Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a ilyen...

Mit szólnátok, ha a ilyen ideológiával állítana be? Támogatnátok gyermeketeket továbbra is anyagilag, ha az első diplomája után,21-22 évesen kijelenti, hogy szeretne egy második diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Azt állítja, hogy eddig azt tanulta, amit kellett tanulnia, mert az első diplomájával munkaerőpiaci helyet biztosított be magának, és a társadalmi/családi nyomásnak engedett, de most már olyan ismeretekre szeretne szert tenni, ami ténylegesen érdekli, tényleg a szenvedélye, de jól tudja, hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Továbbá azt mondja, hogy az egyetemet azért szereti, mert vannak olyan lehetőségei, hogy kombinálni tudja a szórakozást és a tanulást és ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig", próbálja ezt addig húzni, amíg lehet. Szerinte egy felnőtt embernél idézem a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge" (igen, ezt tényleg valahogy így mondta). Dolgozna a suli mellett, de nem tud annyi pénzt összekaparni, amennyi kellene neki egy hónapban, és kiegészítést kér.
2016. nov. 26. 22:58
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
39%
Lusta,mert ugye dolgozni minden munkahelyen 5 napot kell akár szereted akár nem dogozni,mérnőkök is ennyit dolgoznak ,sima bujtatot lustaság mert aki dolgozik annak nincs ideje szorakozni,annyit .1 diplomája van mennyen dolgozni,és szabadidejében tanulja ami érdekli ,de ne az én pénztárcám terhére legyen 2 diplomája és szorakozon ,felnőt ember álljon meg lábán .
2016. nov. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
60%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, viszont a személyes tapasztalatomat szeretném leírni:


A fiam elvégezte a biológus-mérnök képzést - mert akart egy "komoly" végzettséget, utána viszont elkezdte azt, ami mindig is a szive vágya volt (már 10 éves korától). Ez olyan pálya, ahol vagy nagyon jó helyet találhat, de lehet, hogy egyáltalán nem lesz munkája. Mi egyértelmüen támogatjuk, márcsak azért is, mert az eredeti területen tényleg meg érezte jól magát (komoly depresszió), itt meg mintha egész más ember lenne.

Emellett ez olyan hely, ahol semmi esély sincs mellette dolgozni (este 8-10-ig elöadások, kötelezö szemináriumok, hétvégéken csak 5-8 órás továbbképzések), ezért mi segítjük anyagilag is.


Viszont azt tudja, hogy harmadik képzést nem támogatunk, mert az már nem fog menni, ennek elvégzése után saját lábára kell állnia.


Szerintem - ha megengedhetik maguknak -, akkor a szülök dolga a gyereket segíteni megtalálni a saját helyét az életben.


A kérdésben szereplö valaki is slvárhatja a szülöktöl (természetesen, ha nekik belefér), hogy segítségk, föleg, hogy a kérdés alapján nem az egész költésg a szülökre maradnak, hanem csak részben lenne szüksége kiegészítésre.


De élete végéig nem fogják tudni vállalni a szülök, és neki kell - ha végig egyetemista akar lenni - megoldani, hogy valamiböl meg is tudjon élni közben.

2016. nov. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
36%

Azért tettem fel a kérdést, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy "átlagember" hogyan vélekedik erről a szituációról.


Az átlagember üt.

2016. nov. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
23%

nem kell a szülő aláírása, jóváhagyása a felvételi dokumentumokhoz


Ezt gondolod végig újra... ha a jelentkezési határidőig nem töltötte be a 18 évet, bizony kell az aláírás a jelentkezési lapra. És már csak ügyfélkapun keresztül lehet jelentkezni, de 2014-ig ott kellett a szülő hitelesítése a saját ügyfélkapujáról. (nekem a beiratkozáson is kellett szülő, mert nem voltam 18)

2016. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont továbbra sem értem, miért nem opció az, hogy estire megy, esetleg levelezőre, vagy csak szimplán otthon megtanulja kényelmesen az ő tempójában a tananyagot. Mellette ha lenne ideje be is járhatna előadásokra, mert azok minden egyetemen nyilvánosak bárki számára."


Azt remélem, tudod, hogy van egy csomó olyan képzés, amiböl nincs levelez/esti, emellett otthon nem lehet megszerezni a szükséges tudást.

Egy ismerös gyereke müvészi szakon tanul (Nagyon tehetséges), ahol kis (2-5 fös) csoportokban tanulnak.

Mivel igen speciális gyakorlati ismeretekre van szükség, ezt csak ott, nappalin lehet megszerezni.


Igy eleve nem lehetne hiányozni, meg ha nem jár oda tanulni, akkor mi értelme a képzésnek?

2016. nov. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
45%
Még ahhoz is gyáva vagy, hogy E/1-ben írd ki E/3 helyett. Ezek után oldd meg magad, lenne a válaszom.
2016. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 BlackSword ***** válasza:
100%

Nincs is jobb önfejlesztő hely, mint a munka... Mert 3 eset van:

1) Jóval okosabbak/tapasztaltabbak vesznek körül... Lehet tanulni...

2) Jóval képzetlenebbek vesznek körül... Jellemfejlesztő tud ám lenni...


Vagy ennek valami komplex keveréke, ami valószínű, és jó hely az önfejlesztésre... Akár társadalmi, akár szakmai, akár kommunikációs...

2016. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Tanulhat estin, vagy levelezőn. Mellette meló - mérnökként nagyon jól lehet keresni -, és ha valamiért megszorul hó végén, kisegítem, de ennyi a max.


Barátnőm másoddiplomát csinál, és mellette 8-9 órában melózik védőnőként - ami kb. feleannyit ad, mint a mérnöki állás -, mégis van fedél a feje felett, meg kaja.

2016. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
79%

Te kérdező, hogyan tudod vihogás nélkül végighallgatni ezt a sok baromságot, amit ez az idióta önmegvalósító összehord neked.

Ez a gyerek konkrétan nem komplett, szabadulj meg tőle!

2016. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
85%

Persze, 22-es. Ha egy szülő munka (élet) képtelennek látja a gyerekét, persze, hogy finanszírozza az egyetemen lébecolást, addig is jó helyen van a gyereke. A betegség felülírja a józan észt, azzal nincs is problémám.

De hogy a lusta, életképtelen kölkök a parazitaéletet még meg is ideologizálják, az már röhejes.

2016. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!