat kivéve. Ott 5 évet mondtam nekik ha nem állnak le. Érdekes most az elmúlt pár évben mind kettő dolgozik és eltartják magukat, fizetik a hitelt és nem piálnak.

Akár, hogy fáj, el kell engedni a kezüket!!!

2016. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!