Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a ilyen...

Mit szólnátok, ha a ilyen ideológiával állítana be? Támogatnátok gyermeketeket továbbra is anyagilag, ha az első diplomája után,21-22 évesen kijelenti, hogy szeretne egy második diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Azt állítja, hogy eddig azt tanulta, amit kellett tanulnia, mert az első diplomájával munkaerőpiaci helyet biztosított be magának, és a társadalmi/családi nyomásnak engedett, de most már olyan ismeretekre szeretne szert tenni, ami ténylegesen érdekli, tényleg a szenvedélye, de jól tudja, hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Továbbá azt mondja, hogy az egyetemet azért szereti, mert vannak olyan lehetőségei, hogy kombinálni tudja a szórakozást és a tanulást és ő így képzeli el az életét, hogy "játszva tanulás a sírig", próbálja ezt addig húzni, amíg lehet. Szerinte egy felnőtt embernél idézem a "hagyományos robotszerep csak a mókuskerék-effektusba hajszol, és kigyilkolja az egyén önfejlesztési alternatíváit, az ember kreatív produktivitásának legnagyobb mérge" (igen, ezt tényleg valahogy így mondta). Dolgozna a suli mellett, de nem tud annyi pénzt összekaparni, amennyi kellene neki egy hónapban, és kiegészítést kér.
2016. nov. 26. 22:58
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Szulokent ...


Ha a gyerekem vegre lediplomazik leszek 45+ eves ... A fene se akarja tovabb fizetni a koltsegeit, amit magunktol vontam el... Az az osszeges szivesebben vernem el olyanra, amire nem tudtam mert a kicsi szegeny es szerencsetlen mernok gyerekemnek fizettem ki...

Szal en nem tamogatnam tovabb a bulizasat es a nyavajait

Oldja meg maga ezeket 25+ evesen csak menni fog

2016. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Uramatya, mennyi komment jött, nem gondoltam volna. Gyorsan átgörgettem az egészet, de nem tudom most figyelmesen végigolvasni. Annyit tennék hozzá, hogy nekem már van munkahelyem a suli mellett, szakirányú, ha minden jól halad akkor én ott maradok diploma után, és ott nem hiszem, hogy lenne opció, hogy nem teljes állásban csinálom. Én szeretem a szakmát, úgyhogy ahhoz képest, hogy tetszett, amit mondott a srác, én maradok a "hagyományos rendszerben". Még ha érdekelne is más szak, az én szüleim nem támogatnának benne, ez a 4 év is nagyon húzós volt nekünk anyagilag. És ugye a második diploma már nem lehet államilag támogatott... A másik tényező, hogy lányként ugye azért kissé neccesebb a huszas évek közepéig tanulni, mert a családalapítást is közbe kéne iktatni. Ha van valami hír a srácról, kiállt a szülei elé, akkor jelentkezem, hogy mi a helyzet.
2016. nov. 27. 16:59
 43/50 Orfeus ***** válasza:

18 éves korukkban elmennek egyetemre legjobb esetben. 21-21,5 fél éves ha elvégzi elsőre az egyetemet. Tapasztalataim szerint, sőt, felmérések szerint 1-1,5 év bukta az átlag, szóval 23 évesen simán jó ha elvégzi.

De én pl 5 évesen kezdtem az iskolát, ilyenre is van példa. Mindenhol én votlam a legfiatalabb...


Nem tudom hogy támogatnám e. Kiegészítést küldenék neki, x összeget havonta. Csak hogy tudjam hogy lakhatás, kaja minden meglegyen rendesen. De a 2-300.000-es tandíjat stb-t esetlegesen nem fizetném semmiképp. A havi összeg sem 100.000 vagy több lenne. 40-50 max.

2016. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Nekem két diplomám és egy PhD fokozatom van. Első év után 8 órás munka mellett végeztem a stúdiumokat.
2016. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

250 000 Ft / hó szállást és 150 000 Ft / hó étkezést nyugodtan számolhattok, erre jön rá a tandíj és egyéb költségek.


Fél milla elmegy havonta...


Azt hiszem, amikor én mentem volna ki, akkor a 90 napos turistavízumon felül, a hosszabb vízumért havi min. 2000 USD fizetést/jövedelmet fel kellett tudni mutatni a hosszabb vízumhoz.


Ekkor jöttem rá, hogy az USA nem az én terepem...

Oda 56-ban "kellett" volna menni, vagy 20 körül.

1985. után születtem...


Más kérdés, hogy kis Hazánkban, csak 1989. után kezdett divatba jönni az USA. Aztán ez a divat napjainkra már megkopni látszik és egyre inkább rájövünk, hogy a mi kultúránk itt van Európában, ahova az amerikaiak is folyton vágyódnak.

2016. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

"És ugye a második diploma már nem lehet államilag támogatott..."


Ez már nem teljesen így van, azt hiszem, 2011-ig volt, hogy első diploma után nem finanszíroznak többet, aztán volt úgy, hogy az eredeti képzési idő másfélszerese finanszírozott, jelenleg pedig ezt találtam:


"a rendelkezésetekre álló állami ösztöndíjas féléveket tetszés szerint használhatjátok fel. Összesen 12 félévig tanulhattok ingyen, kivéve, ha 10 félévnél hosszabb osztatlan képzésre jártok - ebben az esetben 14 szemeszter a maximális támogatási idő."


[link]


"A másik tényező, hogy lányként ugye azért kissé neccesebb a huszas évek közepéig tanulni, mert a családalapítást is közbe kéne iktatni."


Családalapítást, húszas évek közepébe? :O Hacsak nem a 2020-as évek közepébe gondoltál, akkor nem értem, minek akarnál ilyen korán gyereket.

2016. dec. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

"A másik tényező, hogy lányként ugye azért kissé neccesebb a huszas évek közepéig tanulni, mert a családalapítást is közbe kéne iktatni."


Már miért "kellene"? Akkor kár belé az iskola vagy mi? A nők/lányok 99,99%-a nem akar gyereket a húszas évei közepére. Biológiailag is ráér onnan még bő tíz évig.

2016. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Meg aztán nem lányként kellene ideális esetben családot alapítani, hanem férjes asszonyként, és akkor már ketten vagytok a gyerekért felelősek, és úgy könnyebb.
2016. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Orfeus ***** válasza:
Nem mindegy hogy 99,99% nem akar gyereket vagy te. 23 éves vagyok, második baba jön. A volt osztályomból kb 10-15 lány volt, abból 3-4-nél már gyerek van. És a nagy részénél ez az átlag, milyen 99%? Nem tudod miről beszélsz.
2017. jan. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mindegy hogy 99,99% nem akar gyereket vagy te. 23 éves vagyok, második baba jön. A volt osztályomból kb 10-15 lány volt, abból 3-4-nél már gyerek van. És a nagy részénél ez az átlag, milyen 99%? Nem tudod miről beszélsz."


Idősebb vagyok nálad, középiskolás osztályból senkinek sincs gyereke, általános iskolásból 3 cigánynak. A 99% nyilván túlzás, de a lányok/nők döntő többsége nem akar ennyi idősen a semmibe gyereket szülni, mert nulla saját egzisztenciával rendelkezik suliból kipottyanva.

2017. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!