Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a ilyen...

Mit szólnátok, ha a ilyen ideológiával állítana be? Támogatnátok gyermeketeket továbbra is anyagilag, ha az első diplomája után,21-22 évesen kijelenti, hogy szeretne egy második diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Azt állítja, hogy eddig azt tanulta, amit kellett tanulnia, mert az első diplomájával munkaerőpiaci helyet biztosított be magának, és a társadalmi/családi nyomásnak engedett, de most már olyan ismeretekre szeretne szert tenni, ami ténylegesen érdekli, tényleg a szenvedélye, de jól tudja, hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Továbbá azt mondja, hogy az egyetemet azért szereti, mert vannak olyan lehetőségei, hogy kombinálni tudja a szórakozást és a tanulást és ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig", próbálja ezt addig húzni, amíg lehet. Szerinte egy felnőtt embernél idézem a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge" (igen, ezt tényleg valahogy így mondta). Dolgozna a suli mellett, de nem tud annyi pénzt összekaparni, amennyi kellene neki egy hónapban, és kiegészítést kér.
2016. nov. 26. 22:58
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
42%

#24-es, tudom, hogy műxik a felvétei eljárás, két gyerekem van túl rajta. Azon kívül, hogy megkérdeztem, minden rendben van-e, nekem szülőként semmi dolgom nem volt vele. Kérlek, vezesd le, hogyan fordulhatna az elő, hogy az érettségi/felvételi évének február hónapjában egy tanuló még nem tölti be a 18-at, amikor betöltött 6 éves korban kell kezdenie az általánost, és minimum 12 év a képzési idő.:-)


Azzal egyetértek, hogy a szülő dolga az, hogy boldog gyereket neveljen, ebbe viszont nekem nem fér bele, hogy végignézzem, amint évekig depressziósan küszködik egy olyan szakon, amihez semmi köze és utálja. Komolyan nem értem ezt a kifacsart logikát. Végezze el azt, amit szeret és dolgozni akar benne, mert ettől lesz boldog, ha nehéz belőle megélni, támogassa a szülő addig, amíg el nem jut odáig, hogy elfogadható színvonalat tud biztosítani magának, önállóan. És ez nem feltétlenül (csak) pénzügyi támogatás. Van több, művészeti szakon végzett ismerősöm (baráti társaság tagjainak gyerekei), egyikük már diploma előtt keresett pénzt a munkáival, vállalkozást indítottak családon belül. A másik két év próbálkozás után találta meg az útját, szintén vállalkozásban.

Azt gondolom, hogy az a gyerek, amelyik ennyire énközpontúan gondolkozik, hogy a saját boldogságának a biztosítását kizárólag másoktól várja egy jól hangzó, de ab ovo hamis ideológia alapján, az egyrészt nem megfelelően van nevelve, másrészt pont az a kreatív produktivitás, amit oly fontosnak tart.

2016. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

*hiányzik belőle.:-)

Lemaradt.

2016. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
68%
23 eves koraig fogja a mernoki szakot vegezni (tudtommal az osztatlan maradt). Ujabb alapdiplomaval 26 eves koraig. Szerintem ez nem veszes. Addig is dolgozik, akkor mi a gond? Kinek mi koze hozza?
2016. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
73%
Az építészmérnök maradt osztatlan, az a 26 meg inkább 27, optimális esetben. Köze meg a szülőnek van hozzá, aki tovább finanszírozza a gyerekszobához foggal-körömmel ragaszkodó felnőtt csemetét, ugyanis semmi biztosíték arra, hogy a második diplomával eléri a kérdésben kifejtett célt a szülei további támogatása nélkül.
2016. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
58%

Kérlek, vezesd le, hogyan fordulhatna az elő, hogy az érettségi/felvételi évének február hónapjában egy tanuló még nem tölti be a 18-at, amikor betöltött 6 éves korban kell kezdenie az általánost, és minimum 12 év a képzési idő.:-)


Bakker, gondolkodj már...

2000. márciusban betölti a hatot, szeptemberben iskolába megy... 2012. márciusban lesz 18... de februárban kell jelentkeznie. Az megvan, hogy februártól szeptemberig is betöltheti a hatot???

Én meg októberi vagyok ráadásul, nem voltam hat, mikor iskolába mentem...

kicsit számolgass még.

