Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
74%

Meg van neked ez a véleményed, ami tök oké, vannak saját gondolataid a világról. Te ezt nem tudod elképzelni, egy hívő meg igen - ettől se te, se ők nem lesznek többek/kevesebbek. Ha ezeket leírod, az ateisták egyetértenek valószínűleg, de az itteni hívők véleménye nem fog változni.


Egyébként te ismered a családodat, mennyire toleránsak, térítgetnének-e vajon vagy békén hagynának. Én ennek fényében döntenék, de ha el is mondod, talán jobb lenne egy "átlagos napon" majd.

2016. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
97%

Vidiripir: a gravitációt nem látjuk (és nem is hisszük), hanem tapasztaljuk. Ezekbe a dolgokba ne menjünk bele, nem hiszem hogy itt kell nekünk a kérdezőt megtéríteni. Lehet, hogy egyszer újra hinni fog magától is (vagy sem). A kérdés arról szól, hogy elmondja-e a családjának.

Kérdező, hány éves vagy??

2016. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
17 vagyok.
2016. dec. 24. 11:30
 14/64 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha belenyugodnának mondd el, ha nem akkor ne.
2016. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=-8CsdYIOuCY&t=241s


Az ő véleményéről mit gondoltok?

2016. dec. 24. 11:34
 16/64 anonim válasza:
35%

Szia!

Amíg logikusan gondolkodsz,addig a hitet nem is tudod elfogadni.Ugyanis hited csak akkor lehet Isten dolgai iránt,ha a logikus gondolkodást félreteszed,így abban tudsz hinni,amit nem látsz.

Ha már nem jön be neked az,hogy minden vasárnap templomba ülj,akkor halgass meg más prédikátorokat,más tanítókat az interneten online,ilyen pl.a szívbunker.hu,de Jézust nem helyes,hogy ha kizárjuk az életünkből.

2016. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem helyes, ha kizárjuk. Nekem miért van rá szükségem? Magyarázd el kérlek, mert nemigazán értem miért kell nekem olyan fontos legyen Ő.
2016. dec. 24. 11:50
 18/64 anonim ***** válasza:
80%

Én egy nem vallásos családból származom, igaz meg lettem keresztelve meg általánosban volt is pár hittan óra, de nem nagyon érdekelt ez az egész. Aztán mikor felnőtt lettem akkor jöttek nehéz dolgok ahol nem volt ki nekem segítsen, hanem magamnak kellett megoldani. És akkor imádkoztam Istenhez és úgy gondolom, persze én is kellettem oda, de úgy hiszem mégis Isten volt az egyedüli aki mellettem állt. Még ha ez elsőre kicsit furán hangzik is, de senki más nem segített nekem. Az első mise amin részt vettem, akkor 26 éves voltam.


Te egy más világból jössz, mint én. De remélem te is megtalálod azt az utat ami közel áll szívedhez. Ha nem is hiszel Istenben én egy Boldog Karácsonyt kívánok neked. :)

2016. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 How Arrow válasza:
21%

#20

Kérdező

Gyanitom hogy élni akarsz és szeretsz.

Jézus az élet nélküle halottak vagyunk(nem fizikailag)-keresztény szemszögböl.

2016. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim válasza:
27%

Azért mert Istent semilyen más módon nem tudod megközelíteni,csak úgy hogy Jézust elfogadod Uradnak ,megváltódnak.

János evangéliuma 3/16

Mert úgy szerette Isten e világot,hogy az Ő egyszülött Fiát adta,hogy valaki hiszen Őbenne,el ne vesszen,hanem örök élete legyen.

Hallgathatunk a you tubon humoristákat,akik bölcsnek hiszik magukat,és Isten dolgaival viccelődnek,de választhatjuk azt az utat is,amit Isten leírt a Bibliában.

2016. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!