Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van a mai szüleink generáci...

Mi van a mai szüleink generációjaval? Miért ilyen maguknak valóak, önzőek?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem,mimdegyik alomvilágban él,akárhol olvasom meg tapasztalom is a saját bőrömön..csak a saját érdekeik es elképzeléseik léteznek,mindent nekem és semmit a gyerekeimnek,unokáimnak..ez a kommunista diktaturára lehet visszavezetni?Tartjak a markukat,mentalisan es lelkileg is leépültek,a masik véglet a jobban éljek mint a gyerekem elv...tényleg nem értem ezt,és a mi alegdöbbentesebb a hálátlanság ha agyerek bármit is tesz értük és észre sem veszik..legyen az talaritas,bevasarlas,vagy veeg cslaadtagra vigyazas,szereles,javitas,számlafizetés...és akkor még ez a hülye szülöeltartási törvény is mikor semmit nem tettek meg értem sem...sem anyagilag,sem lelkileg,sőt lerombolták az önbizalmamat is!

2016. júl. 2. 12:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
*beteg családtagra vigyázás bocsi
2016. júl. 2. 12:10
 2/62 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan melyik generációra gondolsz, hány éves vagy?
2016. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon is osztom ezt a véleményt.Felhozhatnám példának az én,és a párom szüleit.


Az ő szülei 60-61 körüliek.Mióta élnek spórolnak,a nem sok fizetésük kb. 80%át mindig elrakták legalább 20-25 éven át. Mostanra összegyűlt annyi pénz hogy az egyik fiúknak segítsenek megvenni egy lakást, a másiknak (a páromnak) pedig konpletten felújítsák a megboldogult nagyi házát szigeteléstől tetőig.


Erre az én szüleim itt vannak 40 évesen,kettejüknek kb. 600000 ft a fizetésük,de hónap végén màr sír a szájuk hogy nem maradt pénzük,nincs semmilyen tartalékuk,nem is akarnak spórolni...

2016. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez hülyeség. Minden generációban vannak olyan emberek, amit leírtál.

Lehet, hogy neked rossz a kapcsolatod a szüleiddel, nem éppen ideális a családod, de attól még nem mindenkinek.

Inkább pont az jellemző, hogy a szülők, nagyszülők mindent megtesznek a gyerekekért, unokákért. És nem magukat helyezik előtérbe.

2016. júl. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek 4-essel. Azzal a megszorítással, hogy a szülők részéről teljesen jogos, ha nem adják oda az utolsó megtakarításukat is a gyereknek, hanem tartalékolnak a saját öregségükre is. 10-20 év múlva, ha egyáltalán lesz állami nyugdíj, az nagyjából az éhenhalás elkerülésére lesz elég, vagy arra se, jönnek a betegségek stb., a szülők öngondoskodása a gyerekek érdeke is.
2016. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
93%

Úgy imádom az ilyen csőből általánosító embereket. Konkrétan MINDEGYIK generációról tudnék egy ilyen rövidke általánosító negatív véleményt írni.


Idősek: hagytak egy kommunista diktatúrát a nyakukon és mi maradt utánuk ránk? Államadósság, az, semmi más. Most meg már fene tudja hányadszor lehet választást nyerni azzal, hogy megetetik velük a hülyeséget. A most fiatalok életét teszik tönkre a nyugdíjért.


40-50 évesek: Környezetet tönkretevő, mindent az államtól váró félnótások gyülekezete. Pazarolják az elektromosságot, az olajat, környezettudatosság nulla, egy hulladékbolygót hagynak hátra az utódaiknak. Mást sem akarnak már az élettől, csak a nyugdíjig hátralevő 10-15 évüket kibírni feketézéssel meg adócsalással. Önképzésre és fejlődésre képtelen csődtömegek, akik azt várják, hogy ha 30 éve lehetett kapni gyári söprögető állást 8 általánossal, akkor most is legyen ilyen.


20-30 évesek: Beképzelt, ál-értelmiségi, közönyös, mindig könnyebb utat választó anyaszomorítók.


Fiatalok: okostelefon nyomkodó kis mitugrászok.


Na, még bővítsem? Hülyét játszani bárki tud.

2016. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Utolsó ez lenne a jellemző,de sajnos nem ez és az én szüleim szüleire sem ez volt...és nagyon sok helyen nem ez..vagy legalábbis ezt éreztetik,hogy nem eza normális
2016. júl. 2. 12:56
 8/62 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom kikre gondolsz. Milyen tapasztalataid vannak az előző generációról? Szerintem te az első fecske vagy a szülőtartási törvényért háborgókból, és már most fröcsögsz a semmiért. Persze erről nem te tehetsz, az államnak megint sikerült valamit kitalálni, amiért jobban egymásnak ugrasztja az embereket.
2016. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
4 es,5 ös nek szolt!
2016. júl. 2. 12:59
 10/62 anonim ***** válasza:
71%
Rettenetesen általánosítasz. Az én környezetemben és ismeretségi körömben a szülők erőn felül segítenek a gyerekeiknek. A saját fájdalmad ne vetítsd ki mindenkire.
2016. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!