Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek a barátom szüleivel...

Beszéljek a barátom szüleivel szerintetek? Borzasztóan elkényeztették

Figyelt kérdés

Már komolyan nem tudom, hogy mit csináljak...

21 éves, amit eddig "letett az asztalra", az egy középfokú nyelvvizsga és érettségik.

18 éves kora óta nem tanul, kb. csak utazgat, bulizik, pihen. Neki ez így jó, azt mondja. Persze, mert kap X összeget a számlájára a szüleitől, a csekkeket/lakással járó dolgokat kifizetik neki. Emellett saját lakása, autója és motorja van, szintén tőlük.


Nem irigy, vagy féltékeny vagyok, csak ez már lassan tényleg kétségbeejtő. 18 éves vagyok, nem akarok még gyerekeket, de azért majd 7-8 éven belül szeretnék. De nem úgy, hogy anyukáék majd akkor pár százezerrel többet utalnak havonta és kész...

Ha próbálok erről beszélni a barátommal, az a válasza, hogy majd ha valami érdekli, amit tanulni akar, megy egyetemre. Meg hogy nem kell mindenkinek diploma. Jó, nem kell, de akkor is csinálhatna valami értelmeset is.

Ma is ezen vesztünk össze, hogy mondtam, hogy nekem lassan kezdődik a vizsgaidőszak, szóval kevesebbszer érek majd rá, többet kell tanulnom és erre az volt a válasza, hogy "miért, az egyetemet bármeddig el lehet végezni, nem gáz, ha nem sikerülnek a vizsgáim, inkább érezzem jól magam, felesleges ezeken stresszelni".


2016. nov. 19. 00:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szülei maguktól nem látták még be, hogy nem megfelelő a nevelési stílusuk, akkor azután sem fogják, hogy te beszélsz velük. Én a helyedben a páromnak adnék ultimátumot: záros határidőn belül vagy elkezd egy sulit vagy elmegy dolgozni. Ha egyikre sem hajlandó, akkor szakítanék vele. Nem lehet jövőt meg gyerekeket alapozni olyan emberre, aki nem képes felnőttként gondolkodni és viselkedni.
2016. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

Totál megértelek, de ha beszélni akarsz akkor ne a szüleivel, vele beszélj. Rólatok, az ő jövőjéről és hogy melyik milyen utat mutathat. Ne próbálj ráerőltetni semmit sem, ha ebben nőtt fel, hogy termesztés hogy neki nem kell tennie a dolgokért, akkor ez nagy valószínűséggel nem is fog érdemben változni. Legalábbis más nevelési kérdésben nálunk csak nagyon picit változott.

Gyereket ilyen nagy eltéréssel a jövőképeteket illetően semmiképpen se vállalj majd vele, ha addig nem komolyodik meg! Gyerekek hatására sem változik ha addig nem tette, ráadásul ez köztetek örök konfliktus forrása lehet, ami szép lássan mérgezi majd a kapcsolatotokat.


Talán még annyi, hogy ha a szülei tanult emberek akkor lehet van esély rá, hogy később fog tanulni csak most "él" egy kicsit. Ha nem tanultak a szülei sem, akkor kis eséllyel fog ő is. De persze semmi sincs kőbe vésve, csoda mindig lehet...


Nálunk nem ilyen probléma volt, de ugyanúgy rossz szülői példa vezetett oda, hogy elváltunk. Már gyerekek után. Gyerekeket imádom és csak miattuk nem mondom 100%-ra, hogy máshogy csinálnék mindent ha újra kezdhetném.

2016. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Semmi jogod nincs a szüleivel beszélni,hogy nevelték,hogy kényeztették el a srácot!

Ha nem tetszik lépj tovább

2016. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
En hasonlokeppen voltam az exemmel es valltig allithatom hogy a legjobb az ha szakitotok. Teljesen mas eletkep, eletfelfogas. Ez folytonos veszekedest fog szulni, ő valtozni nem fog! Tapasztalatbol tudom :) amilyennek neveltek olyan is lesz es marad. Elhiszem hogy szereted es nehez a szakitas de a jovodre gondolj. Gondolj abba bele hogy amiota egyutt vagytok se tortent valtozas es sajnos kesobb se fog. Neki igy kenyelmes, anyuci apuci elkenyeztetett kisfia. Hagyd ott, nagyon rafogba*ni amikor elhagyod es mondjuk talal maganak egy detto ugyanolyat nőben mint ő ;) anyuci apuci elkenyeztetett kislanya. Nem foz nem most nem takarit nem tanul. Majd jarjak a boltokat egyutt es koltik penzt :D hidd el fogsz magadnak talalni egy olyan sracot aki detto olyan felfogasu mint te. Lehet nem rogton de erdemes varni. Velem igy volt. Felev mulva megtalaltam a mostani paromat. Talpraesett, feltalalja magat, nem fugg a szuloktol es csaladcentrikus. 3 honap mulva erkezik a kozos babank is :) ugyhogy nehez de lepj ki ebbol. Kesobb banni fogod az elvesztegetett idot
2017. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!