Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek után legyek hálás és...

Ezek után legyek hálás és egyebek mert felneveltek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy nem tervezett gyerek voltam, de későn derült ki, mindig azt mondta anyukám hogy de jó hogy lettem, így szeret, úgy szeret. Ahhoz képest mivel elálló füllel születtem (teljesen merőleges a fejemre!) amit nem csináltattak meg, amikor vertek az iskolában emiatt, nem akartam menni, de el is mondtam ezt, csak azt kaptam hogy nem kell színészkedni, mástól szakadt ki a ruhám, a nyakláncom... Ez fáj a legjobban!


Szemüveg kellett, egyet csináltattak 12éves koromba, 19éves koromig azt kellett hordanom, mert nem vittek el és engedték hogy csináltassak másikat, 3 diopriát romlott a szemem ezidő alatt, a szemész csak lesett, elég kínos volt.

Fogszabályzót ugyanezen elven nem kaptam, sőt 1x voltam kiskoromba fogorvosnál, persze amikor már mentem volna magam akkor csak fizetős pótlással lehetett volna megmenteni adott fogakat amire szintén nem adtak pénzt, így persze az állások közül se válogathattam olyan nagyon hisz a kinézet számít egy nőnél...


Apukám mindig felmondott minden munkahelyén mert pl nem fizettek minden nap vagy héten, hanem ugye havonta, valaki beszólt neki, sok feladatot bíztak rá, miközben elég nagy hitelük volt, házcserével kifizették, de mivel ezt folytatta így ismét hitel kellett, de ezt már nem tudták úgy kifizetni hogy maradjon, albi lett belőle, 2év alatt 4x költöztünk. Amikor mondtam hogy ez így nem jó, akkor azt kaptam hogy majd én is fel fogok mondani a munkahelyemen ilyesmi miatt! Semmi tartalékuk, se semmi, ha történik valami én és a tesóm vagyunk, a másik tesónk nem foglalkozik velük.


Nem felvételizhettem, mert sokallták a pénzt rá már az eljárásra is, nyelvvizsgát se tehettem így, az emelt érettségire a könyvet se vették meg, nem is sikerült úgy hogy a nyelvvizsgát megkapjam. Azt már nem említem, hogy nem táncolhattam a szalagavatómon, az osztálypénzt nem fizették stb.

Ha elmentem nyárimunkára akkor később kölcsönkérték a megtakarított pénzem, sose láttam viszont... Később felénk már csak szövetkezettel lehetett menni ahová még lehetett, oda nem adtak 3ezret hogy belépjek és mehessek. Persze én voltam a lusta.

Anyukám sokszor idézem: hát néha elfelejtettem neked kaját hagyni, hogy kéne, és?

Egyszer voltam életemben nyaralni velük 8évesen.


Az első szakmámat a párom fizette, ahogy a jogosítványomat is akkor ajándékba kaptam tőle, különben még mindig csak egy érettségim lenne... A tesóm ugyanígy volt, a párjához tudott költözni és ott kezdett új életet, magának fizette az egyetemet, mindent, most persze kölcsönkéregetnek tőle a szüleim és "ti mindig itt lesztek nekünk ha valami történne".


Ők csak azt hajtják hogy és mi van akkor ha így volt anno? ezzel mit csináljanak? Legyek hálás hogy felneveltek! Ilyen körülmények között?


2016. nov. 2. 16:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
3%
Mióta kerül a valóban szükséges vérvétel pénzbe?:D
2016. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Van párod, úgy tűnik számíthattok egymásra a testvéreddel, mi a gond? :)

A szülőket el kell felejteni, van új családod. Segíteni pedig egyáltalán nem szabad nekik.

2016. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
49%

39 akkor te aztán biztos nagyon egészséges lehetsz, mert a tanítatásos nem látszik meg a hozzászólásod értékén :)

Olyan hozzászólásokat olvastam itt, h az a kevés hajam az égnek áll (tisztelet a kivételnek)

Na ezt teszi a ValóVilágon meg az Édes életen való szocializálódás.

2016. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

Sehol se volt szó arról hogy kéne pénz a szüleimtől mert magamnak kellett megcsináltatni sok mindent, csak helyettük kellett! Sőt most ők akarnak mindig pénzt, mivel nem dolgoznak csak alkalmi munkákat mert semmi se tetszik nekik, a nyár elején felvetették hogy vegyünk nekik lakást a tesómmal...


A fogaim olyan durván torlódtak,be volt dőlve az egész alsó fogív, hogy egymás felét takarta mind és mivel oda beül a kaja amiből fogkő lesz, fogselyem és fogápolás hiánya miatt tönkrementek.

