Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
7%

Vidiripi


"És Isten csak megjelent? Hogy is van ez?"


Nem! Isten nem jelent meg! S a tudomány elismeri hogy volt kezdete az anyagnak. Hangsúlyozom az anyagnak volt kezdete. De amíg nem létezett az anyag addig volt e idő és tér?

Mert az idő csak az anyagi térben létezik.


"Isten akkor saját magát teremtette vagy véletlenül alakult ki?"


Az információ saját magát teremtette vagy véletlenül alakult ki? Te melyiket hiszed?


"Ki lennék akadva ha a szüleim rám akarnák eröltetni a hitüket."


Azt elhiszem. De a kérdés az hogy mit tegyen a kérdező! Elmondja e a szüleinek hogy őt nem érdekli az amiben hisznek a szülők. Bizonyára te ezt nem írnád ki kérdésnek mert saját magad is tudnád rá a választ. Egyszerűen a szüleid elé állnál és elmondanád nekik. ami teljesen logikus lenne hiszen ők nem gondolat olvasók és nem tudnak erről ezért kellene nekik elmondani, hogy tudjanak róla.

2016. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem mész el a templomba, észre fogják venni
2016. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
Ez mind mind csak túlmagyarázás. Isten nem létezik. Szép mese, de kösz, nem.
2016. dec. 24. 22:09
 44/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat de azért leírom a véleményem, lehet már feljebb elhangzott

Én is vallásos környezetben nőttem fel, bár nem ilyen szigorúan, volt időszak amikor templomba jártunk, de most pl nem. Nekem már hitem se igen van. De attól még elfogadom, és nem próbálom "észhez téríteni" azt aki hisz. Szerintem a hit egy jó dolog (persze rossz oldala is van a fanatikusok meg keresztes háború pl)

Én akkor vesztettem el telesen a hitem, amikor anya elmesélte, hogy ő miért kezdte keresni Istent. -mert kiskorában nagyon félt hogy meghal, és ez megnyugtatta, hogy valaki vigyáz rá, van kihez imádkozni- Tehát a hit sokaknak megnyugvást hoz, segít átvészelni nehéz helyzeteket, szerintem ez önmagában egy jó dolog. Épp ezért senkinek a hitét nem támadom soha. Bár cserébe elvárom, hogy ők se akarjanak megtéríteni. Ha a mamám mondja, hogy imádkozzak, azt mondom oké (ő is megnyugszik, nekem sem kell szentbeszédet hallgatnom). Ha azt mondja, hogy azért sikerült a dolgozatom mert imádkozott érte, háát megköszönöm.

Te tudod hogy viselné a családod. Én pl megmondtam itthon, hogy engem senki ne próbáljon (a fentieknél) jobban traktálni a vallással, én se kampányolok a tudomány mellett. Itthon elfogadják, bár mint mondtam nálunk nem központi téma a vallás. Bár anya kitetetett velem egy Szűz Mária szentképet az új lakásomba (azért inkább olyat választottam aminek nincs szentfazék kinézete hanem inkább egy szép kép egy lányról) Nálatok már neccesebb, lehet érdemesebb lenne türelmesen elfogadni a dolgokat, később meg elköltözöl, nem fognak templomba rángatni. Vagy megnézed, hogy ha azt mondod hogy a következő misét kihagyod akkor hogy reagálnak?

2016. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
95%

A Bibliába nem szabad mindent szó szerint venni. Sőt, majdhogynem semmit. Tele van rejtett utalásokkal, üzenetekkel, jelképes dolgokkal, mindenfélével. Mondom ezt konfirmált ateistaként.


Egyébként az evolúcióra van bizonyíték. Nem egyik pillanatról lett a másikra minden. A mostani Pápa is nyilatkozta nemrég, hogy ő is elfogadja, hogy az evolúció során jött létre a mai élet.

2016. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
12%

Vidiripi


"Ez mind mind csak túlmagyarázás. Isten nem létezik. Szép mese, de kösz, nem."


Akkor miért vagy még mindig itt? Kérdező!


"A mostani Pápa is nyilatkozta nemrég, hogy ő is elfogadja, hogy az evolúció során jött létre a mai élet."


Megtennéd hogy megmutatod hol van ez leírva? Kíváncsi vagyok!

2016. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
88%

Itt a kezdetekben leszögezem, utálok mindenféle vallást, agymosást, és nem hiszek egyiknek sem, szóval ennek tudatában értelmezzétek a mondanivalómat.


Azt kijelenteni, hogy Isten nem létezik, butaság. Azt kijelenteni, hogy minden hívő ember ostoba, butaság. Azt kijelenteni, hogy a Biblia csak rossz ostobaságokat hord össze, butaság. Zokszó nélkül elhinni bármit, amit egy nagyra értékelt tudós mond, butaság.


És most érvelek:


A keresztények, vagy más vallások által tanított "Isten" nem létezik. Ezt egy kívülálló csuklóból látja. Azonban az nem elképzelhetetlen, hogy egy teremtő erő beleavatkozott az egyedfejlődésedbe, esetleg beleavatkozott a bolygón megjelenő élet beindulásába. Ha hiszünk egy teremtő erőben, és nem abban, hogy minden amit most látsz, csak számtalan véletlen eredménye, akkor már hiszel "Istenben". Csak nem abban, amit a vallások tanítanak.


