Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szuleimnek minden hulyeseg...

Szuleimnek minden hulyeseg amit szeretnek. Most epp a tovabbtanulast. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve, szinte 0 onbizalmam van. Hacsak egy levest akarok fozni abba is belekotnek, hogy hulyeseg, rosszul csinalom. De ez most a jovom, fontos nekem, es nagyon rosszul esett, hogy ebben is csak a rosszat latjak. Mindigis nagyon jo voltam nyelvekbeol, nagyon konnyen tanulom es ertem oket. Tavaly eldontottem, hogy tolmacs szeretnek lenni es nagy ambiciom 4 idegen nyelvet beszelni, melybol 2 mar megvan. (Nemet, angol) A tervem az volt, hogy leerettsegizem, nyaron leteszek egy felsofoku nyelvvizsgat abgolbol, jelentkezem arab, orosz vagy francia szarka. (E 3 nyelv egyiket mindenkepp szeretnem elsajatitani, illetve ezek erdekelne annyira hogy 3 evig filologiat tanuljak roluk), kozben a valasztott nyelvet felsofokura megtanulom, illetve a nemetbol is leteszem a felsofokut. Megirom a szakdogamat, es jelentkezem tolmacs-fordito mesterkepzesre. De ma nagyon megkaptam a magamet :( februarig kell jelentkezni es ki akartam kerni a szuleim velemenyet a 3 nyelvi szakkal kapcsolatban, de nagyon leorditottak a fejemet, hogy ez hulyeseg, a nyelvek semmit nem ernek, de olyan stilusban, karomkodva, tamadoan, hogy elsirtam magam. :(
2016. dec. 10. 14:48
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
14%
Tudom, csak azért írtam, hogy ne ringasd magad felesleges álmokba, mert elég merész ahogyan leírtad, hogy mit hogyan fogsz csinálni. 8000 dolog fog még közbejönni, és hidd el nekem a fele sem úgy fog történni a leírtaknak mint ahogyan azt te elképzeled.
2016. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Nen ringatja magat senki. Ezek tervek, bar bem tudom mi meresz van bennik, de nyilvan nem latom rozsaszinben a vilagot, nem vagxmyok 5 eves. Illetve 1 db "egzotikus" nyekvet irtam csak le es ez az arab. A tobbiben semmi kulonleges nincs
2016. dec. 10. 15:40
 13/40 anonim ***** válasza:
78%
13-as: hát, én rég nem vagyok már tapasztalatlan tizenéves, de semmi lehetetlent nem látok abban, amit a kérdező leírt. (Amúgy az én tolmács ismerősöm egy "sima" angol-német párosítással annyi munkát kap, hogy még válogathat is, melyiket van "kedve" elvállalni, pedig nem is keres munkát, a munka találja meg őt - mondjuk nyilván ehhez ismeretség kell, biztos van, akinek nehéz)
2016. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
5%
Így van, kapcsolatok kellenek hozzá, csak a kérdező azt sem tudja hogy ez hogy működik, ezt számba sem véve tervezgeti az életét, és azt hiszi hogy az első hónapban talál munkát és rögtön százezreket, milliókat fog keresni vele. Azért is írtam, hogy ne ringassa magát álmokba, mert a szilád kapcsolatokat amivel majd tud is menni valamire nem 1 év alatt építi fel, és nem a végzettségével, sem a két szép szemével fogja azt elérni.
2016. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Masold mar be, ahol azt irtam, hogy szazezreket vagy milliokat keresek majd! :)


Az iromany a tanumanyokra vonatkozik, amik elvegzese csak es kizarolag rajtam mulik. Az akinek ott kavar be az elet, az szimplan nem akarja elegge.

2016. dec. 10. 16:22
 16/40 anonim ***** válasza:
8%
És kapcsolatokat hogy szeretnél hogyan szeretnél majd kiépíteni? Mert annak nem sok köze van ahhoz hogy hogy tanultál.
2016. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Egy seggem van, egy lovat tudok megulni vele. Eloszor hadd erettsegizzek le. Talpraesett vagyok, jobb kepesseggrk az atlagnal. Megtalalom mindennek a modjat.
2016. dec. 10. 16:27
 18/40 anonim ***** válasza:
88%

A kerdező tervei ott végződnek: "jelentkezem tolmacs-fordito mesterkepzesre" - és mivel ez 3-4 év múlva lesz, ennél tovább egyelőre kár is tervezni.

Amúgy aki tud olyan szakmát, amivel tuti biztos el lehet helyezkedni 5 év múlva, az ajánlja azt!

2016. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Nem, nem szamitok "nyilvan" erre,es nem tuosm mi van koztudatban. Nem a penz volt az elsodleges szempont. Reg rossz ez a felfogas. Bele is fasul az ilyen ember, megoli a lelket. Mit szeretnel? Mit irjak? Hogy mashova jelentkezem?
2016. dec. 10. 16:29
 20/40 anonim ***** válasza:
6%
Képzelem mennyire lehetsz talpraesett ha elsírod magad a szüleid véleményén...
2016. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!