Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek után legyek hálás és...

Ezek után legyek hálás és egyebek mert felneveltek?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy nem tervezett gyerek voltam, de későn derült ki, mindig azt mondta anyukám hogy de jó hogy lettem, így szeret, úgy szeret. Ahhoz képest mivel elálló füllel születtem (teljesen merőleges a fejemre!) amit nem csináltattak meg, amikor vertek az iskolában emiatt, nem akartam menni, de el is mondtam ezt, csak azt kaptam hogy nem kell színészkedni, mástól szakadt ki a ruhám, a nyakláncom... Ez fáj a legjobban!


Szemüveg kellett, egyet csináltattak 12éves koromba, 19éves koromig azt kellett hordanom, mert nem vittek el és engedték hogy csináltassak másikat, 3 diopriát romlott a szemem ezidő alatt, a szemész csak lesett, elég kínos volt.

Fogszabályzót ugyanezen elven nem kaptam, sőt 1x voltam kiskoromba fogorvosnál, persze amikor már mentem volna magam akkor csak fizetős pótlással lehetett volna megmenteni adott fogakat amire szintén nem adtak pénzt, így persze az állások közül se válogathattam olyan nagyon hisz a kinézet számít egy nőnél...


Apukám mindig felmondott minden munkahelyén mert pl nem fizettek minden nap vagy héten, hanem ugye havonta, valaki beszólt neki, sok feladatot bíztak rá, miközben elég nagy hitelük volt, házcserével kifizették, de mivel ezt folytatta így ismét hitel kellett, de ezt már nem tudták úgy kifizetni hogy maradjon, albi lett belőle, 2év alatt 4x költöztünk. Amikor mondtam hogy ez így nem jó, akkor azt kaptam hogy majd én is fel fogok mondani a munkahelyemen ilyesmi miatt! Semmi tartalékuk, se semmi, ha történik valami én és a tesóm vagyunk, a másik tesónk nem foglalkozik velük.


Nem felvételizhettem, mert sokallták a pénzt rá már az eljárásra is, nyelvvizsgát se tehettem így, az emelt érettségire a könyvet se vették meg, nem is sikerült úgy hogy a nyelvvizsgát megkapjam. Azt már nem említem, hogy nem táncolhattam a szalagavatómon, az osztálypénzt nem fizették stb.

Ha elmentem nyárimunkára akkor később kölcsönkérték a megtakarított pénzem, sose láttam viszont... Később felénk már csak szövetkezettel lehetett menni ahová még lehetett, oda nem adtak 3ezret hogy belépjek és mehessek. Persze én voltam a lusta.

Anyukám sokszor idézem: hát néha elfelejtettem neked kaját hagyni, hogy kéne, és?

Egyszer voltam életemben nyaralni velük 8évesen.


Az első szakmámat a párom fizette, ahogy a jogosítványomat is akkor ajándékba kaptam tőle, különben még mindig csak egy érettségim lenne... A tesóm ugyanígy volt, a párjához tudott költözni és ott kezdett új életet, magának fizette az egyetemet, mindent, most persze kölcsönkéregetnek tőle a szüleim és "ti mindig itt lesztek nekünk ha valami történne".


Ők csak azt hajtják hogy és mi van akkor ha így volt anno? ezzel mit csináljanak? Legyek hálás hogy felneveltek! Ilyen körülmények között?


2016. nov. 2. 16:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
0%

#48 azt mingyá' is h te okosabb vagy, biztos van vagy 3 diplomád (mégis Londonba mosogatsz mi?)

Én se ismerek olyan embert, aki saját bevallása szerint buta :)


Látom te nem tudsz szöveget értelmezni, ezért nem értetted mire írtam a bmwt meg a ájfónt. A mai tinik inkább követelnek, mintsem kérnek vagy megdolgozzanak valamiért. Ha nem kapják meg, de azonnal és már tegnapra, akkor jönnek szidni a szüleikat a gyk-ra. A hozzád hasonló VV-n szocializálódott hülyék, meg még adják is alájuk a lovat.

A kérdező olyan dolgok miatt háborog, amit nem kapott meg, ami nem létszügség. (Látom a kérdést sem sikerült értelmezned)

A gyereknevelésbe nem tartozik bele a luxszus dolgok megadása pl. fogszabályzó vagy plasztikáztatás. Szerinted Magyarországon hányan adják meg ezeket a gyereküknek?

2016. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"A hozzád hasonló VV-n szocializálódott hülyék, meg még adják is alájuk a lovat. A kérdező olyan dolgok miatt háborog, amit nem kapott meg, ami nem létszügség."

...mondja mindezt az, aki még szükség(let) szót sem képes leírni magyarul... tapsvihar...

2016. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
4%
Ne szőrszálhasogass előző ha má a kérdésre nem tudsz válaszúni.
2016. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
92%

Igazából nem csodálkozom,hogy ilyen válaszokat írsz 36% -os válasz hasznossággal.