Egy hívő ember nem ostoba. Utálhatod a vallásokat, minden tanukat elítélheted, mert ők tehetnek arról, amilyeneké a hívő emberek válnak. Ezért nem utálhatod az országot sem azért, mert nem itt a legjobb az élet. Utáld a kormányt. A hívő ember lelkileg gyenge. Kell neki az életben valami fogódzkodó. Ezt a rossz tulajdonságot használják ki a vallások. De ebben nem a hívő ember a hibás. Nem a hal hibája, hogy beleúszik a hálóba. A halász tehet arról, hogy kifogják a halat.


A biblia csak egy tanulságos meséket felsoroló könyvecske. Ha nem hiszed el az egészet szó szerint, még tanulhatsz is valamit.


És végül:


Azért mert valaki villogtat neked néhány képet a tejútrendszerről, vagy azt mondja, hogy itt a madár aki nemrég még dínó, még nem lesz automatikusan igaza. Az evolúció sem egy kész, kidolgozott valami. Ott is sok a találgatás, ahogy a tudomány minden területén. Lehet holnap jön valaki, aki alapjaiban változtatja meg a világ tudományos nézetét, alátámasztott tényekkel. Régen az volt a buta, aki azt hitte, hogy a világ nem lapos. Ma az a buta, aki azt mondja, hogy lapos. Holnap már lehet az is buta lesz, akire ma azt mondod okos.

2016. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A hívő ember lelkileg gyenge. Kell neki az életben valami fogódzkodó. Ezt a rossz tulajdonságot használják ki a vallások. De ebben nem a hívő ember a hibás. Nem a hal hibája, hogy beleúszik a hálóba. A halász tehet arról, hogy kifogják a halat."


Ez nem csak a hívő emberre igaz. Hanem az emberre általában! Már hogy gyenge! Horoszkóp, alkohol, drogok, szerencsejáték, vagy egyéb függőségek. De egy hívő ember azért nem ennyire egyszerű. tegyük félre a vallásokat. Az ember mindig is kereste a transzcendens dolgokat! Nem is annyira a mérhető vagy látható dolgok miatt hanem az érzések miatt. Az akarat és a tudat nem magyarázható pl az evo elmélettel vagy egyéb tudományos elmélettel. De attól még ugyan úgy a valóság részei.

Az egyik legjobb szöveg amit hallottam az az volt hogy vannak emberek akik hisznek a szellemekben. De Istenben már nem hisznek, számukra Isten nem létezik de a szellemek azok igen. Érdekes elképzelés csak szerintem szűk látókörű! Tehát vannak olyan dolgok amelyek kívül esnek a mérhetőségen de még is lehetséges az érzékelésük így a valóság részét képezik. A világ nem csak az amit látunk vagy mérni tudunk. Mérd meg az akaratot! Vagy a tudatot! Hogy mit hiszel és mit tudsz az nem ugyan az. De nem is jelenti azt hogyha hiszel valamit akkor tévedésben vagy még akkor sem ha nem vagy képes bizonyítani. Az igazság az nem változik meg attól hogy valaki azt állítja az nem az igazság! Hogy ki mit hisz az egy másik kérdés.

Érdekes hogy rengetegen járnak pszichológushoz. De még is miért? Sikeresek gazdagok és még is járnak. Lelkileg gyengék lelnének hogy kell egy kapaszkodó. Vagy mi a helyzet az öngyilkosokkal?

Tényleg lelkileg gyenge az az ember aki a többség ellenére még is a hitét választja és kitart mellette? Vállalja a megaláztatást a lenézést a bántást szóban és akár fizikailag is s mindezek ellenére kitart. Hát tényleg ilyen egy lelkileg gyenge ember? De ha már itt tartunk mi is a lélek? Tudományosan hogyan van ez definiálva? Milyen a lélek alakja, van e súlya? Milyen anyagból van a gyenge lélek és milyenből az erős?

2016. dec. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
A léleknek kellenek a mesék, hogy nyugalmat találjon. Mi van az aggyal? Az agy eltudja dönteni egy kis gondolkodás után, hogy mi mese és mi lehet valóság. Szerintem kár az agyat becsapni és kerülni a valóságot mindenféle hülye tündérmese miatt. Ne legyünk már elmebetegek és képzeletbeli lényekkel éljük le az életünket, mindenkinek bemagyarázva, hogy igenis ők léteznek.
2016. dec. 25. 02:53
 50/64 anonim ***** válasza:
92%

Jó, hogy ezeket nekünk mind leírod. Kérdésem csak: minek?

Ha gondolod és tudod, hogy a szüleid "belenyugszanak" majd, tehát normálisan elfogadják az álláspontodat, akkor egyszer mondd el nekik. Persze, ha lehet, ne túl sértő módon ("ez csak egy mese", stb.) Egyszerűen mondd el nekik a véleményed, de te se téríts! Tehát amikor közlöd hogy ateista vagy, ne próbáld meg aláásni a hitüket. "Egyezséget" is köthetnétek akár, hogy kölcsönösen békénhagyjátok egymást. Ha meg vissza akarnak térítani, akkor teljes jó szándékkal (mondd, hogy) imádkozzanak érted.

Mit kell ezen még cécózni?

2016. dec. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!