Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy senkit nem érdekel a diplomaosztóm?

Figyelt kérdés

Mérnöki szakot végeztem, amíg tanultam a szüleimtől állandóan csak a bszogatást kaptam, meg hogy így megbukok meg úgy megbukok. A szakdolgozatomhoz hozzá se szagoltak (amikor hazahoztam bekötve), amikor államvizsgáról jöttem haza akkor se volt semmi, tévéztek... Ráadásul a végső jegyem 4,5 lett és 4-est fogok kapni, nem 5-öst... Annyira kibuktam ezen, hogy elsírtam magam, pedig annyit tanultam... Anyám ezen is izélt, hogy mit lehet csinálni, kihez lehet fordulni ilyenkor...

Most hétvégén lenne a diplomaosztóm, a szüleim el se tudnak jönni, mert dolgoznak... De ami nagyon rosszul esett, hogy még a barátomnak se jutott eszébe, hogy elmenjünk valahova enni, merthogy én nem szerveztem semmit... És rosszul esik, hogy még a ballagásom is nagyobb esemény volt, uncsitesóm szalagavatója meg szinte "naptáras ünnepnek" számított, pedig nem ő szervezte... Nem puccoskodást akarok, csak legalább látni rajtuk, hogy örülnek és gratulálnak... Vagy csak én fújom ezt fel?


2016. dec. 15. 10:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igazad van, nem bántásból írom,de a legtöbb ember tényleg nagyon felfújja már az általános iskolás ballagást is.Pedig nem nagy teljesítmény kell hozzá,hogy addig eljusson a gyerek.

Te elvégeztél egy egyetemet,ráadásul kemény szakon jó eredménnyel..Megérdemelnéd,hogy legalább aznap ott legyenek a szeretteid és veled együtt örüljenek.

De sajnos nem tudsz mit csinálni,nem lehet kierőszakolni az ilyesmit,magától kéne,hogy jöjjön nekik..

De a barátod legalább ott lesz?

2016. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én páromnak is most volt a diplomaosztója, ő a szakdolgozata ajánlásába nem írta bele a szüleit, akik mindenben támogatták a tanulmányai alatt (lelkileg és anyagilag is), és mivel engem megemlített benne, mondtam neki, hogy ez talán rosszul esne a szülőknek otthon, így nem is mutatta meg a dolgozatot.

Egyébként negyáltlaán nem fújod fel, ez a te ünneped, te ezért évekig dolgoztál, vért izzadtál, és az kifejezetten bunkóság, hogy még egy vakkantásra sem méltatnak, hanem tévéznek tovább, mikor hazaérsz.

Évek múlva, amikor majd ők elhintenek egy-két megjegyzést, hogy nem tudnak kifizetni valami számlát vagy nincs otthon tej, akkor majd te is ülj a füledre, és ne törődja szükségleteikkel. Az ilyen szülőket önzőnek tartom, mert gyereket vállalnak, de érzlemileg semennyire nincsenek felksézülve.

2019. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!