Lepontoztalak, (pedig nem műsorokon szocializálódtam,a TV pár havonta ha be van kapcsolva és iphone -om sincsen.) Félelmetes milyen ostoba és korlátolt vagy, de merem remélni,hogy csak egy troll vagy aki direkt idegesít itt mindenkit.

Szerinted a plasztika, meg az iphone megvétele a gyereknek egy kategóriában van az osztálypénzzel ,a tankönyvekkel és azzal,hogy kifizetem a vérvételét a gyereknek (aki maximálisan rám van utalva) és figyelek rá ,hogy egészséges maradjon? Felesleg luxus?

Egyébként: 9. §(2) A szülő köteles és jogosult arra, hogy kiskorú gyermekét családban gondozza, felelősen nevelje, és a gyermeke testi, szellemi, lelki és erkölcsi fejlődéséhez szükséges feltételeket, valamint az oktatásához és az egészségügyi ellátásához való hozzájutását biztosítsa.

Ez törvény. A szülők kötelessége a jog szerint is,nem annyiban merül ki ,hogy volt mit ennie(ja persze szerinted azt is fizesse vissza mi), meg volt ruha rajta és annyi. Beletartozik az is például,hogy nem hagyjuk elrohadni a gyerek fogait (igen valakinek ehhez elég a fogmosás valakinek nem), és ha rossz a szeme ,arra is odafigyelünk. Ha beteg megvesszük a gyógyszereit és kezeljük a betegségét. (A fogszabályozó fontosságáról meg annyit, nekem se foglalkoztak vele a szüleim, mert minek az ,később a pályaválasztásnál CSAK ezért buktam el az alkalmasságin ahova menni szerettem volna,mert közölték,hogy a fogaim rossz elhelyezkedése miatt nem jól ejtek pár hangot,már rég fogszabályozó kellett volna,elég rossz érzés volt). De mindegy is már megtanultam ,hogy ilyen emberekkel kár vitatkozni úgyis ugyanazt hajtod majd tovább. Kérdező szerintem az ilyen szülőkkel egy felszínes kapcsolatot kell fenn tartani, ne hagyd,hogy lehúzzanak se anyagilag ,se lelkileg. Viszont ne őrizgesd és vágd hozzájuk a régi sérelmeket, semmi értelme úgyse fogják fel ,hogy esetleg nem jól csináltak dolgokat. Bennük ennyi volt.Legyél hálás egy bizonyos szintig ameddig megérdemlik a segítségedet(vagyis az azért nem túl sok) és ameddig nem teher számodra. Te érzed,hogy az nálad mennyi. Tudod bocsáss meg de ne felejts! Hitelt viszont nehogy felvegyél nekik.

2016. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
4%

Lepontoztál? Egészségedre :D


Tehát én azt veszem ki az értelmes hozzászólásaidból, h aki szegény családba nevelkedett az a legminimálisabban tartsa a kacsolatot a szüleivel. Gratulálok a pénzcentrikus nézetedhez.

Úgy osztod itt az észt, hogy rájöttem milyen önzetlen ember vagy. Hisz abból adsz másoknak amiből neked is kevés van :)

A kedves kérdezőnek pedig van egy jól kereső pasija, akit le tud húzni pénzel, jogsit fizet neki meg ezt-azt. Szóval nem kell sajnálni. De téged kedves "értelmes" hozzászólogató, téged nagyon is sajnállak :)

2016. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
89%

Jajj de beoltottál :D Megyek is elszégyellni magam milyen buta vagyok ,főleg hozzád képest. Még jó,hogy itt vagy gyk-n és mindenkinek osztod a bölcsességeket és nem tartod magadba. Kár,hogy nem értékelik. De hát látod mindenki agyilag 0 itt ,csak Te nem...

Látom elkerülik a figyelmedet az olyan apróságok,hogy nem volt az apjának rendes munkája (önhibájából ,mert mindent otthagyott vagyis nem is érdekelte,hogy gondoskodjon a gyerekeiről), nem hitték el neki,hogy a többiek bántják , hitelt akarnak vele felvetetni. De a te logikáddal élve 36%-os, kérdező egy forintot ne adj nekik. Mert hát szegény vagy és kész,attól még legyenek hálásak azért,mert a gyerekük vagy és szóba állsz velük. Ha öregek lesznek és ápolásra szorulnak vagy betegek minek is segíteni rajtuk akár egy gyógyszer kiváltásával is, a pénz az csak egy dolog nem?Ne legyenek pénz centrikusak ,oldják meg maguk ha nem így jártak. Szóval miért is lenne ekkor a kérdező hálátlan? Csak azt adná vissza amit a szüleitől kapott.

2016. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
4%
#56 oszt te magyarbú hanyas vótá? Ezt csak úgy megkérdem.
2016. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
84%
4-es voltam, elárulom ha már ennyire érdekel.(tudom persze bezzeg te kiváló voltál ,gratulálok hozzá).Kíváncsi vagy még valamelyik régi jegyemre? Esetleg az érettségin elért eredményeimre? Te kis drága troll mibe szeretnél még belekötni? :)
2016. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%
Há nem gondoltam volna hogy van érettségid.
2016. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
0%
Vetted?
2016. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!