Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megértenétek,...

Szülők! Ti megértenétek, hogyha a gyereketek azt mondaná valamire, ami nektek fontos, hogy megcsinálja, hogy ő boldogtalan ebben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy rühellek tanulni, szó szerint rosszul leszek ha tanulnom kell. Ez valahogy általános iskolai és középiskolai éveimben kialakult, nem tudok rajta változtatni. Egyetemre se akartam menni de apám rám erőltette, mert azt mondta, még diplomával se garancia, hogy lesz munkám, de anélkül (akár szakmám is lehet, akkor se) esélytelen, hogy elhelyezkedjek bárhol is.

Ezért elkezdtem járni egy olyan szakra, ami hasznos, annyira nem érdekelt már kezdetekben se de ugye kit érdekel.

Na, gyűlölöm. RÜHELLEM!!! Nem csak a szak miatt, járhatnék én bárhova, azt is gyűlölném.


Szerintetek beszéljek erről a szüleimmel, vagy úgysem értenék meg?


2016. nov. 5. 14:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Te meg csak egy kötekedős idegesítő gyökér vagy, tessék, én is szidtalak, ha már te is. :)

A tanulást 16 (vagy 18? nem tudom) éves korig nem szabad abbahagyni. Egy érettségi + egy 2 éves okj-s képzés elég lenne nekem, mert azzal is hamarabb letudom ezt a szar tanulást.

Ha már dolgoznék, akkor nem úgy kéne tanulnom, mint most. Inkább csak megmondják, mit hogy kell csinálni, aztán bele is jövök és menni fog, nem kell több tantárgyra is hetekig tanulnom éveken keresztül.

2016. nov. 5. 15:16
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

A szüleidnek van igaza.

Egy OKJ 2 év, egy alapszak 3 év. Nem egy nagy különbség.


Kiábrándítalak, akár mit is tanulsz, hacsak nem alja munkát akarsz végezni, akkor a suli után is rendszeresen tanulnod kell, hogy lépést tarts a szakmád fejlődésével, változásokkal. Még egy fodrásznak is tudnia kell, mik az új trendek, anyagok.

2016. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
milyen szakon vagy?
2016. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen, de az, hogy utána kell nézni mi az új trend, meg akármi hasonló, nem ugyanaz, mint végig szenvedni éveket. Számomra ez szenvedés. OKJ igaz, hogy nem sokkal kevesebb, de teljesen máshogy működik. Egyetemen több, mint 10 vizsgám van egy félévben (nincs megajánlott jegy itt, vizsgázni kell mindenből), kb 3 hónapos szorgalmi időszakban szenvedek, aztán félek a vizsgáktól és még jobban szenvedek. OKJ-n is vannak vizsgák, de nem ennyi és nem ekkora anyagból.
2016. nov. 5. 15:23
 15/22 anonim ***** válasza:
Jó, mit akarsz dolgozni, ezt mondd meg.
2016. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

"Ezért elkezdtem járni egy olyan szakra, ami hasznos, annyira nem érdekelt már kezdetekben se de ugye kit érdekel.

Na, gyűlölöm. RÜHELLEM!!! Nem csak a szak miatt, járhatnék én bárhova, azt is gyűlölném. "


Neked mindegy, hogy mibe kezdesz bele, egyből meggyűlölöd, mert meg kell tanulnod egy csomó mindent. Ahogyan a többiek is említették, mikor már munkád van, ott is tanulnod kell. Oké, hogy azt válaszoltad erre, hogy az a fajta tanulás nem olyan, mint a sulikban szokott lenni. Ez így van...DE te már gyűlölöd azt a szakot, amit most tanulsz.

Tegyük fel, hogy már végeztél a 2 évvel és ezután sikerült munkát szerezned, akkor hogy a francba szereznél tapasztalatokat, ha eleve gyűlölöd az egészet? Leginkább a hozzállásoddal van gond. Szóval ezért mondom azt, hogy az ilyenekbőlegy idő után lesznek a csövesek, mert az ilyen link alakokra egyáltalán nem tartanak igényt. Jobb, ha fölkötöd magad.

2016. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Felőlem azt tanulnál amit akarsz, de valamit muszáj lenne tanulnod amivel eltudsz helyezkedni. Egyébként mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni? Mert az, hogy valami okj-s az édes kevés. Valamit választani kéne.
2016. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Aki ennyire gyűlöli a tanulást, az a munkával sem lesz sokkal jobb viszonyban az a gond.
2016. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, én megérteném... persze akkor, ha van a dolognak másik oldala is, tehát nem csak az, hogy mit rühell, hanem az is, hogy milyen életet szeretne.
2016. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Diploma nélkül nem kapsz rendes fizetést.
2016. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!