[link] Mindegyik kb így fedte a másikat, a fogorvos elszörnyedt! A fogkő egybefüggő volt kívül belül


Anti tpo, antitestek, t3 fizetős volt vagy még most is a tb-s laborban ahol laktunk, hiába kéri az orvos, automatikusan lehúzzák annak is aki beteg, nincs pénze rá a labornak, 1000Ft/érték áron csinálják meg, cukor- és inzulinterheléshez a glükózt magunknak kell venni a patikában.

Inzulinrezisztens pcos-es és pajzsmirigy alulműködő vagyok.

2016. nov. 3. 14:37
 45/61 anonim ***** válasza:
1%

Így igaz, ne legyé hálás azé me ruháztak etettek fűtöttek rád meg világra hoztak. Anyád érje be annyiva hogy jó kihetyegte magát mikó fogantá :)

Na majd most jön az a sztori h kajád se volt oszt girhes voltál.

Szóval azt amit eddig kaptál a szülőktől, azt a pénzt apád vihette volna a kocsmába és szerintem mindenki jobban járt volna.


Na jöhet a zűd kezecske :)

2016. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
És fizesd vissza annak az árát a szüleidnek, amit eddig megzabáltál kétpofára.
2016. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
95%

"Ők csak azt hajtják hogy és mi van akkor ha így volt anno? ezzel mit csináljanak? Legyek hálás hogy felneveltek! Ilyen körülmények között?" - már bocs, Kérdező, de ez tényleg a Te hibád - ha nem állnál szóba velük, az ostobaságaikat meg a hisztijüket se kellene hallgatnod. De ha már szóba állsz, ha megkérdezik legközelebb, hogy "ezzel mit csináljanak?", akkor kérdezz vissza, hogy "és én mit csináljak vele?"... aztán jól van. Meg futólag megemlítheted, hogy ők vállaltak gyereket, és nem Te szülőket, meg Te ugyan nem kérted, hogy létrehozzanak, meg ilyeneket... ha már maguktól ez sem jut eszükbe, mert régen volt:)

Az ilyen előző trollkodásokkal meg ne foglalkozz, van aki azt élvezi, ha provokálhat...

2016. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
94%

39 akkor te aztán biztos nagyon egészséges lehetsz, mert a tanítatásos nem látszik meg a hozzászólásod értékén :)

Olyan hozzászólásokat olvastam itt, h az a kevés hajam az égnek áll (tisztelet a kivételnek)

Na ezt teszi a ValóVilágon meg az Édes életen való szocializálódás.



Szerintem a te taníttatásodra kellett volna többet szentelni mert annyira ostoba vagy, hogy még szöveget értelmezni sem vagy képes. Habogsz itt BMW-kről meg telefonokról meg még kitudja mikről amiről szó nem esett. Javaslom a saját anyanyelvedet jobban elsajátítani mielőtt megnyilvánsulsz.... Az a szülő aki nem viszi orvoshoz a gyerekét akár ingyenes akár nem, az nem szülő. Aki elfelejt neki kaját venni szintén nem az, aki hagyja tönkremenni a látását a saját gyerekének mert hát szemészetre kellene vinni az szintén. Folytassam a sort? Minek úgyse fogod fel.

A való világ meg tudom is én mik honnan jött ide? Senki nem kiváncsi az esti programodra :) :)


Amúgy birom a fajtádat, érdemben érvekkel nem tudsz hozzászólni a témához ezért elkezdesz személyeskedni vad idegen emberekkel :) Mélyen szánlak, és nevetek rajtad hogy tőled csak ennyi telik.

Képzelem milyen ember lehetsz aki egy kérdezőhöz hasonló szerencsétlenbe rúg bele. Fordulj dilidokihoz, lenne mit turkálni az agyadban.

2016. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
94%
45-ös válaszolónak épp most pottyant ki a szájából egy kapanyél. :) Segítsünk visszatenni? :) Vagy előbb megnézed a kedvenc valóságshowdat :D
2016. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
96%

"Én meg kopaszodom oldalt és felül is. Megyek is a faterhoz hogy fizesse ki a hajbeültetésem, csak 1 milla"


Igen mert az ember természetes hajmennyisége meg mondjuk a látásának romlása ami mindenképp orvost kíván az pont ugyan az :D Hallod teljesen!!! :D Javaslom a nagy viccesengunyolodok kis akciódban (ami amúgy rohadtul nem megy neked) hozd még fel azt is, hogy te barna szemmel születtél, de neked a kék tetszik, ezért most belerúgsz az apádba :D Ez is pont olyan mint a szemészet, meg a fogszabályzás...Pontosan ugyanaz...


Fuu na én viszont remélem hogy egészséges vagy, mert hogy eszed nem túl sok lett azt látjuk :) Másért nem legalább ezért legyenek büszkék a szüleid rád.

2016. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!