Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szuleimnek minden hulyeseg...

Szuleimnek minden hulyeseg amit szeretnek. Most epp a tovabbtanulast. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve, szinte 0 onbizalmam van. Hacsak egy levest akarok fozni abba is belekotnek, hogy hulyeseg, rosszul csinalom. De ez most a jovom, fontos nekem, es nagyon rosszul esett, hogy ebben is csak a rosszat latjak. Mindigis nagyon jo voltam nyelvekbeol, nagyon konnyen tanulom es ertem oket. Tavaly eldontottem, hogy tolmacs szeretnek lenni es nagy ambiciom 4 idegen nyelvet beszelni, melybol 2 mar megvan. (Nemet, angol) A tervem az volt, hogy leerettsegizem, nyaron leteszek egy felsofoku nyelvvizsgat abgolbol, jelentkezem arab, orosz vagy francia szarka. (E 3 nyelv egyiket mindenkepp szeretnem elsajatitani, illetve ezek erdekelne annyira hogy 3 evig filologiat tanuljak roluk), kozben a valasztott nyelvet felsofokura megtanulom, illetve a nemetbol is leteszem a felsofokut. Megirom a szakdogamat, es jelentkezem tolmacs-fordito mesterkepzesre. De ma nagyon megkaptam a magamet :( februarig kell jelentkezni es ki akartam kerni a szuleim velemenyet a 3 nyelvi szakkal kapcsolatban, de nagyon leorditottak a fejemet, hogy ez hulyeseg, a nyelvek semmit nem ernek, de olyan stilusban, karomkodva, tamadoan, hogy elsirtam magam. :(
2016. dec. 10. 14:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
23%
Éppenséggel kb kétszer annyi idős vagyok mint a kérdező, elhiheted nekem hogy már láttam valamit az életben, nem kötözködésből írtam amit írtam :)
2016. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Koszonom a tapasztalataidat. Varom a javaslataidat, hogy szerinted minek tanuljon az ember.
2016. dec. 10. 17:48
 33/40 A kérdező kommentje:
Mi tunik a leirtakbol naiv abrandbak?
2016. dec. 10. 18:18
 34/40 anonim ***** válasza:
70%
Egy apró infó, ami fontos lehet: francia szakra kell francia nyelvtudás (középfok körül), ill. általában oroszra is alapszint - ELTÉn legalábbis így van. Szóval ezek alapján tervezz. A terveddel egyébként szerintem nincs probléma, ha elég lelkes és talpraesett vagy, sikeres lehetsz :)
2016. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Igen, kozben kitargyaltuk, hogy a franciat brneztem, de nem is vaj, mert az a legkevesbe eselyes. Orosz szakon nincs benne a nyelvismeret a felveteli kivetelmenyekben. Olvasni tudok, illetve mindket szulom folyekonyan beszeli, kerdes, hogy segitenenk e benne.
2016. dec. 10. 20:52
 36/40 anonim ***** válasza:
50%
A helyedben hagynám a tolmácsképzést, előbb mennék el akár egy gazdasági képzésre, mert egy olyan végzettség+ több nyelv tudása már többet ér, mint csak a nyelv. Párom tolmácsként végzett, tudna mit mesélni...legyen elég annyi, hogy a szakma elég belterjes, tolmácsként esélytelen kb. elhelyezkedni ( a szaktársai körül senki nem lett tolmács) max fordítónak mehetsz el, de már azt sem sűrűn, mert a fordítóirodák jobban szeretnek külsős embereket alkalmazni fordításokra, de ahhoz meg vállalkozónak kell lenned, ha csak nem feketén akarsz dolgozni. Ha meg el is jutsz egy irodába, nem igazán fizetnek meg. Szóval a végén párom is egy multinál kötött ki, de ha nem csak bölcsész lenne, könnyebb dolga lett volna saját bevallása szerint. Szóval a nyelvutdás nagyon hasznos, e inkább valami egyéb mellé
2016. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid és a 67%-os válaszadó idióták, szóval legelső lépésként kezd azzal, hogy bármit mondanak ignorálod őket.


