Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen patthelyzetben...

Teljesen patthelyzetben vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Edesanyamat utalom, egesz eletben vert, egy idoben meg neki allt feljebb, apam meg egy szemetlada, aki bevallotta, hogy elvezi is, hogy faj nekem. Gyulolom oket. Hogy ezt fokozzak, vettek nekem egy lakast szuletesem elott, ami tok jo, csak 14 eves korom ota ures, azota nem lett kozoskoltseg fizetve, 18 eves koromban meg kaptam egy levelet egymillios tartoasrol, ami azota gyulik. Eladni se tudom, mert a szuleim a haszonelvezok. Anyamat nem erdekli, apamat nem tudom elerni, penzem meg nincs, havi tobb tizezer kozoskoltseget fizetni (nagyon regi a haz, es benne van a gaz) egy lakasra, amihez kulcsom se volt soha. Mit tegyek?
2016. nov. 21. 13:35
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Milyen kötelezettségei vannak az ingatlan haszonélvezőjének?

A haszonélvező elsődleges kötelezettsége a rendes gazdálkodás követelményének megtartása, az ingatlan állagának megőrzése.

Az ingatlan haszonélvezője köteles viselni az ingatlan terheit, - rezsiköltség, stb. - de a rendkívüli javítások helyreállítások költségeit a tulajdonosnak kell állnia.

A haszonélvezőt terhelik a dolog használatával kapcsolatos kötelezettségek.

A haszonélvezőnek értesítenie kell a tulajdonost az ingatlant fenyegető veszélyről, a bekövetkezett károkról. Pl. beázás, tűzkár stb.


Mivel a haszonélvezők a kiskorú tulajdonos mellett nem viselték gondját az ingatlannak igy a haszonélvezeti joguk megtámadható peres úton. Súlyosbító körülmény hogy a tulajdonos a felhalmozódott tartozás miatt kénytelen eladni. A tartozás pedig akkor halmozódott mikor a tulajdonos még kiskorú és iskolaköteles volt és a költségeket a haszonélvezők ék kellett volna fizetniük.

2016. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 A kérdező kommentje:
Huuu koszi utolso!!!!
2016. nov. 26. 20:12
 53/53 A kérdező kommentje:
A haszonelvezok amugy 55 es 57 evesek, szerintem nem fognak egyhamar meghalni, de bizom benne, hogy sikerrel jarok, es valoban megveszi valaki.
2016. nov. 26. 22:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!