Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nagyon vallásos,...

A családom nagyon vallásos, minden vasárnap templomban kell ülni és minden ünnepet nagyon komolyan kell venni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Így nőttem fel. Vallásosnak vagyok nevelve, de engem érdekel a világ, jobban megakarom érteni. Pár éve már nem hiszek Istenben, inkább a tudomány híve vagyok, de ezt félek elmondani nekik. Nem értenék meg, félnek gondolkodni, inkább vakon követnek baromságokat. Nem tudom mit tegyek. Elmondjam vagy inkább ne?

2016. dec. 24. 09:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


"A léleknek kellenek a mesék, hogy nyugalmat találjon."


Tök jó. Leírod azt is hogy kék az ég meg hogy a tűz éget? A kérdés az hogy mi a lélek? S miért is kell neki a nyugalom? Te mit is keresel kérdező?

Mert választ már kaptál a kérdésedre! Megírtam hogy a szüleid nem gondolat olvasok. Tehát teljesen logikus hogy elmond nekik te hogyan látod a dolgokat. Ennyi! S igaza van az 50. válaszolónak. "Mit kell ezen még cécózni?"

Elmondod és kész.


"Mi van az aggyal?"


Ez a struktúra ami elhagyta az élettelen anyag állapotát és eljutott az emberi test és agy komplexitásáig időben nem sikerül fenntartania ezt a komplexitást. Tehát öregszik és meghal. Az agy is elmúlik, megszűnik, lebomlik! Ez van az aggyal! (is)


"Az agy eltudja dönteni egy kis gondolkodás után, hogy mi mese és mi lehet valóság. Szerintem kár az agyat becsapni és kerülni a valóságot mindenféle hülye tündérmese miatt."


Mi lehet valóság? Tudod egy olyan világban ahol a hazugság mindennapos ezt a kijelentésedet viccesnek is lehet venni. Dolgozol egy munkahelyen a főnököd meg nyilatkozik a TV-nek. Te meg csak nézel hogy micsoda alakítást nyújt. Viszont az aki nem ott dolgozik de látja az interjút az hogy fogja eldönteni kis gondolkodás után hogy mi is a valóság?


"Ne legyünk már elmebetegek és képzeletbeli lényekkel éljük le az életünket, mindenkinek bemagyarázva, hogy igenis ők léteznek."


Ez a te problémád nem az enyém. Nekem nincsenek képzeletbeli barátaim. Soha nem is voltak. Tudod mi az elmebetegség? Az hogy valaki azt képzeli hogy kötelező hinni. Na az ilyen ember tényleg elmebeteg, ugyan is nem az. Ez választás kérdése. Csak nem vagyok benne biztos hogy ezt egyesek megértik. Te képes vagy ezt megérteni? Azt hogy mit jelent választani?

2016. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%
Minket nem kell meggyőznöd. Ne menj többet a templomba, majd észreveszik hogy mi a helyzet.
2016. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
93%

Totálisan átérzem a helyzeted. Én is 17 voltam, amikor abbahagytam a heti szintű templomba járást. Nálam úgy ment, hogy elmondtam előbb anyámnak, aztán apám (nem laknak együtt) meg látta, hogy nem vagyok ott. Nálam enyhítő körülmény volt mondjuk, hogy közben jártam ifibe egy másik településen (és ők szeretetteljes, befogadó, értelmiségi (evolúciót elfogadó) közösség voltak, nem úgy, mint az otthoni), hátráltató körülmény meg az volt, hogy az első gyülekezetben apám a lelkész. :D


Én amit a helyedben csinálnék, ha nem akarod azonnal kerek-perec kimondani, hogy megmondod egy vasárnap délelőtt, hogy tanulnod kell, és akkor meglátod, hogy elfogadják, vagy tűzzel-vassal templomba akarnak kényszeríteni. Vagy ha nem akarsz hazudni, mondhatod azt is, hogy magadtól szeretnél rájönni a dolgokra, szeretnél szünetet tartani, kibogozni a dolgokat.


Legjobb az lenne, ha te is és a szüleid is kölcsönösen el tudnátok fogadni, hogy a másiknak valamiért más álláspontja van, és ha ez neki nem jó, majd ő rájön magától. Átérzem a szitud, mert én ugyan hívő maradtam, de nekem is el kellett telnie kb. 3 évnek, hogy gyomorgörcs nélkül tudjak belépni egy templomba. Sok sikert! :)

2016. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim válasza:
52%

Van isten

De nem lenyeg h templomba jarj meg egesznap a bibliat bujd nem ettol leszel jobb vagy kereszteny

Isten akkor fog szeretni es segiteni ha te is segitesz az elesetteken koldusokon szegenyeken betegeken es nem lopsz nem csalsz nem vezeted meg az embert es nem hasznalod ki