Második lépésként jelentkezz a képzésre, amit kinéztél, és költözz kollégiumba. Apróbb fordítási munkákkal, magántanárkodással simán össze tudod szedni magadnak a pénzt kolira és megélhetésre, szerencsére a nyelv szakok annyira azért nem vészesek.


Ha a véletlen folytán nem lesz tolmács munkád, a jó nyelvismerettel elmehetsz simán bármelyik SSC-be, nettó 200-as, 250-es fizuval, ami azért nem rossz.

Plusz mivel jól beszéled a nyelveket bármikor kiköltözhetsz külföldre is: Ausztia, Németország, Svájc, Anglia, északi országok stb.


Szóval ne hallgass a szüleidre, se az itteni károgókra.

Sok sikert!

2016. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
69%
Én tolmács-fordító vagyok. Ha van hozzá érzéked, akkor mindent bele! Mehetsz később munkaviszonyba is, de lehetsz vállalkozó. Ha vállalkozó vagy, akkor nyilván több pénzt tudsz keresni, viszont sokkal többet kell dolgozni érte. Érdekes, hogy valaki azt írja, túl sok a tolmács. Én nem úgy vettem észre. Persze ott a professzionális tolmácsokról és fordítókról beszélek. Én egy karácsony este alatt kerestem annyit, mint az építész testvérem 3 hónap alatt. Ezért a pénzért képes vagyok felállni az ünnepi vacsorától, de akár hajnal 3kor is elvezetek x kilométert, ha hívnak. Ha lesz gyerekem, ezt tuti nem fogom tudni így csinálni, szóval ha sok pénzt akarsz akasztani vele, akkor nagyon sokmindent fel kell adni. Én olyan nyelvkombinációban tolmácsolok, hogy ebben az évben sok veszélyes helyre kellett elutaznom, viszont jutottam el gyönyörű helyekre is a munkám által. Csak sajnos a hotelszobáimon, a konferenciatermeken és az előadótermeken kívül annyit láttam, amennyit a repülő ablakából lehet. Szóval ha felteszed rá az életedet, akkor nagyon sokat lehet vele keresni, ha nem, akkor inkább arra számíts, amit az egyik válaszoló írt az ismerősével kapcsolatban, azaz lehet, hogy hónapokig nem lesz bevételes. Egyébként a svéd nyelv nagyon keresett, irtó ritka a profi svéd tolmács, gondolom ez is az oka annak, hogy a svédek nagyon jól megfizetik a tolmácsokat.
2016. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
66%

Nincs igazuk a szüleidnek, egy barátnőm felső fokon beszél angolul és franciául + tanári diplomája van. Jelenleg egy multinál dolgozik elég jó pénzért, igaz nem olyan izgi, kreatív álommeló, de megél. Ha nem is leszel tolmács, akkor is a jelenlegi piaci helyzetben elég jól használható képesség lenne, ha megtanulnál még franciául, vagy oroszul.


Persze, ha közben beüt katasztrófa meg a pánik és minden multi kivonul az országból, akkor valóban nem lesz munkád, de az ország negyede multiknak dolgozik + a beszállítók és a többi, szóval akkor az informatikusok is mennek az utcára a mérnökökkel, jogászokkal és közgazdászokkal kézenfogva.

2016. dec. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
62%

van szükség tolmácsokra és fordítókra is, de érdemesebb egy különlegesebb nyelvet tanulni,amiből kevesebb végzett szakember van. pl japán-magyar tolmács elég kevés van. orosz-magyar tucatjával

de mindenképpen neked kell dönteni. ha ez érdekel,ehhez van érzéked,akkor kár lenne elküldeni téged egy matek szakra vagy orvosnak. nyilván nem érdekelne,nem lennél belőle jó és csak elpazarolt évek lennének. oda menj ami érdekel.a szüleid majd beletörődnek

2016. dec. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!