Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok a gyerek mennyi idő...

Nálatok a gyerek mennyi idő után viheti el az autót friss jogsival egyedül?

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogsim, elsőre mentem át minden vizsgán, ha ül mellettem valaki akkor vezethetek, de egyedül nem mehetek sehova, pedig láthatják, hogy jól boldogulok..

Másoknak mennyi idő után engedték, hogy egyedül vezesse a szülő kocsiját?


2016. nov. 29. 22:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%
Miután meglett a jogsim kaptam autót, de vagy 5-6 hónapig nem vezethettem egyedül, apám mindenbe beleszólt, hogy én nem tudok vezetni stb. Amikor a szomszéd faluba nem mehettem át vele egyedül a fodrászhoz rettenetesen beidegesedtem, megmondtam, hogy adja el az autót, nekem nem kell stb. Utána odaadta.
2016. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%

Kizart h oda adjam neki ...

Kb 3 evig sporoltam ra h kocsit vegyek, fene se akarja h osszetorje !

Ha annyira kell neki kocsi akkor sporol ra vagy diakmunka ...


Mielott megszolnak egyedul nevelem a 2 gyereket, eleg nekem az h az egyetemi dolgokat finanszirozzam... Nem hogy meg a kocsit is odaadjam es torje nekem meg ! Es ki fizeti ki a kart? Hogyan jarok munkaba akkor ha hetekig a szerelonel van ?

Ha kepes volt osszeszedni a jogsira a penzt akkor mar 100e siman osszeszed egy kocsira ... Tokeletesen megfelelo arra h rodeozzon gyakorlat nelkul az utcan ...

Nem kell egybol tobb milios auto neki

Ezt mar keptelen lennek finanszirozni nekik !


Amugy sem ertem h miert pont a szulok kocsijaval kell gyakorolni es rutint szerezni, es ha osszetorod meghuzod majd fizetik a gyerekek ? Persze h nem mert nincs mibol

Ennyi erovel szedjen ossze annyit h egy kocsit is tudjon venni vagy halassza el a jogsi szerzest akkora mikor mar venni tud egyet


17-18 evesen kell a jogsi de kell anyu apu "meno" kocsija is ...

2016. nov. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%

Én 18 évesen szereztem a jogsim. Most 23 vagyok, és még soha sem vezethettem egyedül. Az ígérgetések persze mennek, hogy "viheted a kocsit, amikor csak a karod", "a tiéd" (két kocsink van ugyanis, az egyik meg elvileg az "enyém")... De ezek csak üres ígéretek. Ha apámon múlna, tulajdonképpen egyáltalán nem vezethetnék, de egyedül anyám sem enged el.

Szóval meg kell várnom, míg saját autóm lesz.

2016. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

12


Na ezt sohasem értettem. Miért abból kel kiindulni, hogy úgyis összetöri? Én pl sose törtem autót, apám meg már néhányszor okozott balesetet, de ő ennek ellenére tőlem félti a szar kocsiját.

Már undorodom a magadfajta emberektől, akik a szar anyagi javaikat féltik, ahelyett hogy megosszák azt, legalább a saját vérükkel.

Akkor persze majd jók leszünk, mikor a kórházból fuvarozunk haza olyan 30 év múlva.

2016. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Mi a párommal kb 20 éves korunk óta vezetünk, mint a négy gyerekünk évek óta vezet, de még egyikünk sem tört össze autót, pedig a jogosítvány megszerzése óta mindenki kisérö nélkül vezet.

A gyerekek is azonnak mehettek az autóval, habár az is igaz, hogy nekünk a kocsi nem státuszszimbólum, hanem használati eszköz, azaz nem milliókba került, nem csúcskategória, és csak oylamiért fizetünk, ami ténylegesen kell a (kényelmes és megbízható) használathoz.


És annak "ellenére", hogy mindenki elsö naptól megy vele, még csak meghúzva soncs sehol, nemhogy összetörve,

2016. nov. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

12

Miért törném össze? Amúgy ha baja lenne, akkor a családban van szerelő és lakatos, olcsón megcsinálnák, az összeget meg természetesen kifizetném.

Azt meg nem tudom, honnan szedted, hogy többmilliós autóról van szó :D van egy kicsit régebbi kisautónk, amit senki nem használ, mert anyunak van sajátja másik, apunak meg van céges. Szóval se addig nem hiányozna nekik amíg hasznlom, se addig, amíg neadjisten szervizben lenne.

Amúgy 23 éves lány vagyok, ha ez számít.

A jogsit meg anyáék "erőltették" hogy csináljam meg. Nem nagyon akarom használni csak egy dologra (kb 60 km-re levő városba járok Hetente, oda jobb lenne mert busszal borzalmas az út), de nem engedik, és így eléggé elkeserít, hogy akkor minek pazaroltam energiát a jogsira.

Saját autót nem tudnék fenntartani.

2016. nov. 30. 10:09
 17/26 anonim ***** válasza:
5%

"alig bírtam elindulni, mert dízel autón tanultam és az itthoni benzines volt, sokkal nehezebb volt vele elindulni, de pár nap és belejöttem"


nem úgy kell. tövig a gáz s felkúrni a kuplungot. nem fullad azt le. ezt a módszert kiterjesztett kuplungnak nevezik, mikor az abroncs is kuplungként funkcionál.

2016. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
10%

"kedves" 14es


majd ha te is 3évig spórolsz egy autóra ami munkába járáshoz kell akkor szidhatsz (kemény 500e volt átíratássál meg mindennel együtt)

majd ha neked is gondod okoz az h elromlik és miből fizeted ki akkor szidhatsz

mint írtam egyedül nevelek két gyereket fizetem a tanulmányaikat az egyetemen szal nincs fölösleges pénzem arra h ha mégis történik valami akkor ki kelljen fizetnem

EZ nem sóherség hanem egyszerűen nem kockáztatom

EZ nem kicsinyesség hanem ésszerű dolog

ha nekem kell valami nem elérek hanem megdolgozok érte és megveszem


pont azért van autó h ne keljen napi 3órát utaznom a munkahelyemre és vissza ! nem pedig lófrálni


másik dolog miért ne törné össze? elég egy bizonytalanság és máris ott a baj

vagy egy idióta aki nem indexel

vagy a béemvés aki azt hiszi övé az utca

simán otthagy a fenébe mert neki nem gond másika autót venni

2016. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi faterral 2-3 alkalommal elmentünk vezetni, aztán vihettem. Aztán jött a morgás, hogy kifurikáztam a benzint. :)Volt, hogy elhoztam egy délután, hajnalba jöttem haza és teli tankból üreset csináltam :)
2016. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
pedig örülhetne. ismerősöm meg a lökhárítót használta fékpofa helyett. s hiába magyarázta utána a faternak, hogy de viszont a fékpofák alig koptak...
2016. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!