En eddig egesz eletembe 1 vagy2 misen voltam es megkeresztelve se vagyok

De akkorse tudok elmenni ugy egy szegeny ehezo melett hogy ne nezzem meg mennyi felajanlhato penzem van es ha talalkozok egy ehezovel es megker hogy vegyek neki kenyeret akkor ha tehetem veszek neki kenyeret

Ettol lesz egy ember kereszteny

Szvsz azert hivok mert tudomanyos alapon ha nezed halal utan elrohad a tested es kesz

De ha hivo vagy akkor halal utan a mennybe kerulsz ha jo voltal

De ertelek amugy a kereszteny vilagba vannak sokan (papok puspokok) akik csak kihasznaljak az emberek hiszekenyseget es megvezetik oket

De egy igazi kereszteny annyibol all hogy segit akin tudd es erkolcsos...minden mas csak masodlagos

2016. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
közöld velük h a hit egy bizonyítatlan faxság és te inkább értelmes dolgokkal töltenéd az időt.
2016. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy segíts másokon nem kell kereszténynek lenned, simán csak emberség és empátia.

Aki pedig csak azért segít, mert ezt látja a mindenható, hát akkor az egy szar ember.

2016. dec. 27. 22:55
 57/64 anonim ***** válasza:
34%

Vidiripi


"Ahhoz hogy segíts másokon nem kell kereszténynek lenned, simán csak emberség és empátia.

Aki pedig csak azért segít, mert ezt látja a mindenható, hát akkor az egy szar ember."


S ehhez hogy jön a te problémád? Elmondtad már a szüleidnek?


S mi van azokkal az emberekkel akik pl. a börtönben lesznek hívő emberek? S bizony csak is Isten "kedvéért", nem azért mert hirtelen kialakul bennük az empátia és az emberség!

Én beszéltem egy ilyen emberrel. Elmondta hogy nem egyszer úgy megverték a rendőrök hogy vért vizelt! De ez sem érdekelte folytatta tovább.

Nem az nem szar ember. Hanem egyszerűen csak változtatni akar az addigi életén. De lehet hogy te ezt nem érted. Pedig ez is egy döntés. Feladni a régi életet és újat kezdeni. Néha nem is olyan könnyű mint ahogyan azt gondolják sokan. Küzdelem nap mint nap. Mit gondolsz mekkora erő kell hozzá és kitartás?

Neked még az is gondot okoz hogy a szüleid elé állj és elmond nekik hogy mi a helyzet.

De jó legyen úgy ahogyan gondolod. Én viszont azt mondom hogy váljon minden egyes börtönben lévő ember olyanná akit te sz..r embernek gondolsz!

2016. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
Vegig se olvastam de teljesen ledobbentem hogy vannak olyan emberek akik nem hisznek az evolucioban!!!! En biologiat es kemiat tanulok. Lehet valaki vallasos, sok ismerosom az , a csaladomban is vannak , de az evolucioban hisznek ok is hisz akarmennyire vallasosak az adam es eva sztori az egy mese. Most nagyon ledobbentem meg sose talalkoztam eletem soran senkivel aki elhitte azt. Az evolucio egy teny. En sose voltam hivo de meg a hittan tanar meg erkolcstan stb is mesekent kezeltek a teremtestortenet regen a gimnaziumban.
2016. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%

100% ig ugyan igy volt velem és unokabàtyámmal is. Az ő esetével kezdeném rkatolikus összejött egy babtista lelkész be nem merìtkezett (kereszteletlen felnőtt kori keresztelkedés) lányàval. Na igen a làny is külön történet pap az apja ő meg hitetlen. Na unokatesóm 5 helyi megàllóra a szülői hàztól vett lakàst. Elvàrjàk , hogy családdal jàrjon misére. Mivel új bnője van akit eljegyzett vigye őt is. Tehàt az elköltözés se biztosìték.

Én : vasàrnap reggel nagy beszólàsa a szüleimnek 8múlt reggeli az asztalon egyetek megyünk a fél 9es misére. Na azóta nem jàrok. Nyàri búcsúk nagyiknál 40fok vagy nyàri vihar ...de fülledt levegőjü templomba űlni az ünnepi reggeli (pàlinka) mindenkiből àrad. 250férőhelyre 320ember van. Minden nagycsalàdi ünnep politika egyhàzpolitika mise ellemzés. Kdnp szemlélet kötelező.

Mond el! Ha keménykednek beszélj a felebaràti szeretet megértés ....ilyen dolgokról!

2016. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Mekkora sztorik. :-) Nem olvastam vissza. Mit tegyél? Ha muszáj ott lenned, akkor fordítsd a hasznodra. Ismerkedjél meg emberekkel, hátha kölcsönösen tudtok egymás hasznára lenni, akár a későbbiekben (kapcsolati tőke).
2016. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!