Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szuleimnek minden hulyeseg...

Szuleimnek minden hulyeseg amit szeretnek. Most epp a tovabbtanulast. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve, szinte 0 onbizalmam van. Hacsak egy levest akarok fozni abba is belekotnek, hogy hulyeseg, rosszul csinalom. De ez most a jovom, fontos nekem, es nagyon rosszul esett, hogy ebben is csak a rosszat latjak. Mindigis nagyon jo voltam nyelvekbeol, nagyon konnyen tanulom es ertem oket. Tavaly eldontottem, hogy tolmacs szeretnek lenni es nagy ambiciom 4 idegen nyelvet beszelni, melybol 2 mar megvan. (Nemet, angol) A tervem az volt, hogy leerettsegizem, nyaron leteszek egy felsofoku nyelvvizsgat abgolbol, jelentkezem arab, orosz vagy francia szarka. (E 3 nyelv egyiket mindenkepp szeretnem elsajatitani, illetve ezek erdekelne annyira hogy 3 evig filologiat tanuljak roluk), kozben a valasztott nyelvet felsofokura megtanulom, illetve a nemetbol is leteszem a felsofokut. Megirom a szakdogamat, es jelentkezem tolmacs-fordito mesterkepzesre. De ma nagyon megkaptam a magamet :( februarig kell jelentkezni es ki akartam kerni a szuleim velemenyet a 3 nyelvi szakkal kapcsolatban, de nagyon leorditottak a fejemet, hogy ez hulyeseg, a nyelvek semmit nem ernek, de olyan stilusban, karomkodva, tamadoan, hogy elsirtam magam. :(
2016. dec. 10. 14:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

A szüleidnek nincs igaza.

Ha van érzéked a tolmácsoláshoz, és szeretnéd is csinálni, akkor az igenis egy nagyon jó választás.

2016. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem egy piacképesebb szakra jelentkezzél és mellette tanuld meg az áhított nyelvet/nyelveket.
2016. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%
A szüleid idióták, már bocs. Tanuld nyugodtan azt, amit elterveztél, és ne hagyd magad sem befolyásolni, sem érzelmileg zsarolni! Egy több nyelvű tolmácsw nagyon jól keres, és mellette vállalhatsz fordítást, az meg egy szimpla ATM, csak limit nélkül. A szüleiddel ne törődj, nem a te érdekedet nézik.
2016. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
2! A tolmacs-fordito egy nagyonis piackepe szakma!
2016. dec. 10. 15:08
 5/40 A kérdező kommentje:
Probalom kizarni a bunkozasukat, csak mindig megtalqlnak valamivel :( rajtam vezetik le, hogy hamar szulettem meg, igy nem tudtak elni.
2016. dec. 10. 15:10
 6/40 anonim ***** válasza:
57%
Akkor még egy tipp: ha lehet, menj koleszba. Ne maradj ilyen mérgező környezetben, ha nem muszáj.
2016. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
18%

Off:


Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de a tolmács szakma lassacskán kezd a jogász szak sorsára jutni. Egyre több van belőlük, egyre nehezebb elhelyezkedni, mivel ezt az állást nem a neten hirdetik meg. Ha egzotikus nyelvet tanulsz, az sok pénzt hoz, csak ritkán. Nekem van tolmács ismerősöm, van hogy hónapokig nem keres semmit, aztán ha elég leleményes akkor talál valami olyan lehetőséget, amivel egy alkalommal többet keres mint pl. egy taná egy egész évben.

Szóval ehhez is inkább talpraesettség, kitartás kell, nem úgy van hogy tolmács leszek azt' egyből gazdag.

2016. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
igen, mindenkepp szeretnek, csak budalesti vagyok es itt van az egyetem is, es sokszor azok is lecsusznak rola, akik videkiek.
2016. dec. 10. 15:19
 9/40 A kérdező kommentje:
Ez senki nem is irta.
2016. dec. 10. 15:19
 10/40 anonim válasza:
78%
Ne hallgass rájuk! Tudom, hogy a szüleid véleménye sokszor többet számit mint az összes barátodé, de ebben nincs igazuk SŐT.. Nem tudom miért csinálhatják ezt veled, de ez a te életed, a te döntésed. A nyelvek igenis sokat érnek. Ma már nem is tudsz normális munkát találni, ha nem tudsz min. 1 idegen nyelvet. Biztosan lesz helyettük valaki aki támogat és egyetért veled. :) Én mindenesetre támogatlak, hogy olyan munkát válassz ami érdekel és szereted. Ne hagyd nekik, hogy elrontsák! Sok sikert! :)
2016. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!