Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
10%
29re és 32re: nem értitek a kérdésemet. Hol vannak azok a fajok, amik éppen kialakulás alatt voltak? Vagy a véletlen annyira intelligens, hogy azonnal kialakította a tökéletes példányokat minden fajból? Komolyan nem értem mi ez a gondolkodás képtelenség.
2016. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:

#34

Nézd meg "Charles Darwin és az élet fája" című dokumentumfilmet.

2016. dec. 24. 14:04
 33/64 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyen szülők miatt sok a lelki nyomorult. Ha annyira nagyon keresztények, akkor eszükbe sem jut ráderöltetni a hitüket. Mondd el nekik, ha kiakadnak, akkor kb. csak a falu véleményétől tartanak. Gondolom te se kényszeríted öket mindenféle tudományos előadásra.
2016. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 A kérdező kommentje:
Nem is lehetne, félnének, hogy a pokolra jutnak, ha tanulnak valami igazat és értelmeset.
2016. dec. 24. 14:15
 35/64 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet velük mit csinálni

Sajnállak

2016. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 BlodDrunk válasza:
88%

Szíve joga mindenkinek kiben,miben hisz,addig a pontig ameddig nem kezdi el traktálni egymást a két fél a hülyeségeivel.


Én sem vagyok hívő,soha nem is voltam.Megvagyok keresztelve,nagyszüleim nagyon vallásosak,kiskoromban mindig cipeltek misére.


Már ált.iskolában hidegen hagyott a téma,szóval én hangoztattam ezt mindig drasztikusan,pár év alatt elfogadták azóta soha nem kerül szóba a téma én sem vágok pofákat,teszek megjegyzéseket ha nem értek egyet és ők sem..


Beszéljétek meg,nem érdemes álszentnek lenni csak neked lesz kényelmetlen.

2016. dec. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
7%

Vidiripi


"Azt kérdeztem, hogy az evolúcióban vagy az Ádám és Évás opcióban hisztek."


Az evohoz is kell hit! Meg elhinni azt hogy véletlenül létrejön az anyag s véletlenül létrejön az amit életnek nevezünk.


"Nem is lehetne, félnének, hogy a pokolra jutnak, ha tanulnak valami igazat és értelmeset."


Amennyiben azt gondolod hogy jelenlegi világunk pusztán anyagi mennyiségekkel leírható akkor korlátok közé szorítod az észlelés lehetőségeit!

Az információ, akarat de a tudat is nem anyagi része a világnak. Ezeket hogyan hozta létre az evolúció? Csak az igazat és az értelmeset szeretném ha leírnád!


Ádám és Éva opció!

Ahogy már korábban is írták az emberi testtel kapcsolatban. Hogyan is történt ez az ivaros szaporodás? (férfi és nő)

Neked nem csak abban kell hinned hogy kialakult az ember hanem abban is hogy külön kialakult a férfi és külön kialakult a nő! Azt nem tudom hogy a férfi és női génállomány hány % egyezik meg! De bizonyára igen magas az a szám.

Tehát meg van a férfi és a nő és még egymásra is találnak mert a nélkül ugye nincsen szaporodás. tehát nem csak a biológiai kompatibilitásnak kellett összejönnie de a földrajzinak is. Mert nem éppen tudományosan fogalmazva, de jó nagy ez a bolygó.

Az ivaros szaporodás hogyan kezdődhetett egy evolúciós folyamattal? Te eltudod ezt képzelni? Vagy hogyan magyarázza a tudomány?

Ahogyan írták is korábban a teljesen működőképes szervek. Igen így van ez a szaporodás esetében is. Ha nincs tervezés csak kvázi a véletlen akkor hogy is van ez?

2016. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
És Isten csak megjelent? Hogy is van ez?
2016. dec. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:
Isten akkor saját magát teremtette vagy véletlenül alakult ki?
2016. dec. 24. 18:37
 40/64 anonim ***** válasza:
85%
Ki lennék akadva ha a szüleim rám akarnák eröltetni a hitüket.
2016. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!