Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:

#22

Szeretek élni és szeretem felfedezni a világot. Ezért is érdekelnek az új dolgok, nem gondolom, hogy a Biblia válasz mindenre.

2016. dec. 24. 12:08
 22/64 A kérdező kommentje:

#23

Ez a dolog, hogy úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött fiát adta.. annyira manipulatív számomra. Rád erőltetik, hogy szeresd és higgy benne, egyenes rossz embernek állítanak be, mert milyen dolog az, hogy valaki az egyszülött fiát adja teérted te pedig mégsem hiszel benne, mégsem imádod.

2016. dec. 24. 12:12
 23/64 anonim válasza:
96%
Ne gondold azt,hogy ha hívő vagy akkor el kell zárnod magad a világtól és zárdába kellene vonulnod.A hit nem erről szól.Amúgy a te döntésed,hogy mit választasz,ehhez viszont jogod van.
2016. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Ti hisztek az evolúcióban vagy Ádám és Évával kezdődött az élet?
2016. dec. 24. 12:17
 25/64 anonim ***** válasza:
32%

Arra az evolúcióra gondolsz, amire semmi bizonyíték nincs?

Az evolúció azt mondja, hogy ez a komplex szervezet, ami az emberi test, teljesen véletlenül jött létre. Mivel a testünk nem képes élni egyik szerv nélkül sem, ezért a tökéletes és szaporodásra képes emberi testnek hirtelen kellett kialakulnia, ráadásul egy férfi és egy nő példányban. Mert nekem ne mondd, hogy temérdek tökéletes, szaporodásra képes ember jött hirtelen létre.


És tudod miért biztos, hogy nincs átmeneti faj?

1. Nincs semmiféle bizonyíték rá, nincsenek leletek, márpedig ha fokozatosan alakult ki az ember, akkor tele kéne lennie a Földnek az átmeneti faj fossziliáival.

2. Amint írtam, kizárt dolog, hogy az emberi szervezet bármelyik szerv nélkül tudna élni. Tehát kialakult egy ember mondjuk vese nélkül, de meg is halt és a természet létrehozta a vesét? És amíg a tökéletes ember ki nem alakult, addig hogy szaporodott???? Gondold már végig!

3. Már egy ember kialakulása is esélytelen, de te azt állítod, hogy kettő is létrejött hirtelen (a fokozatos fejlődés a szervek egymásra épülése miatt elvetendő), egymáshoz passzoló ivarszervekkel, ami szaporodásra képes.


Összefoglaló: te is azt állítod, hogy egy férfi és egy nő volt, csak a te meséd nevetséges és nem hozható létre.

Én viszont kapcsolatban állok Istennel, ahogy gondolom a szüleid is és mi pontosan tudjuk, hogy ő létezik. Te csak azért tagadod, mert nem ismered.

Én nem ismerem az apád. Akkor kezdjem tagadni? Mert ezzel a logikával élsz és gondolkodsz.

2016. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy az evolúcióban vagy az Ádám és Évás opcióban hisztek.

Az evolúció az állatokra is vonatkozik nem csak az emberekre. Vannak bizonyítékok. Sok millió évre vissza kell menni, senki nem mondta, hogy ez hirtelen jött létre.

Miért egyezik meg a csimpánzok és az emberek DNS-e több, mint 90%-ban?


Oké, te nem ismered az apám. Más ismeri, találkozott is vele, fogta is, beszélt is vele SZEMBŐL SZEMBE.

2016. dec. 24. 12:44
 27/64 How Arrow válasza:
20%

"Miért egyezik meg a csimpánzok és az emberek DNS-e több, mint 90%-ban?"


Mert ugyan az a személy a kódadó!

2016. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell lepontozni, de komolyan:

Isten honnan jött? Ádám és Éva történetében is elég sok bukkanó van, elég ha elmész egy néprajzi múzeumba.

2016. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
83%

Voltak átmeneti fajok.

Görnyedtebb volt a hátuk, deformálódott ujjaik voltak, kisebb volt az agyuk.


[link]

2016. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

Ádám és Éva fehér emberek voltak.

Akkor az, hogy lehetséges, hogy léteznek négerek is?

2016. dec. 24. 13:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!