Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen patthelyzetben...

Teljesen patthelyzetben vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Edesanyamat utalom, egesz eletben vert, egy idoben meg neki allt feljebb, apam meg egy szemetlada, aki bevallotta, hogy elvezi is, hogy faj nekem. Gyulolom oket. Hogy ezt fokozzak, vettek nekem egy lakast szuletesem elott, ami tok jo, csak 14 eves korom ota ures, azota nem lett kozoskoltseg fizetve, 18 eves koromban meg kaptam egy levelet egymillios tartoasrol, ami azota gyulik. Eladni se tudom, mert a szuleim a haszonelvezok. Anyamat nem erdekli, apamat nem tudom elerni, penzem meg nincs, havi tobb tizezer kozoskoltseget fizetni (nagyon regi a haz, es benne van a gaz) egy lakasra, amihez kulcsom se volt soha. Mit tegyek?
2016. nov. 21. 13:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a neten, hogy hol van ingyenes jogi tanácsadás!

Illetve fel tudod keresni a társasház kezelőjét is, hogy lehet-e ezt csökkenteni, elengedi egy részét, stb, elvégre neked még nincs önálló jövedelmed. Ilyen is van, de kell a többi tulajdonos beleegyezése, alá kell velük íratni. Ők tudják ennek a menetét, de kérdés, hogy akarnak-e segíteni.


Keress fel egy ingatlanirodát, hogy van egy lakásos, el akarod adni, de van rajta haszonélvezet. A tulajdonjogot így is el tudod adni, ők meg tudják, hogy hogyan. Kifizeted a tartozást, a maradékot meg jól tedd el, nehogy a szüleid lenyúlják.

2016. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
Megszulettem es akkor ramirattak. Igy jo?
2016. nov. 21. 16:01
 23/53 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso!
2016. nov. 21. 16:01
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

Kérj ingyenes jogi segítséget, ugyanis a haszonélvezet szó szerint azt jelenti, hogy szedi az ingatlan hasznait és viseli TERHEIT.

Tehát gyakorlatilag téged nem terhel semmiféle adósság, mivel a szüleid a haszonélvezők.

Kérheted, hogy rajtuk hajtsák be az összes tartozást.

Menj be a közös képviselőhöz, kérd le az összes tartozást, menj a végrehajtóhoz, vidd be a NAV irodába, ott is tudnak segíteni.

2016. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Felhivtam azota egy ugyvedet. Azt mondta hogy tulajdonoskent az en saram fizetni, amint betoltottem a 18-at. Az hogy a papirt kikuldtek azokrol a tartozasokrol, amikor kiskoru voltam az egy dolog, azzal kapcsolatban felszolitast kell kuldeni a szuleimnek, es fizessek ki. A 18-ik eletevem utani osszeg az enyem. Egy lakas, ahova sose volt kulcsom, es jo ha 10x voltam benne.
2016. nov. 21. 17:16
 26/53 A kérdező kommentje:
Utolso koszonom a tanacsokat!
2016. nov. 21. 17:16
 27/53 anonim ***** válasza:
92%
Haszonélvezettel terhelten is el lehet adni egy lakást, nyilván sokkal kevesebbért. Ehhez úgy tudom, nem kell a haszonélvező beleegyezése. Mennyit érhet a lakás? Lehet, hogy a tartozások mifizetése után még maradna is
2016. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%
neked valami.
2016. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Hu hat fogalmam nincs. Ca. 80nm a Gellert ternel. Szerintem az egesz jo kornyek.


Tenyleg ki lehetne hagyni a haszonelvezoket? Es hogyhogy? Mert azt hittem mindenkepp kell a beleegyezesuk mind az eladashoz mi d a kiadashoz

2016. nov. 21. 18:07
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a beleegyezésük az eladáshoz. Eladhatod így, haszonélvezettel és adóssággal terhelten is, csak persze jóval áron alul. Amíg a haszonélvezők élnek, addig azt megszabhatják ugyan, hogy ki lakhat ott, de nagyon olcsón befektetésnek el lehet adni. Mondjuk kb. annyiért, hogy fedezze a tartozásokat, esetleg egy kicsit többért.

Van ingyenes jogsegély szolgálat is, nézz utána a lakóhelyeden illetékes családsegítőnél.

2016. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!