Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a ilyen...

Mit szólnátok, ha a ilyen ideológiával állítana be? Támogatnátok gyermeketeket továbbra is anyagilag, ha az első diplomája után,21-22 évesen kijelenti, hogy szeretne egy második diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Azt állítja, hogy eddig azt tanulta, amit kellett tanulnia, mert az első diplomájával munkaerőpiaci helyet biztosított be magának, és a társadalmi/családi nyomásnak engedett, de most már olyan ismeretekre szeretne szert tenni, ami ténylegesen érdekli, tényleg a szenvedélye, de jól tudja, hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Továbbá azt mondja, hogy az egyetemet azért szereti, mert vannak olyan lehetőségei, hogy kombinálni tudja a szórakozást és a tanulást és ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig", próbálja ezt addig húzni, amíg lehet. Szerinte egy felnőtt embernél idézem a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge" (igen, ezt tényleg valahogy így mondta). Dolgozna a suli mellett, de nem tud annyi pénzt összekaparni, amennyi kellene neki egy hónapban, és kiegészítést kér.
2016. nov. 26. 22:58
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Persze, megértem azokat is, akik azt gondolják, hogy ez lustaság és elítélendő, mert nem így szocializálódtunk, de mikor magyarázta nekem olyan logikusan felépítette és olyan intelligensen érvelt, hogy nem tudtam nem egyetérteni. Ráadásul neki kézzel fogható eredményei is vannak, tehát nem csak a levegőbe beszél. Én azt mondtam neki, hogy szerintem nem kell tartania attól, hogy a szülei megvonják a támogatást. Ha az én gyerekemről lenne szó szerintem simán belemennék, az viszont buktató lehet, ha konzervatívabbak.
2016. nov. 26. 23:46
 12/50 anonim ***** válasza:
35%
Végezze estin
2016. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
80%

Azt hittem, a mérnökhallgatóknál alapkövetelmény a logikus gondolkodás.:-) Hadd idézzek magamtól: "aki viszont talált olyan területet, ami a szenvedélye (ő, ugyebár, ezt szeretné tanulni a szülei pénzén), annak a benne végzett munka öröm, és megtalálja az önfejlesztés és a kreatív kibontakozás lehetőségét. Ha valóban jó benne, akkor pedig még jól meg is él belőle."

A bukfenc ott van, hogy senki sem kényszerítette arra, hogy mérnöknek menjen. Ebben azért vagyok biztos, mert 1. ha ilyenek lennének a szülei, akkor elő se merne állni az ötlettel, 2. nem kell a szülő aláírása, jóváhagyása a felvételi dokumentumokhoz. nyugodtan mehetett volna arra a szakra, ami állítólag a szenvedélye, innentől l. idézet.

2016. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
91%

"Én azt mondtam neki, hogy szerintem nem kell tartania attól, hogy a szülei megvonják a támogatást. Ha az én gyerekemről lenne szó szerintem simán belemennék, az viszont buktató lehet, ha konzervatívabbak."


Én is leszóltam az ötletet korábban, megpróbálnám meggyőzni, hogy szerintem ennek sok értelme nincs, de végső soron természetesen én sem vágnám ki az utcára. Gondolom olyan 25 éves kora körül befejezné a másoddiplomát, ha dolgozik mellette (a szakmájában!!!) akkor olyan nagy tragédia nem lehet belőle.


Viszont továbbra sem értem, miért nem opció az, hogy estire megy, esetleg levelezőre, vagy csak szimplán otthon megtanulja kényelmesen az ő tempójában a tananyagot. Mellette ha lenne ideje be is járhatna előadásokra, mert azok minden egyetemen nyilvánosak bárki számára.

2016. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
74%
Hagyjad már, uttsó, a kérdező egy troll. Még azzal sincs tisztában, hogy 21-22 éves korra max az alapképzést lehet elvégezni a mérnökszakokon.:-) Aki húzni akarja az időt, az elmegy még mesterképzésre, aztán doktorandusznak, és utána áll elő a fenti fenomenális érveléssel.
2016. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
45%

Ha a suli melletti munkája, amiből nem tud megélni, nem számít szakmai tapasztalatnak az első végzettségét illetően, akkor 5 év alatt gyakorlatilag elévül az első diplomája, azaz a "pénzkereső" végzettségével sohasem fog tudni elhelyezkedni!


(A kérdésre válaszoltam, a további hozzászólásokat nem olvastam el, mert sok kérdés alatt látom azt, hogy elindul a sztori valahonnan, válaszolnak rá valamit aztán szépen szövődik tovább aszerint, hogy mik voltak a válaszok. Elvileg az oldal szabályzata is azt írja, hogy csak az eredeti kérdésre válaszoljunk és ne az alatta lévő válaszokra!)

2016. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

"az nem sérti az emberi szabadságot, ha egy héten három napot dolgozunk, a negyedik napot maximum akkor vállaljuk be, ha szeretünk önkénteskedni. "


Nagyon jó elképzelés, ha megtud élni belőle, és nem azt várja, hogy 40 éves koráig eltartja valaki.

2016. nov. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
No igen, a fő kérdésben az volt, hogy az első diploma után még szeretne egy másodikat is megszerezni. Eddig én sem látok ebben semmi kivetnivalót. De a kifejtésben már az áll, hogy a sírig akar játszva tanulni, a tanulás és a szórakozás összekombinálása az életcélja, és ezt addig akarja húzni, ameddig csak lehet. Egyáltalán nem látom a leírtakban, hogy ő valaha is a tudását hasznosítani akarja, vagy produktív munkában akarja kiélni a kreativitását. 21-22 évesen azért már elvárható lenne távlati célként az önfenntartás is.
2016. nov. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt csináltam, de dolgoztam közte pár évet. Sosem késő egyetemre menni. Három/öt év alatt félő, hogy elévül a tudása (nem tudom, a mérnöki állásoknál mennyire veszi jól ki magát egy harmincéves pályakezdő, aki a "mit csinált az elmúlt öt évben" kérdésre azt válaszolja, hogy "szanszkrit nyelvészetet tanultam").
2016. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 Orfeus ***** válasza:
100%

Hát, engem az elsőben sem támogattak, így most 23 évesen nyomom meló mellett levelezőn. Az egyetem az buli, mindenki tudja. Még így elvelezőn is vannak nagyon jó programok stb, nappalin iszonyat ami folyik. Megértem hogy nappalin akar tanulni, mert azt végig lehet bulizni, lehet szórakozni stb teljesen jó.


De ha van egy diplomája ami elméletileg kelendő, és diplomával gondolom nem 150-et keres, akkor simán tudja fizetni magának amit kell. A diploma nem fogja felkészíteni az életre, ha 5 lesz neki akkor sem fogja tudni feltalálni magát.


Becsülendő amit mond, viszont ennyi idősen érdemes elkezdeni élni, és úgy gondolom hogy sok embernél, mint nálam is az jelentette a nagy lépést hogy dolgozni kezdtünk, elmentünk otthonról stb.


Én is elhokiztam volna egyetemen, mellette edzés, 25-26 éves koromig, világi lett volna, csak hát a szüleim nem úgy gondolták a dolgokat.


Ha szeretnéd támogasd. Nem mondom h nem támogatnám, de elvárnám h mindent megtegyen azért, hogy felnőjön.

2016. nov. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!