2016. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
67%

Oké, ez az egy dolog jogos.:-) Nálunk mindenki "évvesztes" volt, mert nem engedték azt suliba, aki júniusig nem töltötte be a 6 évet, nem gondoltam át.

Ettől függetlenül nem valószínű, hogy egy olyan szülőnek előadja a gyerek a fenti érvelést, aki ennyire megszabja, hova menjen továbbtanulni.

2016. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

"Azzal egyetértek, hogy a szülő dolga az, hogy boldog gyereket neveljen, ebbe viszont nekem nem fér bele, hogy végignézzem, amint évekig depressziósan küszködik egy olyan szakon, amihez semmi köze és utálja."


Ebben csak az amit nem tud sok ember felfogni, hogy a GYEREK döntött úgy, hogy amit elkezdett, elöször befejezi - nem a SZÜLÖ követelte meg töle.

A szülö nem tud helyette szakot váltani, és ha a gyerek úgy gondolja, egy befejezett tanulmány többet ér, mint egy éppen csak megkezdett, az a gyerek döntése. HA a depresszió ELLENÉRE végigcsinálta, az igen nagy teljesítmény és ebbe nem belekényszerült, hanem önként vállalta.

2016. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Akkor max nem nagyon jut ideje a bulizaara es helyette dolgozik..Egyebkent anyagilag mar nem hiszem,h ugy tamogatnank h pl minden honapba zsebbe kapja a 20-30ezret v tobbet.Amig nem tud onalloan fenntartani egy albit vagy szobat, persze tibbedmagaval addig itthon elne.Vagy ha igen akkor azt egyedul mar es max kajaval stb besegitenenk. Persze ez nem azt jelenti,hogy betoltott egy bizonyos kort es nem tamogatnank,de inkabb egy kis lakasra tennenk neki felre igy kezdesnek,hogy amikor mar tenyleg melozik ne kelljen hitel felvenni meg sokaig albibe se elni.Azert nem lustasagra lenne nevelve.Bar megprobalnank megadni sokmindent de nem lesz elkenyeztetve se.
2016. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
75%

" HA a depresszió ELLENÉRE végigcsinálta, az igen nagy teljesítmény és ebbe nem belekényszerült, hanem önként vállalta."

Minek, ha egyszer fölösleges, mert nem akar benne dolgozni, hiszen már az egyetemtől kikészült? Nem akarom degradálni a teljesítményét, ne érts félre, egyszerűen csak az a véleményem, hogy a szülői támogatásban távolról sem a pénzügyi jellegű a legfontosabb. Tudom, milyen rohadt nehéz a pályaválasztás, több szempontot mérlegelni kell, rengeteget beszélgettünk erről a sajátjaimmal már általánosban is. Ennek ellenére volt irányváltoztatás az egyiknél, de egy év után, nem végigszenvedve egy képzést, és ebben maximálisan támogattam, oda-vissza átbeszéltük, mi legyen. Mi értelme egy piacképes végzettségnek, pláne egyetemen, amit gyűlöl, mennyire garantálja ez a boldogságát hosszútávon?

2016. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
78%

17 évesen érettségiztem, mert az érettségi korábban volt, mint a szeptemberi iskolakezdés, én pedig júliusi vagyok... Szóval kijön.


Nos, nem látom be, miért lenne egy egész rendben levő, saját maga által választott szakma mókuskerék... Ha nem tetszik a heti 5 vagy 12 órásban más számú munkanap, akkor egyes szakmákban dolgozhat távmunkában, szabadúszóként (nekem volt, hogy délután 4-től éjfélig dolgoztam, otthon, de lehetett volna más elosztásban is), sőt alapíthat vállalkozást, ha elég jól keres valami szabadabb munkával (van olyan, aki 2 napi munkájával többet keres, mint más hónapok alatt s ahogy telik az idő, egyre többre rúg az összeg, mert újrafelhasználható), akkor egészen érdekes mintázatokban is lehet dolgozni.

Ha ennyire intellektuális, találja meg a megoldást, hogy ne kelljen sokáig támogatni...

Az lehet, hogy ami őt vonzza, az tényleg nem piacképes. De nem fekete-fehér a világ, piacképes unalmas munkákkal és érdekes, kreatív, szinte esélytelen megélni belőle dolgokkal.

2016. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!