Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok a gyerek mennyi idő...

Nálatok a gyerek mennyi idő után viheti el az autót friss jogsival egyedül?

Figyelt kérdés

3 hónapja van jogsim, elsőre mentem át minden vizsgán, ha ül mellettem valaki akkor vezethetek, de egyedül nem mehetek sehova, pedig láthatják, hogy jól boldogulok..

Másoknak mennyi idő után engedték, hogy egyedül vezesse a szülő kocsiját?


2016. nov. 29. 22:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

Speciel én megértem azt, aki nem adja oda a neki igenis viszonylag drága autót.

Egy csomó ember másnak sosem adja oda, mi van, ha összetörik, folyton ez kerül elő s itt a gyakorin is szinte mindenki egyetért ebben. Akármilyen rutinos embernek is adja. Csak mert rokon, nem saját gyerek. Igenis logikus gondolat, hogy a még kezdő inkább rendelkezzen saját, olcsóbb s olcsóbban szervizelhető autóval, már ha van rá lehetőség s a gyereknek úgyis kell egy.

Vannak speckó esetek. Amikor nincs pénz komoly szervízre, vagy extrém fontos az autó a szülőnek, nem eshet ki. Miért ne gondolná, hogy van esély balesetre? Mindig van, rutintalan vezetővel pedig még nagyobb (bár ha pont emiatt óvatos az ember, az sokat segít. de akkor is lehet olyan, hogy más hibájából lesz a baleset, de olyan, amit egy rutinos sofőr megoldott volna).


Nekem csak motorom van, kicsi, olcsón szervizelhető, régi, de ha lenne gyerekem, nem hinném, hogy megkapná. A páromnak se adom szívesen, de amikor máshogy nem tudott munkába menni, persze odaadtam. Úgyis fizeti, ha baja lesz (bár minden karcot nem javítatunk). Lett, szokatlan volt neki az enyém.

Sokunknak a járműje nagyon közeli tulajdon, ruhát könnyebben adnánk kölcsön (azért úgyis kevésbé kár).

Nem gond, ha ebben máshogy gondolkodnak az emberek, akár azonos körülmények között is.


Azt már nem helyeslem, amikor forszírozzák a jogsit a szülők, de aztán nem adnak autót vagy adnak, de beleszólnak. Minimum segítsenek venni egy használtat, de gyakorolni kell szegény friss jogsisnak...

2016. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy 20 éves olcsó kis kocsit jogsi után, azzal mehettem ahova akartam. Családi nagy autót nem mertem elvinni.
2016. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
89%
12/18# : Akkor az még véletlenül sem fordulhat elő, hogy amikor Te vezetsz, akkor jár arra egy hülye bmw-s vagy akkor nem indexel valaki? Persze értem én, hogy akkor csak magadat szidhatod, bár az eredmény ugyanaz.Ahogy valaki irta, az autó használati tárgy, ő van értem, nem fordítva. Olyan autón tanultam, aminél belefért, hogy ha esetleg lesz egy-két karc vagy kis horpadás, akkor nem fognak anyázni a szüleim és nem szidnak, hogy béna voltam. Biztos, hogy én is így fogom csinálni amikor a gyerekeimnek jogsija lesz, mert különben az életben nem tanul meg vezetni. Nyilván nem egy sokmillás mercit rakok alá, mert arra még nekem sincs szükségem. Saját tapasztalat, hogy ha frissen nem mehettem volna csak úgy akárhova, akkor nem tanulok meg így vezetni, ahogy. Minél fiatalabban tanul meg valaki, annál nagyobb az esélye, hogy jól fog később vezetni, kellő rutinra tesz szert.
2016. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
18 evesen szereztem a jogsim es azt hiszem 1 honap utan mar egyedul vezettem. Azota meg mar csak beulok aztan viszem. A szuleim megbiznak bennem. 21/F
2016. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#21

Irtam, hogy nem többmillás Jaguarról van szó... De oké akkor kifejtem jobban: Hárman vagyunk a családban. 4 autónk van: apukám imádott felújitott trabantja, amire rá se nézhet senki, ez ok, ő vette, ő újittatta fel, a saját örömére tartja, senki nem is akarja elvinni. Van anyukám kombija. Ezt se akarom elvinni, kényelmetlenül érzem magam benne, nagy csatahajó. Van apukám céges autója, amivel napi szinten jár munkába, plusz hétvégén bevásárolni, alkalomadtán pestre meccsre. Máshova nem megy autóval. Valamint az udvarban áll használatlanul az ő saját dizeles autója leponyvázva immár kb 3 éve. Kell részleteznem, hogy miért nem tesz jót az autónak, hogy évek óta kb 10-szer ha volt használva rövid úton, vagy tudod/utánanézel? :D A kocsinak is jót tenne, ha járatnám.

Karc, pici horpadás igy is van rajta. Az kit érdekel? Ha fontos lesz, kb ingyen megcsináltatjuk. A legnagyobb kár, amit én magam okozhatok az autónak, az az, ha meghúzom. De részint úgyis kell vinni előbb-utóbb, és beadni lakatoshoz-fényezőhöz, másrészt meg valószinűbb, hogy más hibájából lesz baj, azzal meg te se tudnál mit kezdeni :D (oké, bizonyos szintig igen, de ez se feltétlenül attol függ, hogy miota van jogsid... van ismerősöm 20 éves jogsival, aki életképtelen az utakon...) Különben ilyen alapon miért engednek el úgy, hogy mellettem ülnek? Veszélyhelyzetben semmit nem tud csinálni az anyósülésről, ennyi erővel úgy se kéne engedniük vezetni, hogy mellettem ülnek.

2016. nov. 30. 13:50
 26/26 A kérdező kommentje:
Szóval egyrészt minek vegyünk nekem autót, ha nincs állandóan pénzem hogy fenntartsam, meg hova raknánk (igy is csak 2 fér a garázsba, a másik kettő a ház előtt vagy az udvaron áll esőben-hóban), meg MINEK, ha van otthon egy sose használt kocsi?
2016. nov. 30. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!